"זה פסטיבל הילדים הכי טוב שקיים בארץ ומהחשובים בעולם"

פסטיבל הצגות ילדים בתיאטרון חיפה בשיאו: "אנחנו מזמינים את כולם ליומיים של כיף"
"פסטיבל הצגות ילדים' של תיאטרון חיפה בחול המועד פסח בעיצומו: נותרו יומיים של פעילויות והצגות איכותיות לילדים ולהורים!

צוות אתר ניוז חיפה קריות הגיע לסקר את הפסטיבל: (סרטון וידיאו בתחתית העמוד).

הרמת כוסית בתיאטרון חיפה. תמונה: ניוז חיפה קריות

הרב דב חיון, סגן ראש העיר חיפה ומחזיק תיק התרבות בעיריית חיפה, ויו"ר דירקטוריון תיאטרון חיפה, מספר לנו על חג הפסח בחיפה:

"חיפה לובשת חג וזה כיף גדול לראות את זה. הפסטיבל חוגג 29 שנים, בשנה הבאה 30 והוא יהיה עוד יותר גדול ותגידי. הגיעו השנה המוני אנשים. השנה סביב פסטיבל הצגות הילדים, נוספו שתי יוזמות שהבאתי לניצה ולמשה, ואמרתי בואו ננסה לעשות אותם ולשמחתי זה מצליח מאוד, אלו הם פסטיבל אותות ומופתים שפתוח לקהל הרחב בהובלת אלברט אילוז השחקן, ובערב יש לנו הרכבי מוזיקה חיפאים בפסטיבל 'חיפה מיוזיק', שיוצרים מוזיקה מקורית מקסימה.

הדר חוגגת, גם במדעטק יש חגיגה וגם בסינמטק. חיפה לובשת חג והמוני מבקרים מגיעים, גם חיפאים וגם מחוץ לחיפה".

חיפה לובשת חג. תמונה: ניוז חיפה קריות

ניצה בן צבי, מנכ"לית תיאטרון חיפה, מספרת לנו על ההתרגשות הגדולה השנה בפסטיבל:

"הגיעו משפחות בהמוניהם. לא יאומן עד כמה אוהבים את הפסטיבל שלנו. שום גשם לא עוצר את הקהל שלנו מלהגיע לפסטיבל החשוב הזה. זה פסטיבל הילדים הכי טוב שקיים בארץ ומהחשובים בעולם".

"קבוצות רבות מחו"ל ממש דופקות על דלתנו בכדי להופיע בפסטיבל. כל מה שקורה פה ברחבה אלו קבוצות מאירופה, מארגנטינה, אפילו מהמזרח הרחוק. אנחנו אוהבים את הפסטיבל הזה. כל הצוות אוהב את הפסטיבל הזה. זה פסטיבל של אהבה שעוסק בילדים, וחשובה לנו התרבות של הדור הבא".

חשובה התרבות של הדור הבא. פסטיבל הצגות ילדים בתיאטרון חיפה. צילום: ניוז חיפה קריות

מה מצפה למבקרים ביומיים הקרובים של הפסטיבל?

"אירועי הרחוב מתקיימים גם מחר במהלך היום באינטרוואלים, יש לוחות זמנים. מחר תתקיים ההצגה שלצערי ולשמחתי לא נשארו כרטיסים, בשם אפצ'י. היא מיועדת לילדים על הספקטרום. השנה הפסטיבל מונגש, ויש לנו בנוסף גם הצגות בתרגום לשפת הסימנים".

"יש את מתחם הקוסמים אותות ומופתים, שיזם הרב דב חיון, באולמות יש הצגות מכל הארץ ובערב יש לנו את 'חיפה מיוזיק' עם שתייה חופשית, שזה אירוע מעורר גאווה חיפאית".

ומי האנשים שעומדים מאחורי הפסטיבל המדהים הזה?

"צוות ענק. קודם כל יש את המנהלים האומנותיים של הפסטיבל שבראשם איציק ויינגרטן, ולצידו וועדה אומנותית שבוחרת בקפידה את הקבוצות ואת ההפקות שמופקות לטובה הפסטיבל. יש את גיבסון בראל וינון צפריר מקבוצת אורתודה שאחראיים על החלק הבינלאומי של הפסטיבל".

"חשוב לנו שהפסטיבל ייתפס כבינלאומי והוא באמת כזה, גם במזג אוויר האירופאי שפקד אותנו. הם חבורה מדהימה שמאז שהתחברו אלינו הפסטיבל תפס תאוצה אדירה.
כמובן צוות התאטרון שאני מדברת עליו באהבה רבה, כל הצוות הטכני בראשותו של עופר טל. יש פה הפקה לוגיסטית מדהימה, שבועיים של הכנות פיזיות ושנה הפקה של תכנים. כמובן צוות השיווק בראשותה של מיכל הללי וגלעד, ואין ספק מפיקת הפסטיבל ורדית שלנו. יש פה צוות מדהים שבלעדיו כלום לא היה קורה. יש לנו תמיכה של עיריית חיפה, של משרד התרבות ושל מפעל הפיס".

אז נותרו עוד יומיים לפסטיבל, אל תפספסו!


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה