טען שהאם אלימה כלפי בנם – ודווקא הוא הורחק מבנו

אב מהקריות טען כי גרושתו אלימה כלפי בנם, אך בית המשפט דווקא השתכנע כי הוא מסית את בנו נגד אמו. הזוג יצא במסכת האשמות הדדית בפייסבוק
בית המשפט לענייני משפחה בקריות קיבל במעמד צד אחד בקשה לצו הגנה שהוגש מטעם אב כנגד האם, בעניין בנם המשותף בטענה לאלימות האם כלפי הבן:
בעקבות פניית האם לבית המשפט, נקבע דיון בהול בצו ההגנה ביום למחרת.
האם, שמיוצגת על ידי עו"ד צחי זיסמן והמתמחה ירדן שלומי, הגישה מטעמה הוכחות למסע הכפשות וניכור הורי קשה שמנהל לטענתה האב מזה כשנתיים, מול הילדים וכנגדה.
עורך הדין צחי זיסמן והמתמחה ירדן שלומי בבית המשפט. תמונה: יחסי ציבור

עו"ד צחי זיסמן והמתמחה ירדן שלומי בבית המשפט. תמונה: יחסי ציבור

עוד הגישה האם לבית המשפט אסמכתאות לכך שפעלה כבר לפני שנה במסגרת הליך יישוב סכסוך, והצביעה על שינויי התנהגות של הבן כלפיה: תסקיר העובדת הסוציאלית חיזק את דברי האם. ההליך הסתיים בהסכמות ביניהם עם התחייבות האב לחדול מהסתת הקטינים וקבלת טיפול והדרכה ותנאים נוספים.
בית המשפט התרשם מדברי עורכי הדין כי אכן האב המשיך לפעול בניגוד להסכמות בהליך הקודם וגרם לניכור הורי קשה כנגד האם, כך שהקטין אינו מקבל את האם כאמו ומסרב לקבל את מרותה וסמכותה למעשה פועל בהנחיית האב ולמענו.

במסגרת הדיון, ביטל בית המשפט את צו ההגנה שניתן כנגד האם, חייב את האב בהוצאות משפט והרחיק מידית את האב מהקטין תוך מניעת כל תקשורת בינו לבין הקטין עד להחלטה חדשה.

עו"ד זיסמן: "למרות שמחקרים ומאמרים של מומחים מתחום הפסיכולוגיה והמשפט מעידים על ניכור הורי ועל כך שמדובר באלימות נפשית קשה כנגד הילד, אין לה כל ביטוי בחקיקה לא בחקיקה האזרחית ולא בפלילית".
"נדירים המקרים בהם בית המשפט מבטל לאלתר הסדרי שהות ומפגשים בין הורה לקטין, למעשה מדובר בסנקציה חריגה ונדירה, שכן נשללת מההורה זכות חוקתית במיוחד לאור העובדה שתופעת הניכור ההורי אינו מקבל ביטוי בחקיקה הישראלית, אלא בפסיקה בלבד".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט