בטירת כרמל נמשך המאבק בהוסטל: שביתה בת יומיים במערכת החינוך

בטירת כרמל נמשך המאבק לסגירת ההוסטל לעברייני מין: בתום ישיבה ארוכה במשרדו של מנכ"ל משרד הרווחה שהבטיח לבחון את הנושא, החליט מטה המאבק בעיר על שביתה
ראש העיר טירת כרמל אריה טל, ממלא מקומו והעומד בראש מטה המאבק מוריס אסייג,ערן ארבילי היועץ המשפטי לעיריית טירת כרמל, דניאל בן עשור יו"ר ועד ההורים הישובי ואיתנה בר שלום מנהלת השרותים החברתיים בעיר הגיעו לירושלים לפגישה עם מנכ"ל משרד הרווחה אביגדור קפלן.

מטרת הפגישה: העברת ההוסטל לעברייני מין מטירת כרמל.

הפגישה שהייתה סוערת במיוחד, החלה בהבהרה של מנכ"ל משרד הרווחה אביגדור קפלן, שאין בכוונת משרד הרווחה לסגור את ההוסטל. בדבריו ביקש המנכ"ל מראש העיר להרגיע את הרוחות בעיר.
ראש העיר אריה טל חזר ואמר שהוא נלחם בשם תושבי העיר ולא יאפשר את הפעלת ההוסטל.

מטה המאבק בהוסטל החליט שעד שייבחנו במשרד הרווחה את הנושא, תושבת מערכת החינוך בעיר ליומיים (חמישי שישי) כולל גני ילדים למעט חינוך מיוחד.

במהלך הפגישה הבהירו נציגי העיר שהוסטל בסמוך לבית ספר זה אסון ושנעשתה טעות בבחירת המיקום וכל רצונם של תושבי העיר שהטעות תתוקן למען בטחון ילדי העיר.
בסיום הפגישה הבטיחו במשרד הרווחה לבחון שוב את הנושא.
מטה המאבק בהוסטל החליט שעד שתתקבל החלטה בנושא, תושבת מערכת החינוך בעיר ליומיים (חמישי שישי) כולל גני ילדים למעט חינוך מיוחד.


ראש העיר אריה טל: "אני חוזר ואומר: לא אתפשר עד שההוסטל יועבר מהעיר. הבהרתי זאת בישיבה עם מנכ"ל משרד הרווחה אותו אני מכבד, בשלב זה נשבית את מערכת החינוך ליומיים ובהמשך נשקול צעדים נוספים שאותם לא אפרט כאן. אני מקווה שמנכ"ל המשרד והשר יסייעו בפתרון המשבר בעיר".

ממלא מקום ראש העיר מוריס אסייג העומד בראש מטה המאבק הוסיף: "הייתה פגישה טעונה כיאה לנושא קשה כמו זה, וראש העיר בגיבוי תושבי העיר עומד על כך שההוסטל יועבר מטירת כרמל. אנו נפעל בכל הכלים העומדים לרשותנו להשיג את המטרה: העברת ההוסטל מטירת כרמל.

דניאל בן עשור יו"ר ועד ההורים היישובי: "לאור הפגישה המאכזבת עם מנכ״ל משרד הרווחה בנושא ההוסטל, בה נוכחנו כי אנחנו 'החצר האחורית' של המדינה. נראה כי בעיית ההוסטל בעיר שלנו היא הבעיה שלנו, של תושבי העיר. נצטרך להמשיך להיאבק בכל דרך כדי להוציא אותו מהעיר שלנו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות