אפשר לנשום לרווחה

אלן קאר השיקה אמש את סניף חיפה: "משימתנו היא להעביר הלאה את המתנה הנפלאה הזו שנקראת גמילה מעישון"
 אלן קאר, רשת עולמית של מרכזי גמילה מעישון וטיפול בהתמכרויות, מרחיבה את פעילותה בישראל ובנוסף לסניף הדגל בתל אביב, שנחשב לאחד הסניפים המצליחים של הרשת העולמית, השיקה אמש את סניף חיפה באירוע חגיגי.

הסניף בחיפה ממוקם בבניין אלמוג (דוד אלעזר 10) ומנוהל על ידי שני שותפים חדשים של הרשת, וסים מחאמיד ואביב ברג, יזמים תושבי הצפון, שהנם מעשנים לשעבר בעצמם, שנגמלו בעזרת שיטת אלן קאר.

לימור כרסנטי, שרון פימה ואסף אשכנזי. תמונה: משה מעוז

לדברי וסים מחאמיד: "אני החלטתי להפסיק לעשן אחרי שראיתי שזה פוגע לי ביכולות הספורטיביות. כעת אני מסוגל לנשום ולהגביר את העצימות באימונים השונים ואני אשמח לסייע לעוד אנשים להיפטר מההתמכרות הזו שפוגעת באיכות החיים ובבריאות. במגזר הערבי החלו להפנים כי העישון אינו טוב כלל ואשמח לעורר ולעזור לקדם מגמת גמילה מעישון במגזר".

חנה ומוטי וגנר. תמונה: משה מעוז

חנה ומוטי וגנר. תמונה: משה מעוז

לדברי אביב ברג: "אני הפסקתי לעשן עם אלן קאר אחרי שניסיתי המון שיטות שהביאו לתוצאות חלקיות אם בכלל. מבחינתי זה אחד הצעדים המשמעותיים שעשיתי בחיי. משימתי היא להעביר הלאה את המתנה הזאת לתושבי חיפה והסביבה ובכך לשפר משמעותית את איכות חייהם וליצור חברה בריאה יותר".

ואסים מחאמיד, אסף אשכנזי, מירב נירן ואביב ברג. תמונה: משה מעוז

ואסים מחאמיד, אסף אשכנזי, מירב נירן ואביב ברג. תמונה: משה מעוז

לדברי אסף אשכנזי, מנכ"ל אלן קאר בישראל: "ההחלטה לצאת מתל אביב ולהקים סניפים נולדה מתוך לחץ גדול בשטח. אנחנו רואים מספר הולך וגדל של מעשנים הרוצים להיגמל, בכל הארץ ומכל המגזרים, לכן הרגשנו שאנו חייבים לייצר תשתית נוחה יותר שתאפשר לכל מעשן להשתחרר מעול הסיגריות והניקוטין, לקבל את חייו בחזרה, בקלות, וליד ביתו".

אסף אשכנזי עם ברכה בריל. תמוה: משה מעוז

אסף אשכנזי עם ברכה בריל. תמוה: משה מעוז

אודות אלן קאר:

אלן קאר מציעה שיטת גמילה מעישון שפיתח לפני כ- 36 שנה בריטי בשם זה. קאר, רואה חשבון במקצועו הפסיק לעשן בגיל 48 לאחר שעישן בין 3 ל 5 קופסאות ביום במשך שנים, ולא הצליח להיפטר מהתלות בסיגריות. שיטת הגמילה שפיתח, יצאה מנקודת מבט הפוכה מרוב השיטות הקיימות – הוא החליף את השאלה למה לא כדאי לעשן? בשאלה – למה בעצם אני כן מעשן?. מאז, הפך לאימפריה עולמית של למעלה מ- 150 מרכזים ב- 57 מדינות בעולם.

אביב ברג, אסף אשכנזי ולימור קרסנטי עם לירן חולצה אפורה. תמונה: משה מעוז

אביב ברג, אסף אשכנזי ולימור קרסנטי עם לירן חולצה אפורה. תמונה: משה מעוז

עד היום נעזרו בשיטת "אלן קאר" למעלה מ 30 מיליון מעשנים. במסגרת ניסיונותיה של אירלנד ליצור מדינה ללא עישון, נערך מחקר בלתי תלוי בשיתוף עם ממשלת אירלנד אשר מוכיח כי השיטה של אלן קאר היא השיטה האפקטיבית ביותר להפסקת עישון. תוצאות המחקר הראו כי אחוזי שיעור הנגמלים בשיטת אלן קאר היו מהגבוהים ביותר ומדובר בהצלחה לטווח ארוך, בדיקות חוזרות לאחר חודש, שלושה חודשים שישה חודשים ושנה – הראו אחוזים גבוהים של נגמלים שעדיין גמולים מעישון. כמו כן, עתיד להתפרסם בקרוב מחקר של אוניברסיטת לונדון שיאשש את זאת.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות