הסלמה בדרום: תושבי האיזור פותחים את בתיהם

בחיפה, נשר, קריית מוצקין וקריית ביאליק, מזמינים את תושבי הדרום להגיע ולהירגע וגם בלשכת עורכי הדין במחוז חיפה נרתמים לסייע
 

תושבים ורשויות באיזור נרתמים לסייע לתושבי הדרום המופגז.

ברשתות החברתיות כבר ניתן למצוא הודעות רבות של תושבי האיזור, המציעים לארח את התושבים ולספק להם מפלט רגוע ונעים ממטחי ההפגזות הבלתי פוסקים.

 

כולם עם הדרום. אילוסטרציה

 

על רקע האירועים בדרום, פתחה עיריית חיפה מוקד אירוח למשפחות וילדים תושבי הדרום.

כמו כן ייפתחו ללא עלות עבור תושבי הדרום גם המדעתק וגן החיות העירוני, בחינם עם הצגת תעודת זהות.

ראש העיר חיפה, עינת קליש רותם, פנתה הבוקר לתושבי הדרום ואמרה: "חיפה מחבקת אתכם, אתם מוזמנים להגיע אלינו, להתארח, לנוח וליהנות משגרה שקטה, בתקווה כי השגרה השקטה תחזור גם אליכם בקרוב".

המדעתק וגן החיות העירוני, חינם לתושבי הדרום. צילום: דוברות עיריית חיפה

 

עיריית קריית מוצקין הודיעה עוד אמש (מוצאי שבת) כי היא פותחת מוקד לאירוח משפחות מהדרום.

תושבים המעוניינים לארח משפחות בביתם ותושבים מהדרום המעוניינים להתארח – מוזמנים לפנות למוקד העירוני בחיוג מקוצר 107 או בטלפון 04-8780900 או במייל moked@motzkin.org.

בנוסף מזמינה העירייה יחד עם רשת המתנ"סים את תושבי הדרום להתארח להפוגה חד יומית ללא תשלום בגן החיות חיפארק (בהצגת ת.ז ובשעות הפתיחה).

ראש העיר, חיים צורי אמר: "לבנו עם תושבי הדרום – זה המעט שאנו יכולים לעשות".

 

העם עם הדרום. צילום עיריית קריית מוצקין

 

גם בקריית ביאליק החליטה העירייה לארח תושבים מיישובי עוטף עזה. ראש העיר, אלי דוקורסקי, הזמין את תושבי הדרום ליום כיף בקאנטרי אפק בו יוכלו המשפחות להירגע, לנוח וליהנות משתי בריכות אולימפיות, חדר כושר ודשא רחב ידיים.

כמו כן, הזמין דוקורסקי את תושבי הדרום הנמצאים תחת מתקפת טילים לחגוג את יום העצמאות בקריית ביאליק עם מיטב הזמרים: משה פרץ, עדן חסון ורותם כהן.
העירייה פונה לתושבי העיר המעוניינים לארח בביתם, להתקשר למוקד העירוני 108 ולתושבי הדרום המעוניינים להגיע לקריית ביאליק לפנות ל- 8780888.

ראש העיר, אלי דוקורסקי: "בזמנים הקשים מחמם את הלב לראות את עם ישראל מתלכד ומסייע.  עיריית קריית ביאליק שמחה לקחת חלק ביוזמה הברוכה של אירוח תושבי הדרום בעירנו.

 

פותחים את הלב לתושבי הדרום. צילום אילוסטרציה

 

גם עיריית נשר, בשיתוף עם הנהלת קאנטרי ספייס, מזמינים את תושבי הדרום להתארח להפוגה חד יומית ללא תשלום בקאנטרי ספייס. (בהצגת ת.ז.).

ההטבה לתושבי הדרום (עד 40 ק"מ) תהיה בתוקף עד 20.5.19.

ראש העיר נשר, רועי לוי, אמר היום: "כולנו צבע אדום, כולנו עם אחד, ומדינה אחת. זו חובתנו לסייע לאחינו תושבי דרומה של מדינת ישראל. אני מזמין את תושבי הדרום להגיע לנשר, לסביבה ירוקה ורגועה, לטייל בכרמל וליהנות מהמתקנים המשוכללים שמציע להם קאנטרי ספייס".

עוד אמר לוי, כי "נשר כולה מחזקת בימים אלה את ידיהם של מפקדי וחיילי צה"ל וכוחות הביטחון, מאחלים להם הצלחה במשימתם וישחזרו במהרה הביתה בשלום". לפרטים נוספים:  6407 *

 

בנשר מזמינים את תושבי הדרום להתארח להפוגה חד יומית ללא תשלום. צילום: "ספייס" נשר

 

יו"ר לשכת עורכי הדין, תמי אולמן פרסמה אף היא הזמנה לסיוע בדף הפייסבוק ובה כתבה:

"עו״ד מהדרום. משרדי פתוח עבורכם.
לשכתנו חיפה פתוחה עבורכם! לכל עזרה פנו אליי. מי יתן ונחזור לשגרה טובה ומהירה, וכמובן ללא מלחמה!". 

 

עורכי דין מהדרום הזקוקים לסיוע מוזמנים לפנות. צילום מסך פייסבוק

 

להודעה של יו"ר הלשכה הצטרפו עורכי דין באיזור, אשר הציעו לסייע בכל דרך.

אחת מהן, עו"ד מירב פלד כתבה בתגובות: "מצטרפת להצעה לסייע לחברים מהדרום בתחום המשפחה, המנועים מלהגיע לצפון זקוקים לדחיות/הגשות דחופות ו/או אישורי תצהירים עבור לקוחות. משרדי סמוך לבית המשפט וניתן ליצור עמי קשר".

שבוע שקט.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות