הישג בינלאומי לנמל חיפה: זכה ב"אוסקר של נמלי הים"

בתחרות היוקרתית לקחו חלק 300 מהנמלים הגדולים בעולם
 

נמל חיפה זכה אמש בפעם השנייה בארבע שנים בתחרות נמלי הים העולמית (NAVIS WORLD AWARDS), שזכתה לכינוי "האוסקר של הנמלים", זאת לאור העובדה שבתחרות מתמודדים כ-300 הטרמינלים הגדולים והמובילים בעולם, בשורה של קטגוריות.

האירוע נערך אחת לשנה בסן פרנסיסקו ומופק על ידי ענקית הטכנולוגיה הימית – NAVIS. הזכייה של נמל חיפה, כמו לפני ארבע שנים הינה בקטגוריית "תרומה לקהילת הים וללקוחות" – והיא זכתה בפרס בצוותא עם טרמינל של ענקית הטרמינלים מדובאי, חברת DP WORLD.

כמידי שנה, גם בתחרות שהתקיימה הלילה הזוכים השונים הם נמלי ענק בעולם, השייכים לחברות כמו APM של חברת מארסק – חברת הספנות הגדולה בעולם, DP WORLD מדובאי שמפעילה טרמינלים בכל העולם, ונמלי טאייג'ין וצ'ינגדאו הסינים. והשנה כאמור, בפעם השנייה בארבע שנים, נמל חיפה ניצב בשורה אחת עם הנמלים המובילים בעולם.

 

כבוד וגאווה גדולה לנמל חיפה עם זכייתו בפרס היוקרתי. צילום: נמל חיפה

 

נמל חיפה זכה בפרס בקטגוריה היוקרתית Customer and Community Impact – כלומר תרומתו של הנמל לקהילת הים וללקוחותיו. נמל חיפה נמצא בשיפור מתמיד, כל העת, ומציג תפוקות גבוהות המציבות אותו גבוה ברמה העולמית, אולם הפרסים בתחרות האוסקר הזו ניתנים על הישגים יוצאי דופן ופיתוחים טכנולוגיים יחודיים ברמה העולמית:

בנימוקי וועדת הפרס השנה, נכתב כי הפרס ניתן לנמל חיפה על פיתוח והתאמת מערכת ניהול המסופים (TOS) הממוחשבת שלו, לעבודה מלאה עם מטען כללי (כל סוגי המטענים  שאינם מכולות, כדוגמת גרעינים, מטען בתפזורת, מכוניות יבוא, ברזל, עץ וכו'), הן עבור הפעילות בקו המים ובשטחי האחסנה, והן עבור הפעילות בשער המטענים החדש של הנמל. באופן זה, לדעת וועדת הפרס, נמל חיפה הזניק טכנולוגית את תחום פעילות המטען הכללי עבור כלל לקוחות ענף זה, תוך הובלתם לשימוש דיגיטלי וללא נייר של כלל הפעילות ולהגברת היעילות בעבודה. פעולתו זו של הנמל מציבה אותו כמוביל טכנולוגי של קהילת הים כולה שעובדת או פוקדת את ישראל.

 

הישג בינלאומי בין 300 טרמינלים גדולים, מכל רחבי העולם. צילום: נמל חיפה

 

את הפרס מטעם נמל חיפה קיבל אורי רגב, מי שהיה עד לפני מספר חודשים ראש אגף מיחשוב הנמל.

אשל ארמוני, יו"ר דירקטוריון חברת נמל חיפה הגיב לזכייה הלילה: " זו תעודת כבוד ליכולות שלנו, ליצירתיות שלנו, ולרצון שלנו לשפר את עצמנו עבור הלקוחות שלנו, ואני מודה לעובדים, להנהלה ולמנכ"ל מנדי זלצמן על ההישג הגדול. עם כניסתי לתפקיד הצהרתי כי חדשנות היא תנאי הכרחי להצלחתנו בהווה ובעתיד. ואכן, בכל תחום בפעילות שלנו אנחנו רואים שנמל חיפה הוא מוביל טכנולוגי, וכפי שהפרס הזה מוכיח, ההובלה היא ברמה העולמית הגבוהה ביותר. נמשיך לפעול בדרך הזו בוודאי לנוכח התחרות הצפויה לנו בשנים הבאות."

 

יו"ר דירקטריון נמל חיפה, אשל ארמוני. צילום: ורהפטיג ונציאן

 

מנדי זלצמן מנכ"ל חברת נמל חיפה: "מדובר בעוד הוכחה למצויינות של הנמל ולמחוייבות שלו ללקוחות, שמצטרפת גם לממצאי ארגון ה-OECD שדרג את נמל חיפה כנמל הרביעי ביעילותו בעולם".

 

מנכ"ל הנמל, מנדי זלצמן. צילום: מיכה בריקמן

 

עוד הוסיף זלצמן: "זו הפעם השנייה בארבע שנים שאנחנו ניצבים על במת המנצחים ב'אוסקר הנמלים', נמל ישראלי גאה, בין ענקי הטרמינלים בעולם. נמל ישראלי שמשנע כמיליון וחצי מכולות בשנה, מול ענקים שמשנעים עשרות מיליוני מכולות בשנה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות