נשר התייחדה עם זכרם של ששת המיליונים

עצרת הזיכרון המרכזית נערכה בהיכל התרבות במעמד ראש העיר, סגניו וחברי מועצת העיר.

נשר התייחדה עם זכרם של ששת המיליונים צילום עיריית נשר

עצרת הזיכרון המרכזית נערכה בהיכל התרבות במעמד ראש העיר, סגניו וחברי מועצת העיר. עוד התקיימו טקסים נוספים ואירועי "זיכרון בסלון".

במבואת היכל התרבות הוצגה תערוכת צילומים של תלמידי התיכון במסעם בפולין.

ראש העיר, רועי לוי: "השואה חייבת לעמוד לנגד עֵינֵיה וּמצפונה של האנושות, כאזהרת נֶצַח חמורה. כצַו מחייב לִקדושת החיים, לשוויון האדם, לחירות וּלְשלום".

 "השואה חייבת לעמוד לנגד עֵינֵיה וּמצפונה של האנושות, כאזהרת נֶצַח חמורה. כצַו מחייב לִקדושת החיים, לשוויון האדם, לחירות וּלְשלום. אסור שהשואה תהיה בעיני כולנו מחסום בפני האמונה בטוב. בפני התקווה. בפני החיים", כך אמר ראש העיר נשר, רועי לוי, בעצרת העירונית המרכזית לציון יום השואה והגבורה.

בעצרת המרכזית שהתקיימה אמש (1.5.19) בהיכל התרבות השתתפו גם סגני ראש העיר: ישי איבגי, גיאורגי גרשקוביץ ותומר כהן, המשנה לראש העיר, אדוה קאופמן, מנכ"ל העירייה, צחי שומרוני, מנכ"ל רשת המתנסים נשר, וינו טרפה, רב העיר, יצחק לוי שליט"א, חברי מועצת העיר, חברי דירקטוריון המתנ"ס, מנהל קרית החינוך בנשר, ארז מזרחי, מנהלי ומנהלות מוסדות החינוך בנשר, תלמידים ותושבים. החזן והרב משה קורנט קרא בטקס את "הקדיש" ותפילת "אל מלא רחמים".

במסגרת הטקס, תלמידי חטיבת הביניים א' בקרית החינוך ע"ש רבין, בניהולה של מנהלת בית הספר, ברכה מגר, העלו מסכת מיוחדת  ומרגשת, המבוססת של סיפורה של משפחת כץ, וסיפור הישרדותו של אבי המשפחה, ישראל כץ ז"ל. כץ היה סבו של אלון מאיר, מורה לשל"ח בחטיבות הביניים ובחטיבה העליונה.

נשר התייחדה עם זכרם של ששת המיליונים צילום עיריית נשר

קודם לטקס, במבואת היכל התרבות הוצגה תערוכת צילומים שצילמו: תלמידי כיתות י"ב בתיכון מקיף נשר בעת מסעם למחנות ההשמדה בפולין.

בנאומו אמש, אמר לוי, כי המציאות מלמדת אותנו, ש"בכל דור ודור קמים עלינו לכלותינו, והקדוש ברוך הוא, מצילנו מידם. הוא מצילנו מידם באמצעות רוח החיים המפעמת בעמנו ובבאי כוח ו- שופטים, נביאים, מלכים, מכבים ובזמננו אנו, חיילי צבא הגנה לישראל העומדים על המשמר יומם וליל. אולם, במקרה של השואה, ההצלה הגיעה מאוחר. גם לאחר שזכו להקים מדינה, נאלצו להקריב את חייהם למען תקומתה והגנתה".

"אותם ניצולים", אמר לוי, "הם חלק ממארג הישראליות שהגיע מתפוצות תבל והצליחו להצמיח פה משפחה, קהילה, חברה ומדינה".

"אני גאה", הדגיש לוי, "להיות בן עם, שהוא אויבו המוּשבָּע של הרֶשַׁע הנאצי. אני גאה להיות בן עם שזו מורשת אבותיו, נִיגּוּדָהּ הגמור של תורת הגזע. אני גאה להיות בן של עם, שהביא תקומה לישראל, התשובה המוּסָרית וההיסטורית, לניסיון למחוק את העם היהודי מעל פני האדמה".

בסיום דבריו אמר לוי כי נשר היא: "קהילה השואפת לתרום ככל יכולתה, למדינת ישראל. קהילה השולחת את טובי בניה ובנותיה לצבא הגנה לישראל, להגן על גבולות המדינה ובוא בעת מחנכת לשוויון, סובלנות וערכים  כדי להגשים את החזון היהודי ביישוב ארץ ישראל".

במסגרת אירועי יום השואה והגבורה התקיימו טקסים נוספים של תלמידי קרית החינוך בעיר ובבתי הספר היסודיים. עוד נערכו אירועי "זיכרון בסלון" בהובלת, יחידת הנוער העירונית בראשותו של אור מורדו, בשיתוף עם מועצת הנוער העירונית. ובהשתתפותם של ראש העיר, בני נוער, ותושבים. האירוע כלל מפגש עם יצחק חידרסקי, תושב נשר, דור שני לניצולי שואה, אשר סיפר בהתרגשות את סיפור הישרדותה של משפחתו ואת החיים בצל השואה.

בתוך כך, עיריית נשר, ההנהלה והעובדים, התייחדו הבוקר (2.5.19), יום השואה, עם זכרם של הנספים. ראש העיר, רועי לוי, נשא דברים. מנכ"ל העירייה, צחי שומרוני, הדליק נר זיכרון. רב העיר, יצחק לוי שליט"א קרא "קדיש" ו"אל מלא רחמים". מנהל המחלקה לשירותים חברתיים, אופיר אבוחצירה, אמר את "היזכור". את הטקס הנחתה: מיכל אבני, מנהלת חינוך קדם-יסודי בעירייה. ליוו את הטקס בשירה ובקטעי קריאה,  מבקר העירייה, גלעד השג ועובדות העירייה: אורית חידרסקי וחנית אלדדי.

נשר התייחדה עם זכרם של ששת המיליונים צילום עיריית נשר
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר