הסיבה לשריפה העזה בחיפה: קצר חשמלי 

דובר שירותי הכבאות במחוז חוף, להב אורי צ'ובטרו, סיפר על הדרמה שהתרחשה הבוקר בחיפה, בבניין בו פרצו להבות האש ואיימו לכלות את הכל
 

כך בדיוק נראית הצלת חיים:

דובר שירותי הכבאות במחוז חוף, להב אורי צ'ובטרו, סיפר על הדרמה שהתרחשה הבוקר (שני) בבניין בחיפה בו פרצו להבות האש ובקעו דרך החלון כאשר ברקע זעקות הלכודים:

"באירוע המורכב הבוקר, חיי אדם היו מוטלים על הכף. כבאי תחנת חיפה ששמעו את זעקות האם וילדיה, חדרו באומץ אל המבנה ומילטו ברגע האמת את הדיירים אל מחוץ למבנה. כפסע היה בין להציל את הדיירים הלכודים במבנה – מבועתים, לאחר ששאפו כמויות גדולות של עשן – לבין סיום אחר לחלוטין".

"התלבטתי רבות אם לפרסם את התמונה", (ראו את הצילום כאן למטה- ק"ר), אמר להב צ'ובטרו ומיד הסביר:

"סימני הכוויות, אנשים מפויחים, אם אוחזת בילדתה. מחזה אימה. יחד עם זאת, ולאחר טשטוש פני המצולמים – יש לכך הצדקה.

לוחמי האש, יש על מי לסמוך", סיכם צ'ובטרו.

 

תמונה קשה ושווה אלף מילים. צילום: דוברות כבאות מחוז חוף

 

יצויין כי חוקר דליקות משירותי הכבאות וחוקרי הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל, סרקו את זירת השריפה הקשה ומחקירה ראשונית מסתמן כי הדליקה פרצה על פי החשד בקומה השנייה בבניין והחלה ככל הנראה כתוצאה מקצר חשמלי.

כתוצאה מלהבות האש והעשן הסמיך פונו מהמקום 15 מדיירי הבניין, ארבעה מהם במצב קשה עם כוויות ועוד 11 נפגעים במצב קל, אשר נפגעו כתוצאה משאיפת עשן.

הנפגעים, שמחצית מהם הינם ילדים –  פונו לבתי החולים רמב"ם ובני ציון.

מהנהלת רמב"ם נמסר: "הגיעו שישה ילדים מגיל שנה עד 12. כולם במיון ילדים במצב קל. עוד הגיעו חמישה מבוגרים בהם פצוע קשה, אבי משפחה שחילץ את ילדיו מהאש והעשן, בטיפול נמרץ. אשה פצועה בינוני-קשה בטיפול נמרץ, בהכרה, שאיפת עשן. אשה פצועה קל בינוני שנמצאת עם ילדיה במיון. אשה נוספת אם לתינוקת, פצועה קל במיון ילדים. המבוגר החמישי הוא נהג אמבולנס ששאף עשן – ומשוחרר כעת במצב קל".

 

 

 

מה שנותר לאחר השריפה העזה. צילום: דוברות המשטרה

 

חקירת המשטרה נמשכת בשיתוף עם חוקרי כבאות והצלה במחוז חוף. 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות