אורנים מתחדשת…

תואר אקדמי וגם הכשרה באחת או יותר מארבע גישות החינוך האלטרנטיבי הכי מבוקשות בשטח
 

חינוך אנתרופוסופי, חינוך יער, שילוב אמנויות בחינוך וחינוך חברתי קהילתי. תוכניות אלו מושכות צעירים רבים

הפופולריות של החינוך האלטרנטיבי בישראל נוסקת לאחרונה, אבל אורנים כבר ערוכה לכך מזמן. כיום ניתן לקבל במכללה גם תואר אקדמי וגם הכשרה באחת או יותר מארבע גישות החינוך האלטרנטיבי הכי מבוקשות בשטח:  חינוך אנתרופוסופי, חינוך יער, שילוב אמנויות בחינוך וחינוך חברתי קהילתי. תוכניות אלו מושכות צעירים רבים, ,"ולצערנו" אומרים במכללה, "אנו נאלצים לדחות מספר לא קטן של נרשמים."

קמפוס אורנים – באדיבות המכללה.

אורנים ממשיכה לעניין צעירים רבים הרוצים להוביל  חינוך יצירתי ומשמעותי. בשנים האחרונות נפתחו במכללה ארבעה מסלולי הכשרה, המאפשרים לסטודנטים להתוודע לעומק לגישות החינוך האלטרנטיבי המבוקשות ביותר בארץ ובעולם, ולקבל תואר אקדמי ובסיס לקריירה חינוכית מרתקת.

"אנחנו רוצים שהמורים יחנכו לערכים ולא לשינון ידע, שסרטי קולנוע יהיו חומר לימוד מן המניין, שיתקיים שיח קשוב ומכבד בין מורים ותלמידים בלי להתחמק מאקטואליה."

באורנים כבר מזמן דוגלים ברעיונות מסוג זה, ויש להם ביטוי בגישות של מרצי המכללה ובקורסים רבים בחוגי הלימוד השונים. בעידן הדיגיטלי, שבו מידע רב, כמעט בכל תחום אפשרי, זמין לכולם ברשת, לא ניתן ואין סיבה להסתפק בחינוך קונבנציונלי, המתמקד בהקניה חד-כיוונית של ידע.

כיום, יותר מתמיד, לאור התזזיתיות, התחרותיות וחוסר הוודאות שמכתיבים את חיינו, יש חשיבות מכרעת לכך שמחנכים יפתחו תלמידיהם חשיבה יצירתיות, יכולת התמודדות עם שינויים וראיית רחבה של המציאות.

קמפוס אורנים – באדיבות המכללה.

דגש מיוחד על חינוך "אחר" ופורץ דרך מאפיין את אורנים, שמרציה רואים בהוראה ובחינוך ערוצים להרחבת אופקים וליצירת שינוי חיובי ומשמעותי בחייהם של תלמידים.

לפי תפיסה זו, מחנכים אמורים לעודד את תלמידיהם לשאול את עצמם שאלות אודות המציאות סביבם, אודות חייהם ואודות החלומות והרצונות שלהם. חינוך, במובחן מהוראת ידע, אמור לעורר בנו עניין ביחס לעולם ולזולת ולצקת משמעות לחיינו.

על רקע זה, שילובן של תוכניות לימוד בחינוך ולדורף, בחינוך יער ובשילוב אמנויות בחינוך בפקולטה לחינוך היה מהלך טבעי מבחינת המכללה. כיום, סטודנטים יכולים לשלב בין לימודים באחת מתוכניות אלה לבין לימודים לתואר דו-חוגי: בחינוך ובחוג נוסף או בחינוך ובחינוך מיוחד.

לצד תוכניות החינוך האלטרנטיבי החדשניות, ממשיכות כמובן גם התוכניות המסורתיות, למשוך מידי סמסטר מספר רב של סטודנטים איכותיים מכל רחבי הארץ.

תנאי הקבלה לכל אחד מן המסלולים אינם פשוטים, הדרישות מחמירות מידי שנה, שכן אורנים, מהותיקות שבמכללות, אינה מתפשרת על איכות פרחי ההוראה, המופקדים על חינוך הדור הצעיר.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בתמונה  – קמפוס אורנים – באדיבות המכללה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך