אישום: גנבו עשרות רכבים בחיפה והצפון ומכרו אותם ברשות הפלסטינית 

באחד המקרים גנבו חברי הכנופיה רכב מסוג מיצובישי בחיפה והסיעו אותו לרשות הפלסטינית. שניים מבין חמשת הנאשמים נעצרו בחיפה: "מדובר בכנופיה שהנהיגה שיטה של ממש וגנבה סוגים שונים של רכבים על פי הביקוש שלהם"
 

שוטרי מג"ב ומחוז צפון של משטרת ישראל הביאו להגשת כתבי אישום כנגד חמישה נאשמים, ישראלי וארבעה פלסטינים, שוהים בלתי חוקיים, המואשמים בגניבת 22 כלי רכב ורכוש בשווי מוערך בלמעלה מ- 300,000 ש"ח והעברתם לשטחי הרשות הפלסטינית.

"מדובר היה בשיטה של ממש, שבה היו הנאשמים מאתרים רכבים המיועדים לגניבה, על פי הביקוש שמיקד אותם לסוגי רכב מסוימים, גונבים אותם על ידי שימוש בכלי פריצה ומחשבי רכב, ומעבירים אותם לשטחים", כך סיפר קצין החקירות של מג"ב שניהל את החקירה: "הכנופיה הייתה מאוד מאוד זהירה בשטח. בכל גניבה היה רכב שבו נהג אחד הנאשמים שנסע לפני הרכב הגנוב בכדי לאתר ולדווח על נוכחות משטרתית בכביש, רכב שלרוב לוחיות הרישוי שלו היו גנובות ולא תואמות את סוג הרכב…..".

 

"הנאשמים היו מאתרים רכבים על פי הביקוש שמיקד אותם לסוגי רכב מסוימים, ואז גונבים אותם". בתמונה: פעילות השוטרים בפרשה. צילום: דוברות המשטרה

 

החקירה נפתחה בעקבות מספר אירועים של גניבות רכבים בצפון הארץ.

מהחקירה עלה שהכנופיה הייתה מבצעת את גניבת הרכב תוך שימוש ברכב נוסף – שהיה נוסע ראשון ומתריע על נוכחות משטרתית.

הרכב הנוסף לרוב היה בעל לוחיות רישוי גנובות שלא היו תואמות לסוג הרכב וזאת בכדי לטשטש את עקבותיהם.

 

שוטרים "קופצים" על הנאשמים בפרשה. צילום דוברות המשטרה

 

כוחות המשטרה עקבו והתחקו אחר חברי הכנופיה. בתאריך 08.04.19 נערכו הכוחות הסמויים לגניבה נוספת שתכננו הנאשמים בצפון.

לאחר גניבת הרכב מהאיזור על ידי ארבעה מהנאשמים – במהלך נסיעתם למעבר ריחן, שם תכננו להעביר את הרכב לשטחי הרשות הפלסטינית, נערכו השוטרים לביצוע מעצרם, סמוך לבסיס רגבים.

הנאשמים שהבחינו בכוחות הגדולים, עלו עם הרכב הגנוב על הדוקרנים שהניחו השוטרים והחלו להימלט רגלית.

לאחר מרדף קצר הביאו השוטרים למעצרם של שני נאשמים שנמלטו מהרכב, פלסטינים, שוהים בלתי חוקיים.

באותו בוקר נעצר נאשם נוסף בברטעה הפלסטינית ושני נאשמים נוספים בחיפה, ישראלי ופלסטיני השוהה בישראל שלא כחוק.

 

שניים מבין חמשת הנאשמים נעצרו בחיפה. צילום: דוברות המשטרה

 

מכתב האישום שהוגש בחול המועד עולים 22 אישומים נגד חמשת חברי הכנופיה: הכנופיה פעלה במשך חודשים רבים, לפחות מחודש דצמבר 2018 ועד מעצרה בחודש אפריל 2019, כך נטען.

כך למשל נטען כי בחודש פברואר, פרצו שלושה מהנאשמים לרכב מסוג מיצובישי בחיפה, גנבו ממנו ציוד קמפינג וציוד לחילוץ רכבים ולאחר שהצליחו להניע את הרכב נסעו איתו למעבר ריחן כשלפניהם נהג נאשם ברכב נוסף – כשכל תפקידו לוודא שבדרך אין כוחות משטרה.

 

השוטרים במהלך הפעילות. צילום דוברות המשטרה

 

במקרה אחר בחודש שעבר, הגיעו ארבעה מהנאשמים לנצרת עלית, שם גנבו רכב מסוג קיה.

כתב האישום מפרט כי במהלך נסיעתם עם הקיה, הבחינו החשודים ברכב מסוג פולקסווגן, אותו ניסו לגנוב תוך פירוק חלק מחלקי המנוע ושבירת חלון, אך במהלך הניסיון עזבו את המקום ללא הרכב לאחר ששכן הפתיע אותם וירד לחניה.

הנאשמים שלא התייאשו נסעו לרחוב אחר בעיר, שם הבחינו ברכב מסוג איסוזו אותו ניסו לפרוץ, אך הבעלים הבחין בכך והצליח להבריח אותם מהמקום.

החשודים שכבר פעמיים נכשלו, נסעו עם רכב הקיה אותו הצליחו לגנוב, לכיוון מעבר ריחן, כשרכב נוסף בו נהג אחד הנאשמים נוסע לפניהם כדי להתריע על נוכחות משטרתית. הנאשמים, כך נטען, הצליחו להעביר את רכב הקיה לשטחים.

מכתב האישום עולים אישומים חמורים ובהם גניבת רכבים, נהיגה שלא כדין, שהייה בלתי חוקית, החזקת כלי פריצה, גניבה מרכבים ועוד. מעצר הנאשמים הוארך עד תום ההליכים נגדם.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות