מוהל מהקריות מואשם בקטיעת איבר מינו של תינוק

המוהל מואשם כי כרת חלק ניכר מאיבר מינו של תינוק, במהלך ברית מילה שביצע באולם שמחות באיזור
 

מוהל תושב הקריות מואשם כי כרת חלק ניכר מאיבר המין של תינוק באירוע ברית מילה שביצע באולם שמחות במפרץ.

בכתב התביעה שהגישה בימים אלו עורכת הדין אורלי בדה-שרון, בשם התינוק והוריו, תושבי הקריות, נטען כי הקטין יליד 28.7.15, כיום כמעט בן ארבע, סובל מנכות ומנזקי גוף קשים, בעקבות ברית מילה רשלנית שביצע בו המוהל, אף הוא כאמור תושב הקריות.

 

השמחה הפכה לחרדה גדולה. צילום אילוסטרציה

 

התביעה שהוגשה על ידי עו"ד שרון-בדה לבית משפט השלום בחיפה, מגוללת את הסיפור הקשה מצד הורי התינוק:

"לאחר הלידה יצרו התובעים קשר עם המוהל לצורך עריכת ברית מילה לתינוק. המוהל הציג עצמו כבעל נסיון רב וסיפר כי הוא מוסמך ומיומן בהליך ברית המילה ובהתאם סיכמו הצדדים כי הנ"ל יגיע לימול את התינוק הרך, בברית המילה שתיערך בתוך 8 ימים, כמקובל", נכתב בתביעה.

 

צילום: אילוסטרציה

 

לרגל היום החגיגי והמרגש, ההורים הזמינו אולם אירועים באיזור, צלם, רכשו בגדים חגיגיים, הזמינו משפחה, חברים ואורחים רבים:

"הם חיכו וציפו בהתרגשות לברית המילה של בנם הראשון כמקובל ביהדות. ביום 4.8.2015 הגיעו לאולם האירועים בני משפחה ואורחים רבים על מנת לחגוג ביום משמח ומרגש זה. המוהל הגיע במועד, ביצע את כל ההכנות הנדרשות והחל בביצוע ברית המילה", מתואר בתביעה.

"מיד לאחר הברית חש אביו של התינוק כי משהו אינו כשורה, הנתבע היה מתוח, התינוק צרח וסבל מדימום גדול שלא פסק. לאחר ביצוע החיתוך המוהל לקח את התינוק הצידה וניסה לטפל בו, אך הוא לא נרגע והדימום לא פסק.

אביו של התינוק שאל מספר פעמים את המוהל האם הכל תקין והנ"ל השיב בחיוב. עם חלוף הדקות ומשראה אביו של התינוק כי משהו עדיין אינו תקין שאל את המוהל שוב ושוב האם הכל כשורה. רק בחלוף זמן ומשכשלו נסיונותיו של המוהל "לתקן" את אשר ארע, אמר לאבא כי עליהם לקחת את התינוק לבית החולים לצורך קבלת טיפול רפואי באופן מיידי", כך נטען בתביעה.

 

המוהל חתך חלק ניכר מאיבר המין. צילום: אילוסטרציה

 

התביעה מתארת כי "תוך כדי הבהלה, הלחץ ותינוק קטן שלא מפסיק לדמם ולצרוח, גילה האב תושייה רבה: הוא חיפש בין התחבושות ספוגות הדם את החלק שהמוהל כרת, רץ לבר המשקאות באולם וביקש ממנו בדחיפות קרח, וכך עם שקית מלאה בקרח מבר המשקאות באולם והחלק שנכרת על ידי המוהל, הוא נסע במהירות עם התינוק לבית החולים רמב"ם, לצורך קבלת טיפול רפואי דחוף".

 

 

האב חיפש בין התחבושות ספוגות הדם את החלק שהמוהל כרת, רץ לבר המשקאות באולם וביקש ממנו בדחיפות קרח. צילום אילוסטרציה

 

באולם האירועים נשארו באותה עת המומים האורחים ובני המשפחה הרבים שהוזמנו לאירוע.

השמחה הגדולה נהרסה בין רגע והתחלפה בחרדה ודאגה גדולה.

 

 

עו"ד אורלי שרון- בדה. מייצגת את התינוק והוריו

 

בתביעה נטען: "התינוק התקבל לבית החולים רמב"ם, שם התברר כי במהלך ברית המילה המוהל כרת חלק גדול מאוד מאיבר מינו של הקטין! הרבה מעבר לנדרש בברית מילה, תוך שנגרם נזק משמעותי לאיבר המין של הקטין. כתוצאה מרשלנותו קשה של המוהל נכרתה בנוסף לעורלה גם עטרת איבר מינו של התינוק. בו ביום עבר התינוק ניתוח חירום ארוך ומציל לצורך תיקון ושחזור הנזק החמור שנגרם לאיבר מינו, תחת הרדמה כללית".

כיום סובל התינוק מצלקת מכוערת באיבר מינו, שפתי שופכה מעובים ויש חשש כי הוא אף יסבול מנכות אורולוגית עקב הצרות צינור השופכה והזרע, והכל בגלל רשלנותו של המוהל, כך נטען בתביעה.

עו"ד בדה-שרון ציינה עוד בכתב התביעה כי מדובר ב"רשלנות זועקת וזאת עוד לאחר שהמוהל הציג עצמו להורי התובע כמוהל מיומן ובעל ניסיון רב, בעוד שבפועל לא היה כזה ולא ידע לבצע את ההליך בצורה תקינה ומיומנת כדרכם של מוהלים סבירים".

את סכום הפיצוי עבור כאב וסבל שנגרמו לתינוק ולהוריו, הוצאות רפואיות לעתיד ועוד, מותירים התובעים להחלטת בית המשפט.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות