מוזיאוני חיפה: המהפך התחיל השבוע

כבר כמה חודשים שאנו באתר "ניוז חיפה קריות נט " מובילים מאבק לרפורמה במוזיאונים המיושנים וחסרי האטרקטיביות של חיפה: השבוע נעשה הצעד הראשון לשינוי המיוחל כאשר מנכ"ל המוזיאונים הודיע על פרישה אחרי 25 שנים בתפקיד. אלירן טל מסכם תקופה בטור השבועי .
 

סיסמת הבחירות של מפלגת "כחול לבן" היא:" תודה רבה ביבי, אנחנו נמשיך מכאן."

כפרפרזה, זה הזמן להגיד תודה גם לניסים טל, מנכ"ל מוזיאוני חיפה, ולהמשיך קדימה. למחליפו מצפה וממתינה עבודה רבה בהחזרת הרלוונטיות והחדשנות למוזיאונים הישנים של העיר.
אחרי 25 שנים בתפקיד, ניסים טל הודיע השבוע על פרישה מתפקידו. גם הוא הבין שראש העיר, עינת קליש, רוצה לרענן את השורות ובין היתר גם את המוזיאונים העירוניים שכמו מוסדות אחרים בעיר הפכו נטל במקום נכס. הרמז היה ברור.

קליש, רוצה לרענן את השורות ובין היתר גם את המוזיאונים העירוניים שכמו מוסדות אחרים בעיר הפכו נטל במקום נכס צילום צילום ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

טל העדיף ללכת בראש מורם והשבוע הוא כינס מסיבת עיתונאים צנועה שבה הוא הודיע רשמית על החלטתו. "בתקופתי כמנכ"ל היו הישגים רבים. יש גידול משמעותי במספר המבקרים, יש יותר איכות בתערוכות וגידול בהיקפן", כך טל, שציין את הדברים החיוביים אבל הניח בצד את הביקורת הרבה שהושמעה על התנהלותו ועל מצב המוזיאונים.

לניסים טל זכויות רבות בעיצוב המוזיאונים בעיר ובקידומם. על כך צריכים להודות לו כל תושבי העיר  עם זאת, במציאות המשתנה של ימינו צריך שינוי . ניסים טל מנכ"ל "מוזיאוני חיפה". צילום: ניוז חיפה קריות 

בטור הזה, מזה כמה חודשים, אנחנו מציפים את תחלואי מוסדות התרבות של חיפה ובראשם המוזיאונים ודורשים שינוי. הסברנו והבהרנו שכדי להחזיר את התיירות לחיפה ולמצב אותה כאלטרנטיבה במגוון תחומי חיים חייבים לקדם רפורמה במוזיאונים.. לא בכדי קליש מינתה לתפקיד יו"ר דירקטוריון המוזיאונים בולדוזר בשם נעמה לזימי, חברת המועצה הנמרצת. היא כבר נכנסה חזק לעניינים ועכשיו, כשמנכ"ל חדש צפוי להתמנות לתפקיד, אחרי שנים של קיפאון יש תקווה מחודשת.

 

 

הבטיחה שהמוזיאון תחת ניהולה יחזיר אליו קודם כל את הרוח החיפאית. עם מנכ"ל נחוש מצידה אני מאמין שזה יקרה ובגדול. 

כמה כיף לדעת שמקבלי ההחלטות קוראים את טורי הדעה באתר "ניוז" וגם מבינים את הרציונל מאחורי הדברים.
לניסים טל זכויות רבות בעיצוב המוזיאונים בעיר ובקידומם. על כך צריכים להודות לו כל תושבי העיר. עם זאת, במציאות המשתנה של ימינו צריך בתפקיד הזה בעל תפקיד אחר – עם ראש פתוח, קשרים טובים, יזמות ומעוף. מנהל שיידע להפיח חיים בגוף החשוב הזה ולהפוך אותו כחלק מהפסיפס החיפאי הכל כל ייחודי.
בראיון שהעניקה לנו בחודש שעבר נעמה לזימי היא הבטיחה שהמוזיאון תחת ניהולה יחזיר אליו קודם כל את הרוח החיפאית. עם מנכ"ל נחוש מצידה אני מאמין שזה יקרה ובגדול.
אומרים שסוף הוא התחלה חדשה. פרישתו של ניסים טל מבשרת את חזרת הרלוונטיות למוזיאוני חיפה. זה הזמן להחזיר אותם לקידמת הבמה, שם מקומם. מוזיאון שמציג תערוכות אטרקטיביות ומגוונות מושך אליו קהלים שונים מחיפה ומחוצה לה, מסייע לתיירות ולמיתוג מחודש של העיר. אנחנו כמובן נמשיך לעקוב ולהחזיק אצבעות.
 לזימי בראיון מיוחד לניוז עם כניסתה לתפקיד (וידאו)
 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות