קצינים חיפאים: להקים ועדת חקירה בנושא הצוללות

פרסום ראשון: כמה קצינים בכירים במילואים, יוצאי חיל הים, מחתימים עצומה הקוראת לחקור לעומק את פרשת הצוללות * "יש סימני שאלה בתהליך קבלת ההחלטות ובמעורבות שיקולים זרים"
פרסום ראשון: המחאה נגד עיסקת הצוללות עולה מדרגה. כמה  עשרות קצינים בכירים במילואים, יוצאי חיל הים, רבים מהם תושבי חיפה והאזור, מחתימים בימים אילו עצומה הקוראת לחקור לעומק את פרשת הצוללות. תחת הכותרת "והיה מחננו טהור", קוראים הקצינים ששירתו בתפקידי פיקוד בחובלים, בסטי"לים ובשייטת 13, להקים ועדת חקירה שחקור את הנושא שעלה החודש שוב לכותרות.

מבקשים להעלות שוב את הנושא.

"הוטל צל על הטוהר הערכי של חיל הים ועל תהליך התעצמותו, " כתבו הקצינים במילואים והוסיפו:" אנו רואים חובה לאומית עליונה בחשיפת התמונה כולה באמצעות וועדת חקירה ממלכתית בראשות שופט עליון. הוועדה תתמקד בברור מלא של כלל סימני השאלה בתהליכי קבלת ההחלטות ובמעורבותם של שיקולים זרים אשר השפיעו או ניסו להשפיע על קבלת ההחלטות בנושא התעצמות החיל, רכש כלי שייט, אופן תחוקתם וההשפעה על מאזן הכוחות האסטרטגי בזירה הימית".

נציין שגם היועץ המשפטי לממשלה וגם פרקליט המדינה לא רואים את ראש הממשלה נתניהו קשור או חשוד בדרך כלשהי בפרשת 3000, אולם שורה של מפקדים במילואים יוצאי חיל הים ובכירים נוספים במערכת הבחירות בהחלט נתפסים כחשודים וייתכן ונגד חלקם יוגשו בקרוב כתבי אישום.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות