משפטים ללא משפטנים

חדש באוניברסיטת חיפה ובאזור הצפון כולו: תואר שני במשפטים ללא משפטנים/יות שיעניק לבוגרים ולבוגרות התוכנית ידע משפטי מעמיק, שיעשיר ויעמיק את היכולות הקיימות שלהם בשוק התעסוקה.
 

"תחום המשפט נוכח כיום כמעט בכל מקום בעולם התעסוקה ובחיים בכלל. מנהלים ומנהלות נתקלים באופן תדיר בסוגיות שהבנה משפטית תעניק להם יתרון עצום בבואם לטפל בהן. תואר שני במשפטים הוא כלי שקשה להפריז בחשיבותו לעולם התעסוקה של המאה ה-21", אמרה פרופ' שולמית אלמוג, ראשת התוכנית.

בתמונה: פרופ' שולמית אלמוג, ראשת התכנית לתואר שני בלימודי משפט צלם: ערן ירדני

נדמה שאין תוכנית שמשקפת בצורה טובה יותר את מהפכת המולטי-תואר של אוניברסיטת חיפה מהתוכנית לתואר שני בלימודי משפט לבוגרי ובוגרות תואר ראשון שאינו משפטים, שההרשמה אליה החלה בימים אלה. מטרת התוכנית היא להטמיע את הידע המשפטי של התואר השני יחד עם הידע שעימו מגיעים הבוגרים והבוגרות מתחומי מדעי הרוח, החברה, מינהל עסקים ועוד. התוצאה: בוגר שידע להתמודד בצורה טובה ומעמיקה יותר עם שלל הסוגיות המשפטיות שהוא נתקל בתחום עבודתו הספציפי.
ובעולם של ימינו, אין תחום שהמשפט לא הגיע אליו. מנהלי ומנהלות בתי ספר נתקלים בשלל סיטואציות שהמשפט הוא חלק בלתי נפרד מהן: החל מנושאי פגיעה בפרטיות, דרך פגיעה ולשון הרע ברשתות החברתיות וכלה בתלונות של הורים על החלטה כזו או אחרת. מנהלים בתחום הפיננסים נתקלים באופן תדיר בסוגיות של דיני כלכלה. מנהלים בתחום ההיי-טק עוסקים באופן קבוע בשאלות מתחומי המשפט והטכנולוגיה. עובדים בתחום התקשורת נתקלים בשאלות של זכויות יוצרים וקניין רוחני, מנהלי משאבי אנוש בזכויות עובדים וכל זה בלי להזכיר סוגיות כמו חוזים, מכרזים, מנהל תקין, רפורמות ועוד סוגיות שאין מנהל ומנהלת שלא פגשו בהם.

התוכנית החדשה בפקולטה למשפטים תעניק לבוגריה את הידע והכלים להבין לעומק בסוגיות מסוג זה – ועוד רבות אחרות, והיא כוללת קורסים מתחומי המשפט המינהלי, המשפט הפלילי, דיני עבודה, דיני נזיקין, דיני משפחה, תיאוריה משפטית, משפט וחברה ועוד. התוכנית אף כוללת הרצאות אורח ייחודיות של צמרת המשפט הישראלית, בסוגיות משפטיות אקטואליות. 32 שעות לימוד סמסטריאליות, למעלה ממחצית ממשך הלימודים, יוקדשו ללימודים בתחומי משפט עם זיקה לתחומי התואר הראשון של כל בוגר ובפן המעשי יותר, כתיבת שתי עבודות סמינריוניות.

מכיוון שהתוכנית כולה מוכוונת להשתמש בידע התיאורטי כדי להעניק כלים וידע מעשיים לשוק התעסוקה, היא מורכבת משני ימי לימוד, כך שניתן לשלבה יחד עם העבודה הקיימת. כיום התוכנית פתוחה לבוגרי ובוגרות מדעי הרוח, החברה, הרווחה והבריאות, מינהל עסקים, משאבי אנוש וחינוך – כשבשנה הבאה מתוכננת הרשמה גם לבוגרי תואר ראשון מתחומי המדעים.

"הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה היא פורצת דרך בשילוב של הדיסציפלינה המשפטית עם דיסציפלינות שונות, שנראו בזמנו לא קשורות והיום הן מובנות מאליהן: משפט וטכנולוגיה, משפט וסייבר, פמיניזם ומשפט ועוד. התוכנית החדשה שלנו מיועדת לאלה שמבינים שבמציאות של ימינו, לא מספיק לדעת רק תחום ידע אחד וידע מולטי-דיסציפלינרי הוא הכרחי", סיכם דיקן הפקולטה למשפטי פרופ' אורן גזל-איל.
לקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות לטלפון : 04-8240007

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך