איך הציל פיזיותרפיסט את חייו של תושב הקריות?

פיזיותרפיסט של מכבי הציל את חייו של צעיר בן 18 מקריית ים. והכל בכלל החל במשחק כדורגל בשכונה …..
 

תושב קרית ים שיחק כדורגל בשכונה עם חבריו ובמהלך המשחק נפצע בברכו וקרע את הרצועה. עשרה ימים לאחר שעבר ניתוח לשחזור הרצועה, החל בתהליך שיקום בביתו. במסגרת השיקום הגיע אליו לביקורי בית פיזיותרפיסט של מכבי שירותי בריאות, אימן עבוד, על מנת לסייע לו בשיקום הברך בעזרת תרגילים מתואמים שבוצעו בהדרגה.

כבר בתחילת הקשר ביניהם, המטופל הרגיש כי אינו מסוגל לבצע ולו את התרגילים הפשוטים ביותר: הוא התקשה בהליכה ובנשיאת משקל וחש כאבים עזים. לטענתו חשב שמדובר בכאב בלתי פוסק בשריר התאומים.

אלא שלאחר בדיקה מעמיקה, בה זוהה כי הרגל עדיין נפוחה ומבריקה – והמטופל מתלונן על כאבים חזקים מאוד בשוק – שלל אימן הפיזיותרפיסט, את האפשרות שמדובר בפציעה בשריר התאומים וחשד כי מדובר דווקא בקריש דם.

הוא שכנע את אמו של המטופל לפנות אותו באופן בהול לבית החולים מבלי להמתין ולו דקה.

 

ערנות מנעה אסון כבד. בתמונה: המטופל עם הפיזיותרפיסט שהציל את חייו, אימן עבוד. צילום: מכבי

 

שעות ספורות לאחר מכן המטופל כבר עבר בדיקת אולטרסאונד מעמיקה ולאחר מכן צילום סי טי ריאות, בו התברר כי אכן מדובר בקריש דם קטלני, שכבר הספיק להגיע לריאותיו של המטופל והיווה סכנת חיים ממשית.

המטופל אושפז למשך מספר ימים בבית החולים וקיבל טיפול תרופתי בזמן, על מנת למוסס את הקריש הקיים בגופו, טיפול שלבסוף הוגדר כהצלחה.

לאחר ששוחרר לביתו, החל המטופל בהליך שיקום ביתי נוסף וכאשר מצבו השתפר המשיך את הליך השיקום במכון הפיזיותרפיה של מכבי בקרית מוצקין וחזר בהדרגה לפעילות.

במכבי סיפרו היום כי מדובר בסיבוך נדיר מאוד לגילו של המטופל, שאינו אופייני לצעירים ואינו פשוט כלל לזיהוי וכי ערנותו של הפיזיותרפיסט שאבחן את הסיבוך בשלב מוקדם, מנעה את האסון.

 

סיבוך נדיר שאינו אופייני לצעירים. המטופל עם הפיזיותרפיסט אימן עבוד. צילום: מכבי

 

"קיבלתי טיפול רפואי מעל ומעבר, מדובר בבנאדם שהציל את חיי. אני רוצה להודות לו בהזדמנות זו על טיפול מסור שלכל אורכו הרגשתי שיש לי חבר אמיתי שדואג לי" אמר בהתרגשות המטופל.

"אימן גילה תושייה ברגע קריטי, הוא המלאך של בני", מוסיפה אמו של המטופל.

אימן עבוד אמר: "אני מאמין שלהיות קשוב לתלונותיו של המטופל, זה מה שסייע לי לעלות על הבעיה. מכלול התסמינים הובילו אותי למסקנה שמדובר בקריש דם והחשוב מכל שהמטופל קיבל מענה רפואי בזמן".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות