תחום האגרו-טק הולך ותופס תאוצה

המכללה האקדמית תל-חי מציעה מסלול חקלאות חכמה במטרה להחזיר את הצעירים לתחום  
 

ישראל הינה אחת המדינות המובילות בעולם בתחום החקלאות. היא רכשה מעמד זה בזכות חריצותם של החקלאים, אך לא פחות מכך בזכות הידע הרב המתבטא בלימודים אקדמיים איכותיים ומחקרים פורצי דרך, ותעשיית האגרו-טק המשגשגת.

מסלול לימודי החקלאות, במכללה האקדמית תל-חי, הינו חלק בלתי-נפרד מעולם מרתק זה של חקלאות מודרנית ומחקר חקלאי מתקדם. מטרת לימודי החקלאות במכללה הינה להעניק לסטודנטים את הידע הנרחב ההכרחי כיום לשם התמודדות עם ההתפתחויות המדעיות והצורך לספק מזון איכותי לאוכלוסיית העולם ההולכת וגדלה במאות מיליונים מידי עשור. החקלאות המודרנית נדרשת להשתמש במים ובקרקע באופן מיטבי; לדייק, הן בהיבט הגידולי והן בהיבט הכלכלי, ולהגן על הסביבה. ניתן לעמוד באתגרים כבדי משקל אלו רק כאשר בידי העוסקים בתחום מצויים ידע מעמיק ונרחב בכל תחומי מדעי הטבע והטכנולוגיות המודרניות העומדות לרשותם.

קרדיט צילום: המכללה האקדמית תל-חי

ללימודי חקלאות במכללה האקדמית תל- חי יתרונות רבים. ראשית מדובר במיקום אידיאלי ללימודי חקלאות – המכללה נטועה בגליל העליון, בליבו של אזור חקלאי מודרני – הכולל מטעים מגוונים, מנשירים ועד סובטרופיים, גידולי שדה קלאסיים וחדשים וכן מערך הדרכה ומחקר חקלאי מפותח, היוצרים סביבה אידיאלית ללימודי החקלאות. שנית המכללה מציעה תכנית לימודים עשירה המועברת ע"י מיטב המומחים בתחום.  התכנית מיועדת גם לכאלו המגיעים מתחום החקלאות  וגם לכאלה שאינם חקלאים המתעניינים בחקלאות והחפצים לרכוש השכלה אקדמית בתחום.

התכנית ללימודי חקלאות בתל-חי כוללת את כל קורסי הבסיס המדעיים וכן קורסים רבים העוסקים בביולוגיה, בפיזיולוגיה ובגנטיקה של הצמח. הנושאים הנלמדים כוללים הורמונים צמחיים, ביולוגיה מולקולרית של צמחים, הדברה ביולוגית, גידול עצי פרי וגפן, גידול ירקות וגידולי שדה, קרקע השקיה, הדברת מחלות ומזיקים, אחסון, כלכלה, טיפוח והשבחה ועוד. סטודנטים בעלי יכולות גבוהות, יכולים להצטרף, החל מסוף שנת הלימודים השנייה, לאחת ממעבדות המחקר  העוסקות בתחומי החקלאות ולהתנסות בעבודה מעשית.

קרדיט צילום: המכללה האקדמית תל-חי

התכנית שמה דגש על אינטראקציה עם השטח בסיורים ובמעבדות וכן על היבטים "ירוקים" של החקלאות בת-זמננו ופיתוחים עתידיים. שנה א' כוללת בעיקר קורסי מבוא; שנה ב' כוללת קורסי מבוא והתמחות, ושנה ג' כוללת קורסי התמחות בלבד עם אפשרות בחירה של קורסים שונים. סטודנטים מצטיינים יוכלו להצטרף לתכנית 'שיאון' המציעה תואר ראשון ושני בארבע שנים. בנוסף לכך, למכללה תשתית אקדמית ומחקרית ברמה הגבוהה ביותר: את הקורסים מלמדים מרצים בכירים, החוקרים קשת רחבה של נושאים בתחום החקלאות כשלרשותם עומדות מעבדות מצוידות במיטב המכשור המדעי.

מסלול לימודי החקלאות הוא חלק מהחוג לביוטכנולוגיה מתוך גישה מתקדמת, הרואה צורך לשלב את לימוד החקלאות העכשווית יחד עם מבט אל העתיד, בו ימלאו פיתוחי ה'אגריטק' תפקיד הולך וגדל. בכל שנותיו קלט מסלול החקלאות במכללה סטודנטים רבים, חלקם עם וחלקם ללא רקע חקלאי, המוצאים תחומי עניין משותפים ויוצרים קבוצת לימוד מגובשת ותומכת.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך