כחלון ביקר בקרית ביאליק

שר האוצר קיבל סקירה על תכניות הפיתוח של העיר בתחומים שונים, ביניהם בחינוך ובבנייה * כחלון: "אני רואה בראשי ערים כמו דוקורסקי מנוף לצמיחה עתידית"

"מרכזים מאמצים במקומות עם היקפי בנייה גדולים. לא חוששים מרפורמות". צילום: עיריית ק. ביאליק

"מרכזים מאמצים במקומות עם היקפי בנייה גדולים. לא חוששים מרפורמות". צילום: עיריית ק. ביאליק

שר האוצר משה כחלון הגיע לקרית ביאליק לביקור עבודה ונועד עם ראש העירייה אלי דוקורסקי והנהלת העיר. לשר כחלון נלווה יו"ר מטה הדיור הלאומי אביגדור יצחקי, מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון, והממונה על המחוז במשרד הפנים אלוף במיל' יוסף משלב.
במסגרת מאמציו לקידום תוכנית הדיוור הלאומית אותה יזם, בחר השר כחלון להגיע לקרית ביאליק בין ביקוריו הראשונים בערי ישראל.
קרית ביאליק היא העיר היחידה בצפון אשר חתמה על "הסכמי הגג" במסגרתם ייבנו בעיר כ-7,500 יחידות דיור חדשות ואוכלוסיית העיר תוכפל.
ראש העירייה אלי דוקורסקי הציג בפני השר את מצבה הפיננסי היציב של עיריית קרית ביאליק, ואת הישגיה המרשימים בתחום החינוך, כמו פרס החינוך הישובי הארצי ומקומה הראשון בין העיריות בהשקעות הרשות פר תלמיד. דוקורסקי סקר את תוכניות הפיתוח של קרית ביאליק בשנים הקרובות, ביניהן בנייתן של השכונות החדשות במזרח העיר, כגון נאות אפק, ביאליק על הפארק, קדמת ביאליק, כפר ביאליק דרום.
דוקורסקי הציג את הפרויקטים המורכבים ורבי ההיקף שעל הפרק, ביניהם הסטת נחל הנעמן, הטמנת קווי מתח גבוה, הקמתו של מחלף ביאליק צפון ומובל לים – כל אלה מיזמים הנאמדים במאות מיליוני שקלים. כמו כן, ראש העירייה ביקש לסייע בקידום תוכנית פינוי-בינוי בשכונת ביאליק דרום.
ראש העירייה תיאר את הצורך במתן פתרונות תעסוקתיים במקביל להוספת אלפי יחידות דיור על מנת למשוך אוכלוסייה צעירה ויצרנית לעיר וציין את תוכניות להרחבת אזור התעשייה ב-180 דונם נוספים.
השר כחלון התעניין בשיווקים של השכונות, בעלויות הפיתוח, ובחסמים העומדים בפני הרשות לקדם את התוכניות, וציין: "אנו מרכזים מאמצים במקומות בהם היקפי בנייה גדולים. אנו לא חוששים משינוים ורפורמות. ישנה תמיכה מקיר לקיר הן של השרים והן של ראש הממשלה לקיים את רפורמת הדיור. אני רואה בראשי ערים כמו ראש עיריית קרית ביאליק, המשקיעים את מירב מאמציהם כדי לקדם את כל התוכניות ולהוציא אותן לפועל, את המנוף לצמיחה העתידית".
מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון: "רשות מקרקעי ישראל מחויבת למאמץ הלאומי והממשלתי להתמודד באפקטיביות עם משבר הדיור". שמרון ציין שיתוף הפעולה הפורה בין רשות מקרקעי ישראל ועיריית קרית ביאליק.
ראש העירייה אלי דוקורסקי אמר בדברי סיכום: "אני מודה לשר כחלון שבחר להגיע לקרית ביאליק ולהתרשם מקרוב מהשינוי הדרמטי המתרחש בעיר. קרית ביאליק עומדת בפני אתגרים רבים ורק בעזרת תקציבי מדינה ואיגום משאבים של כל המשרדים הרלוונטיים נוכל לקדם את כל התוכניות ולעמוד בלוח הזמנים שהצבנו לעצמנו".
השר כחלון סייר במתחמי הבינוי המתוכננים בעיר בשכונת נאות אפק, בה ייבנו 4,573 יחידות דיור חדשות; באדמות כפר ביאליק לשעבר, בהן ייבנו כ-1,900 יחידות דיור; ובגבעת הרקפות, בה נבנות כעת 340 יחידות דיור חדשות.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק