מנועים ממנויים

העונות המחרידות, השלטון של מכבי תל אביב, 14 ההפסדים, העלאת המחירים והרכש המקרטע. מכירת המנויים החלה כבר לפני עשרה ימים, ולמרות שנמכרו קרוב ל-4,000 קצב מכירת המנויים הוא איטי. אוהדים רבים מחליטים שכרגע הם לא מחדשים בגלל כל הסיבות המוזכרות

האם היציעים לא ייתמלאו? יציעי סמי עופר בעונה החולפת צילום: דור טמבור

האם היציעים לא ייתמלאו? יציעי סמי עופר בעונה החולפת
צילום: דור טמבור

 

 

בפתיחת העונה החולפת עם פתיחת היכל הכדורגל המפואר, סמי עופר, נהרו אלפי אוהדים למשרדי הכרטיסים ורכשו מנוי למשחקי מכבי חיפה. 17 אלף מנויים, לא פחות ולא יותר, הציבו רף ציפיות ענק מבחינת אוהדי מכבי חיפה ומעבר לזה, הכניסו למועדון מעל 20 מיליון שקל. שיא ותקדים בכדורגל הישראלי. בתחילת העונה ההיא, חזר הביתה יוסי בניון, בוצע רכש בדמותם של סטויקוביץ ואידירסו. התחושה הייתה של אופוריה, האליפות חוזרת להר הכרמל.

רצון ותקווה לחוד ומציאות לחוד. מהר מאוד הבינו האוהדים שהעונה שחלמו עליה, תישאר אך ורק בגדר חלום. אליפות ואירופה אין, אבל ללא ספק, הקהל הוא המנצח האמתי בעונה הכושלת. 436,221 אוהדים ליוו את הקבוצה במשחקי הבית ושברו כל שיא אפשרי בכדורגל ישראלי. האם השיא יחזור על עצמו? האם הקהל ימשיך לתת את הקרדיט וירכוש מנוי גם העונה? כלל לא בטוח.

ב-16 ביוני, יצא המועדון שהחלה מכירת המנויים לעונת 2015/2016. באותה נשימה, פרסמו את מחירי המנויים ביציעים השונים ולהפתעתם של האוהדים, עלייה של בין 3% (ביציע הצפוני, הדרומי ומשפחות)  ל-12% (יציע זהב). בעת פרסום המחירון, קמה צעקתם של אוהדים רבים על ההתייקרות ועל הדרך כשבין היתר נשמעה התמרמרותם על התנהלות המועדון. שמונה אוהדים, שמייצגים לא מעט אחרים, הסכימו להסביר לנו את עמדתם בנושא.

בועז חי, בן 43 ,מנהל במשרד ממשלתי, אוהד קרוב ל-40 שנה, בעל מנוי ביציע המזרחי. "החלטתי לא לחדש את המנוי מאחר וקצתי במדיניות הרכש ושילוב שחקני הבית הלא טובה במהלך השנים האחרונות. זו חוצפה ליקר מוצר לא טוב, במיוחד שלא נראה שהוא הולך להשתפר. האשם הוא העומד בראש, שיודע שהאוהדים מונחים לו בכיס ויודע שקהל רב ירוץ אחרי הקבוצה בכל מחיר".

 

סבי בנימין, בן 33, עובד במערכת בתי המשפט ,אוהד את מכבי חיפה מאז גיל 10, החליט גם הוא לוותר על התענוג של המנוי העונתי: "לא החזקתי במנוי בשנתיים האחרונות, עקב המצב העגום של הקבוצה שאיבדה את הדרך שלה. העונה רציתי לעשות מנוי בעקבות בואו של רוני לוי והתקווה לשינוי שיהיה בהתנהלות המועדון על כל מרכיביו. זאת למרות מצבי הכלכלי הלא פשוט. ואז הגיעה ההודעה על עליית מחיר המנוי. המחיר קפץ ל-1,250 שקל וזה גרם לי להחלטה הסופית שלא לעשות מנוי. אני מצר על התנהלות המועדון וההתנהגות כלפי האוהדים. חוץ ממני ישנם עוד לא מעט אוהדים ותיקים ממני שלא יעשו השנה מנוי, וחבל. ה'חיזוק' שנעשה בקבוצה היה גורם נוסף בהחלטתי שלא לעשות מנוי".

תמיר עמר, עו"ד במקצועו בן 42 אוהד את הקבוצה עוד מימי הליגה הארצית בתחילת שנות ה-80 מסביר: "יש לי מנוי ביציע העליון מול הטלוויזיה והשנה העלו בחמישה אחוז. שקלתי לשדרג ליציע הזהב. אך הרכש ומה שנראה כרגע לא מעודד וגם בעיית החנייה שמצריכה הליכה ארוכה למגרש די מרתיעה. הבעיה היא לא כספית למרות שזו חוצפה להעלות כאשר הקבוצה מדשדשת כמה שנים. מעלים מחיר כשיש ביקוש".

רותם ברזילי, בן 34 מרחובות, שכיר בחברת תנובה, אוהד ומנוי של המועדון 15 שנים. בעונה החולפת ישב ביציע המזרחי. אצל ברזילי הסיפור הוא בכלל לא הכסף אלא מינויו של רוני לוי למאמן הקבוצה: "המנוי בעונה שעברה עלה 1,100 והשנה 1,250. אני לא עושה מנוי כי מכבי חיפה מאבדת דרך ולא בגלל מחיר או רכש כזה או אחר. רוני לוי אימן אותנו בעבר והגיע להישגים לא בגלל שהוא מאמן כזה גדול רק בגלל שלא היו לו יריבות. שתי הסגניות שלו היו פעמיים מכבי פ״ת ופעם מכבי נתניה. הכדורגל והדרך שלו בכדורגל היא לא דרכה של מכבי חיפה. הדי.אן.איי של חיפה הוא כדורגל שמח מלהיב ופתוח והדרך של רוני היא לא חלק מהדרך הזאת. אני לא אהיה מנוי בצער רב, כל עוד רוני לוי שם. אליפות בלי מאמן. אוי הזיכרון הקצר".

קארן לוי, בת 36, אוהדת את הקבוצה שנים רבות, אם חד הורית לשלושה ילדים, מנויה יחד עם בנה ביציע המשפחות. זמן האיכות עם בנה הוא ללכת יחד לסמי עופר למשחקי הבית של מכבי חיפה. "דורשים עבור מנוי 800 שקלים ומאחר ואני בהליכים של פשיטת רגל לקנות שני מנויים זה כבד לי. מצד אחד מאוד רוצה לא לוותר על החוויה, במיוחד שזה בשביל הבן שלי ומצד שני מבחינה כלכלית לא רואה את עצמי רוכשת  שני מנויים ב-1,600 שקל. עליית המחירים מעצבנת. מילא אם הייתה עונה טובה והשחקנים היו נותנים את הנשמה, סבבה אבל אחרי עונה כזו גרועה לדעתי היו צריכים להשאיר את אותו המחיר ולא להעלות אותו. בינתיים לא ארכוש שוב מנויים לעונה הקרובה".

ברק כהן, בן 44, פקיד בבית משפט, אוהד מכבי חיפה כבר 38 שנה. אחד האוהדים המוכרים של הקבוצה בעל מנוי ביציע 116 מביע את כעסו: "הטענות שלי הם על העלאת מחיר המנוי, אלא על זה שזו עלייה שלעניות דעתי לא עולה בקנה אחד עם היכולת בעונה האחרונה. כרגע אני לא מחדש עד שאני אראה מה הסגל הסופי, הרכש שבוצע עד כה לא מספק.

אלי הרשקו, בן 41, אחראי תפעול בחברת TNT, אוהד את הקבוצה ומנוי במשך 32 שנים ברציפות. אשתקד רכש מנוי ביציע המזרחי והשנה דורשים ממנו 150 שקלים יותר מבעונה שעברה. הרשקו הוא מהאוהדים שישלמו ויחדשו את המנוי בכל מחיר: "אני אשלם, ברור, בכל מקרה. אבל זה בושה אחרי עונה כמו שהייתה להעלות מחירים. להיפך היה צריך להוריד או לפחות להשאיר אותו דבר. מה גם שאני גם עושה מנוי לבן שלי, אז זה מחיר כפול. הרכש עד עכשיו מאכזב מאד ואם לא יתעוררו אנחנו נראה את אותה עונה שראינו עד לפני חודש."

תומר בן דוד בן 38, עובד בבתי זיקוק, אוהד את הקבוצה מגיל 12, מנוי ביציע הכסף. נוסע גם למשחקי חוץ. "נכון לעכשיו אני לא מתכוון לחדש את המנוי ואיתי עוד 200 חברים שעובדים איתי בבתי זיקוק. אני ממתין לראות עד ה-10.7, לראות אם יהיה רכש מעניין. גם אם המחירים לא היו עולים, הייתי שוקל אם לחדש את המנוי. אני חושב שאין הצדקה לעליית המחירים, זו ממש חוצפה לדרוש יותר. הקבוצה לא ביצעה רכש וגם לא נראה לי שיבצעו רכש מעניין. כנראה מחכים לנסים, מה שלא קורה בכדורגל. רוני לוי לא קוסם ולא יוכל לבצע קסמים. על מנת להביא שחקנים טובים ואיכותיים, צריך להשקיע, בשביל איכות, צריך לשלם. יעקב שחר מחליט להוריד מהתקציב ואם ימשיך כך לא יראה אליפות בחיפה עוד הרבה שנים. נוצר הרושם ששחר מחפש מציאות ובכדורגל לא קיים דבר כזה. הקבוצה הזו נמצאת באופוריה של פעם. מדוע לא לוקחים דוגמא ממכבי ת"א? למה במועדון יוקרתי כמו מכבי חיפה אין מנג'ר ? אין מערך סקאוטינג? הגישה תקועה בשנות ה-90. בעיה נוספת היא שנותנים הזדמנות לשחקנים בינונים ומטה במקום לאפשר לצעירים שעולים מהנוער שיילחמו ויקיזו דם על הדשא למען הסמל. מכבי חיפה חייבת לבנות את הקבוצה בצורה שונה, להביא חמישה זרים מצוינים וכל השאר, שחקנים צעירים ואיכותיים. רוני לוי מאמן טוב, אבל הוא צריך כלים, הוא לא יכול לעשות הוקוס פוקוס ולהביא אליפות".

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בספורט