בן הקריות ידליק משואה ביום העצמאות

אמש, במהלך הופעה, הפתיעה השרה מירי רגב את יהודה פוליקר שנולד וגדל בקריית חיים: "יש דברים שרציתי לומר – נבחרת להשיא משואה בערב יום העצמאות ה- 71 למדינת ישראל"!
 

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, יו"ר ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים, הפתיעה אתמול בערב (שלישי) את היוצר והזמר יהודה פוליקר והודיעה לו כי נבחר להשיא משואה בטכס יום העצמאות ה- 71 למדינת ישראל.

השרה רגב קיבלה את המלצת הוועדה הציבורית לבחירת משיאי המשואות ואמרה אמש על הבחירה בפוליקר, שנולד וגדל בקריית חיים: "הבחירה המרגשת ביהודה פוליקר להדליק משואה ביום העצמאות ה- 71 של מדינת ישראל היא בחירה בתחייתו המפוארת של עם ישראל בארצו, אחרי ימי החושך של "אפר ואבק" בתקופת השואה הארורה".

 

אמש בהופעה, השרה רגב מבשרת ליהודה פוליקר כי נבחר להדליק משואה ביום העצמאות ה-71. צילום: משרד התרבות והספורט

 

"פוליקר, בנם של שורדי שואה מסלוניקי, שמרבית קהילתה היהודית נספתה, מבטא את רוחות היצירה של המוסיקה הישראלית, על גווניה השונים", אמרה השרה:

"פוליקר פתח חלון מוסיקלי מפואר לים התיכון לצד סגנונות רוק ופופ ישראלי משובחים. דברים רבים, שרצינו לומר, באים לידי ביטוי במוסיקה הענקית של פוליקר, שרוחה מבטאת, כי 'בכל הדרכים מעולם לא אבדה דרכנו, וגם אם לפעמים סערו מסביב הרוחות'. יהודה היקר, אתה סמל לניצחון רוחה של התחייה התרבותית של עמנו לאחר השואה, לעוצמתה של המוסיקה הרב גונית הישראלית ולכוחם של הקול והצלילים להתגבר על כל המחיצות והמגבלות שבתוך היחיד והכלל ובכך לפרוט על מיתרי ליבנו. זהו ניצחון הרוח הישראלית".

 

סמל לניצחון רוחה של התחייה התרבותית של עמנו לאחר השואה ולכוחם של הקול והצלילים –  להתגבר על הכל. צילום: משרד התרבות והספורט

 

בנימוקיה ציינה הוועדה, כי פוליקר הוא יוצר ישראלי שהביא לידי ביטוי ביצירתו את התמודדותה הקשה של החברה הישראלית עם השואה.

פוליקר נולד בקריית חיים להורים ניצולי שואה יוצאי סלוניקי וילדותו עברה עליו בצל סיפורם. בנעוריו מצא מפלט במוזיקה והפך בהדרגה לזמר בולט על אף הגמגום ממנו הוא סבל.

ברבים משיריו הוא חיבר בין התרבות הישראלית לזו היוונית והעשיר את היצירה הישראלית בצלילים חדשים.

אלבומו השלישי, "אפר ואבק", ביטא את קולם השקט של בני הדור השני לשואה והפך לנכס צאן ברזל של החברה הישראלית.

פוליקר ידליק את המשואה לכבודם של ניצולי השואה שבנו את ישראל ולכבודם של היוצרים והיוצרות הישראלים על סגנונותיהם, נטיותיהם ועמדותיהם השונות.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות