"תמרור אזהרה למי שיחשוב בעתיד לנקוט באלימות בבית חולים"

עונש מאסר בפועל הוטל על שישה תושבי כפר כנא שתקפו מאבטחים ברמב"ם. מנהל בית החולים, ד"ר מיקי הלברטל: "גזר דין חשוב"
 

בית משפט השלום בחיפה גזר היום (שני) עונש של מאסר בפועל, עבודות שירות וקנס כספי על שישה תושבי כפר כנא שהורשעו בתקיפת מאבטחים בבית החולים רמב”ם, בחודש מאי 2018.

השישה הורשעו בתקיפת עובד ציבור ובהתנהגות פסולה במקום ציבורי. מכתב האישום המתוקן עולה כי הנאשמים הגיעו עם קרובי משפחה נוספים לבקר קרובי משפחה שטופלו באותה עת במחלקה לטיפול נמרץ. לאחר שבערב החלו בני המשפחה לצאת ולהיכנס למחלקה מספר רב של פעמים, הורה להם אחד המאבטחים כי רק שני בני משפחה יוכלו לשהות במחלקה בו זמנית אצל כל אחד מהמטופלים. המאבטח ביקש משאר בני המשפחה להמתין מחוץ למחלקה.

 

מאסר בפועל על שישה תושבי כפר כנא שתקפו מאבטחים.. צילום: דוברות רמב"ם

 

מכתב האישום עולה כי אז החלה מהומה בכניסה למחלקה ובמהלך האירוע האלים תקפו עשרה מבני המשפחה את המאבטח כשהם אוחזים בו ומכים בו באגרופים. המאבטח התיז גז פלפל על התוקפים והתרחק למסדרון אולם אחד הנאשמים הלך אחריו והחל תוקף אותו באגרופים. ההמולה נמשכה סמוך לחדרי ההמתנה ובכניסה לחדרי הניתוח גם לאחר זמן, בעת שהמאבטחים הנוספים אשר הוזעקו מקום מנסים להפריד ולהרגיע את הנוכחים.

 

המאבטח התיז גז פלפל. צילום: אילוסטרציה

 

היום כאמור גזר השופט זאיד פלאח עונש מאסר בפועל על הנאשמים, כאשר על שניים מהם נגזרו עשרה ימי מאסר בפועל שנוכו מימי מעצרם, שישה חודשי מאסר על תנאי, קנס בסך 1,000 שקלים ופיצוי למאבטח בסך 3000 שקלים שישלם כל אחד מהנאשמים.

על שלושה נאשמים נוספים נגזרו שישה חודשי מאסר בפועל מהם ינוכו ימי מעצרם, עבודות שירות ושישה חודשי מאסר על תנאי, קנס בסך 1,000 שקלים, ופיצוי למאבטח בסך 3,000 שקלים כל אחד.

על הנאשם הנוסף גזר השופט פלאח עונש של ארבעה חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 1000 שקלים.

 

מנהל בית החולים רמב"ם, ד"ר מיקי הלברטל. צילום: פיוטר פליטר

 

בעקבות גזר הדין אמר מנהל בית החולים רמב"ם, ד"ר מיקי הלברטל:

"מדובר בגזר דין חשוב, שאנו מקווים שיהיה אבן דרך בהחלטות של מערכת החוק והמשפט ביחס לאלימות בבתי חולים. ראשית, התוקפים שהו תקופה משמעותית במעצר, והדבר מהווה תמרור אזהרה חשוב למי שיחשוב בעתיד לנקוט באלימות בבית חולים. שנית – גזר הדין  מחייב את התוקפים מעבר לעונש עבודות השרות והמאסר על תנאי גם בפיצוי ישיר למותקפים, והנקודה השלישית: בית המשפט קבע חד משמעית שאין הצדקה לאלימות בבתי חולים משום סיבה שהיא ושמאבטחי בתי החולים אינם שונים מרופאים או אחיות, בכל הקשור לזכותם לשרת את הציבור, ללא שתופעל כלפיהם אלימות".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות