עו"ד פניני: "נחזיר את הלשכה להיות רלוונטית ל-100% מעורכי הדין במחוז חיפה"

שי פניני השיק את הקמפיין שלו בהתמודדות מול עו"ד תמי אולמן. עו"ד ציון אמיר הגיע לתמוך
 

עו"ד שי פניני השיק את קמפיין הבחירות שלו לראשות מחוז חיפה בלשכת עורכי הדין בישראל, בנוכחותם של כ-200 עורכי דין. הכנס נערך בבית הסטודנט שבאוניברסיטת חיפה ולקחו בו חלק עו"ד ציון אמיר שמועמד ליו"ר הלשכה הארצית והכריז על ריצה משותפת עם עו"ד פניני, פרופ' אריאל בנדור, עו"ד זהר גולן שגם הנחתה את הכנס, עו"ד ליאור לוי, עו"ד דניאל בכר, עו"ד גיא יעקב, עו"ד אמיר שניידר, עו"ד וחברת המועצה הדס צור, עו"ד יריב רז, עו"ד ליאור וימן, עו"ד שני אלקובי, עו"ד אופיר צבי, עו"ד קים רטוש, היועצת המשפטית של עיריית מגדל העמק, עו"ד לימור מגן, היועץ המשפטי של עיריית נשר, עו"ד אורי גרינברגר ואחרים.

עו"ד פניני, בן 37, נשוי ואב לשלושה הוא עו"ד עצמאי משנת 2009, העוסק בתחום הקמעונאות והרגולציה. הוא בוגר תואר ראשון בחוג למשפטים באוניברסיטת חיפה ובעל תואר שני במשפט וטכנולוגיה מאוניברסיטת חיפה. הוא שימש כעוזר הוראה בפקולטה למשפטים (בקורס בנושא ביג דאטה) וכתלמיד במסלול מחקר מקדים (בנושא הסדרת עיצומים כספיים).

פניני: "מגיל צעיר נחשפתי לשינויים העצומים שאותם יכולים להוביל נציגי ציבור. כיצד פעילות ציבורית יכולה לגרום להורדת המחירים בקפיטריה, להעניק התאמות לסטודנטים ששירתו במילואים בזמן מלחמות ועוד. למדתי את הכוח העצום שיש לציבור ואת האפשרות לשנות את המציאות באמצעות נחישות ועבודה קשה".

 

עו"ד שי פניני השיק את קמפיין הבחירות. בתמונה, עם עו"ד ציון אמיר. צילום עצמי

 

פניני: "כשאני, כחבר בלשכת עורכי הדין, רואה במחוזות אחרים חוברת של 124 עמודים המפרטת את הכנסים וההשתלמויות של מחוז מרכז, לעומת 34 במחוז חיפה – אני מתאכזב. כשאני קונה עניבה ב-50 שקלים בבית המשפט (שעולה דולר וחצי) מאותו גוף שאני מממן את פעילותו – אני מתרגז. כשאני מגלה שאין למחוז אתר אינטרנט בשנת 2019 – אני נדהם. וכשאני משווה את פעילותו החברתית, הקהילתית והתרבותית של מחוז חיפה למחוזות אחרים – אני גם קצת מקנא. כשאני מגלה שלמחוז חיפה יש חסכונות בגובה 7 מיליון שקלים אותם חסך ע"י צמצום ואי התקדמות – אני כבר מבין. כשאני מגלה שפחות מ-25% מציבור עורכי הדין מצביעים בבחירות ללשכה אני מתחיל להבין שאנחנו, הרוב – חייבים להתעורר! הגוף הזה, שכבר 12 שנה מנוהל על ידי אותה הרשימה הפך אותנו ללא רלוונטיים ואת הלשכה לגוף לא רלוונטי – עד כדי שאנו אפילו לא טורחים לנסות לשנות. אנחנו נחזיר את הלשכה להיות רלוונטית ל-100% מעורכי הדין".

עו"ד ציון אמיר אמר בכנס: ״אני מתכוון לשים סוף לכשל השוק שדוחק בעורכי דין רבים להסכים לקבל שכר טרחה מבזה. אשנה את כללי שכר הטרחה, כך שנהפוך את התעריף המינימאלי המומלץ לתעריף מחייב! כל המחירים יהיו כאלו שיכבדו את המקצוע שלנו, חלקם גם יעברו עדכון, ויאפשרו לעורכי הדין, ובייחוד לצעירים, להתפרנס בכבוד. עריכת דין איננה חלטורה ואף איננה מקצוע רגיל, זו שליחות המשמשת כעמוד השדרה של מערכת המשפט והצדק. המצב בו עורכי דין מעמיסים על עצמם כמות עבודה רבה כדי להתפרנס בכבוד, פוגעת קשות באיכות הייצוג".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות