"רציתי לעסוק במקצוע שדרכו אוכל לעזור לחברה"

מהפכת ה-'מולטיברסיטה' של אוניברסיטת חיפה כבר כאן: הפעם מספרים הסטודנטים על המולטי תואר הנכסף בחוג לסיעוד
במסגרת מהפכת ה-'מולטיברסיטה' של אוניברסיטת חיפה, הכירו את המולטי תואר בחוג לסיעוד: תכנית תלת מימדית (תיאוריה, פרקטיקה והתנסויות).

מאחורי התכנית החדשנית של אוניברסיטת חיפה, עומדת התפיסה שכדי להכין את הסטודנטים של היום למקצועות העתיד, יש לתת להם הכשרה מגוונת ומעודכנת. שיטת המולטיברסיטה מורכבת מ- 3 רכיבים מרכזיים: קורסי העשרה לעולם החדש, הענקת ידע משולב ורב תחומי תוך הקניית כלים יישומיים.

במסגרת הרכיב של הקניית כלים יישומים, הסטודנטים מתנסים בשטח וצוברים קשרים עם מקומות עבודה, דבר שמהווה עבורם יתרון מובהק בצאתם לשוק התעסוקה.

אוניברסיטת חיפה. צילום: דוברות אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה. צילום: דוברות אוניברסיטת חיפה

החוג לסיעוד בפקולטה למדעי הרווחה והבריאות באוניברסיטת חיפה, הוא אחד החוגים המבוקשים כיום באוניברסיטת חיפה:

הלימודים מיועדים לסטודנטים המבקשים לרכוש מקצוע ובמקביל לרכוש ראייה רב-מערכתית של מערכת הבריאות. בתכנית הלימודים הייחודית בחוג לסיעוד מודגשים גישה רב-תחומית, חשיבה ביקורתית, יצירתיות ופיתוח הפוטנציאל של הסטודנט לשם הכשרתו להתמודדות עם אתגרים עכשוויים שמעמידה מערכת הבריאות.

עמוס רוגוזינסקי, סטודנט שנה רביעית לסיעוד, מספר שאחרי שנים החליט שברצונו ללמוד מקצוע שיוכל דרכו לתרום לחברה:

"לאחר 12 שנים בהן עסקתי בתפקידי ניהול, החלטתי ללמוד סיעוד ולעסוק במקצוע בו אוכל לתרום יותר לחברה, ולסייע לאנשים לשפר את איכות חייהם ובריאותם. ביקרתי במספר מוסדות והחלטתי ללמוד באוניברסיטת חיפה, לאחר שהתרשמתי מתכנית הלימודים, ובזכות המלצות רבות של בוגרים טריים ואחים וותיקים".

"כבר מהשנה הראשונה חוויתי לימודים ברמה אקדמית גבוהה, לצד אוזן קשבת. בשנה השנייה בתואר התחלתי להתנסות בפרקטיקה במחלקות השונות בשטח. כיום אני בשנה הרביעית ללימודים ונמצא בסטאז' לקראת סיום הלימודים. ככל שעובר הזמן אני לומד עוד ועוד עד כמה המקצוע מרתק, ועל השפעתו המיטיבה על מטופלים רבים. אני מרוצה מאוד מההחלטה שעשיתי".

רוצה לתרום לחברה. עמוס רוגוזינסקי. תמונה: אלבום פרטי

רוצה לתרום לחברה. עמוס רוגוזינסקי. תמונה: אלבום פרטי

מאזה היילה, סטודנטית שנה ד' לתואר ראשון בסיעוד, מספרת על המיומנויות החשובות שרכשה במהלך התואר:

"בחרתי ללמוד תואר ראשון בסיעוד כיוון שתחום הבריאות תמיד סקרן אותי. הייתי קוראת וחוקרת לא מעט על מחלות או הפרעות בבריאות ותמיד רציתי לדעת יותר. ובנוסף לזה אני חושבת שלהיות אחות נותן המון סיפוק בחיים למרות כל האתגרים שעומדים בדרך, וסיפוק מהעבודה זה משהו שחשוב לי מאוד שיהיה לי בחיים".

מרוצה מהבחירה שעשתה. היילה. תמונה: אלבום פרטי

"בחצי השנה השנייה של התואר מתחילים הכשרה מעשית בבתי חולים בכל מיני מחלקות שונות ומגוונות כמו: פנימית, כירורגיה, מיון ועוד. בהכשרה הייתי צריכה לדעת לחבר את מה שלמדתי כתאוריה למה שאני רואה בשטח מה שנקרא חשיבה קלינית. למדתי גם איך לשפר וליעל מיומנויות תקשורת עם מטופלים".

"רכשתי מיומנויות כפיים בכל מיני פעולות כמו: הכנסת זונדה, חבישת פצעים, לקיחת בדיקות דם וכו. בהכשרה המעשית באמת מתחילים להבין מה זה להיות אחות, מה התפקידים שלה והאם המקצוע הזה מדבר אליי או לא. היום אני סטודנטית שנה ד' אוהבת את המקצוע ומרוצה מהבחירה שעשיתי".

לפרטים נוספים: 1-800-300-032

https://www.haifa.ac.il/index.php/he/app-formמשאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך