נהג איבד שליטה בגלל חרק מעופף ויזכה בפיצויי עתק

החרק המעופף, כך טען הנהג, גרם לו לאבד שליטה על רכבו ובגללו היה מעורב בתאונת דרכים קשה
 

פיצוי של מיליונים לנהג שאיבד שליטה על הרכב בגלל חרק מעופף:

תביעת פיצויים אותה הגיש עוה"ד יונתן שוב בשם הנהג, נגד חברת הביטוח מנורה שביטחה את הרכב בביטוח חובה – הגיעה בימים אלה להסדר פשרה, לפיו תפצה 'מנורה' את נהג הרכב בפיצויי עתק על סך כ-3.7 מיליון שקלים.

הנהג, בשנות ה-30 לחייו, התנגש עם רכבו בעוצמה רבה בעמודי בטון הניצבים לצד כביש בין-עירוני – ונפצע באורח קשה בתאונה. לדבריו, איבוד השליטה על רכבו, נבע מאובדן ריכוז רגעי שנגרם מחרק שהתעופף ברכב.

אל מקום התאונה הוזנק מסוק צבאי שהטיס את הנהג הפצוע לבית החולים. כתוצאה מהתאונה נגרמו לנהג פציעות ושברים בגפיו ובאיברים נוספים, הוא נותח וסבל מכאבים, ממגבלות תנועה ומצלקות.

 

חרק עף על שמשת הרכב. מסוק פינה את הפצוע במצב קשה לבית החולים. צילום אילוסטרציה: דוברות המשטרה

 

על פי כתב התביעה, הנהג הוא עובד הייטק שהשתכר היטב כל חייו, אך בעקבות התאונה, חלה הפסקה ארוכה בעבודתו – וכושר השתכרותו נפגע מאד. בימים אלה שב העובד בהדרגה לעבודתו – במשרה חלקית.

מומחה רפואי שמונה מטעם בית המשפט קבע כי נכותו המשוקללת של הנהג עומדת על 68%  – מתוכה 40% נכות תפקודית, ו-28% נכות מצלקות.

לדברי עוה"ד שוב, אם התאונה לא הייתה מתרחשת, עשוי היה הנהג ליהנות משכר של מעל לפי 3 מהממוצע במשק – שכר המאפשר פיצוי מקסימלי על פי החוק לפיצוי נפגעי תאונות דרכים.

בימים אלה נחתמה הפשרה בין הצדדים, ובית המשפט נתן לה תוקף של פסק דין.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות