תביעה: הרופאה החיפאית התחזתה למומחית וגרמה למטופלת לחור בלחי ולצלקות מכוערות

בתביעה טוענת תושבת הקריות כי טיפול רשלני של רופאה שהציגה עצמה כ"מומחית" גרם לה לנזקים כבדים. האשה דורשת 2.5 מיליון שקלים
 

תושבת קרית חיים (64), פנתה לפני כארבע שנים לטיפול בקליניקה של רופאה חיפאית, בשאיפה לשפר את מראה פניה המתבגרות.

באתר האינטרנט של הרופאה מוצגים עשרות טיפולים אסתטיים – והיא מציגה את עצמה כרופאה שהוסמכה לניתוחים ולאסתטיקה ברומא, וכמי שעובדת במרפאת כאב בבית חולים ממשלתי בצפון.

בתביעה שהגישו בשם האשה, עורכי הדין רן שפירא וספי קלו, נטען כי מבדיקה מול משרד הבריאות – הרופאה אינה מוגדרת כרופאה מומחית והצגתה כמומחית בפני מטופלים – הינה מצג שווא.

 

הרופאה התחזתה למומחית. צילום: אילוסטרציה

 

בתביעה נטען כי הרופאה הציעה לאישה לעבור טיפולי הזרקות, בין השאר של חומצה היאלורונית, ואמרה לה כי הטיפול ישפר משמעותית את מראה פניה.

הרופאה לא ציינה בפניה סיכונים או סיבוכים אפשריים כתוצאה מהטיפול – והיא גם לא הוחתמה על טפסי הסכמה לביצוע הטיפולים, כך נטען.

הרופאה ביצעה במטופלת מספר טיפולים ובהם הזרקת בוטוקס לזווית החיצונית של העיניים והגבות, החדרת חומצה היאלורונית לקפלים בין האף לפה וכן טיפול בחוטים – במסגרתו הוחדרו לפניה 20 חוטים למתיחת עור הלחיים.

 

הרופאה אמרה לאשה כי הטיפול ישפר משמעותית את מראה פניה – בפועל כך נטען- נגרמו לה צלקות וחור בלחי. צילום אילוסטרציה

 

על פי התביעה, עוד באותו הערב הופיעה מורסה בלחי שמאל של האישה והיא יצרה קשר עם הרופאה, שזימנה אותה למחרת למרפאתה. בתביעה נטען כי הרופאה אמרה לה – כי אין לה זמן לקבל אותה בקליניקה שלה – ובדקה אותה מתחת לבניין שבו שוכנת מרפאתה. לאחר מכן נתנה לה מרשם לנטילת אנטיביוטיקה.

אך הטיפול לא עזר, הזיהום התפשט לכל פניה, והיא הופנתה פעמיים למיון בית החולים, כשהיא סובלת מסטייה של זווית הפה בצד שמאל ומסטייה בלשון, שהיו מלוות בכאבים מתמשכים, צביטות באזור הלחי והתפרצויות חוזרות.

בביה"ח עברה ביופסיה בלחי שמאל ואובחנו שיתוק בעצב הפנים ונפיחות חמורה בלחי שמאל. הומלץ לאשה על הסרת המורסה, הליך כירורגי נוסף אותו נאלצה לעבור לאחר מספר שבועות. לאחר הסרת הנגע הומלץ לה על המשך מעקב של הרופא המטפל ונטילת משככי כאבים בשעת הצורך. אך גם הפעם הטיפול לא צלח – והזיהום התפרץ שוב.

 

"הזיהום התפשט לכל פניה", נטען בתביעה. צילום: אילוסטרציה

 

האישה עברה עוד מספר התערבויות כירורגיות וטיפולים אנטיביוטיים. לאחר הניתוח האחרון להסרת הנגע אותו עברה, נוצר גם שקע עמוק במרכז הלחי וכן צלקות נוספות בפניה – מהם היא סובלת עד היום.

רופא פלסטי שבדק אותה בבית החולים כדי לבחון תיקון אסתטי של הטיפול הרשלני, העריך את עלות הטיפול המתקן בכ-30 אלף שקלים, אך הוא לא הבטיח לאשה תיקון מלא של הצלקות ומסר לה כי גם אם יעשה כמיטב יכולתו, ייתכן ויוותרו לה סימנים וצלקות באזור ההזרקה.

חוות דעת רפואית של מומחה בכירורגיה פלסטית שצורפה לתביעה קבעה כי "הרופאה נטולה כל השכלה פורמלית בביצוע הזרקות והשתלת חוטים, מציגה עצמה באתר האינטרנט כמומחית בתחומים שונים שאינם מוכרים להתמחות בישראל, דבר האסור לטעמי בכל קנה מידה".
עוד קבע כי הרופאה התרשלה וכי הטיפולים בוצעו באופן לא סטרילי, ללא כיסוי, ושערה של המטופלת היה פזור לכל אורך הטיפול, דבר העלול לגרום לזיהומים.

 

מומחה פלסטי אמר לתובעת כי גם אם יעשה כמיטב יכולתו, ייתכן ויוותרו לה סימנים וצלקות באיזור ההזרקות. צילום אילוסטרציה

 

"רשלנות הרופאה מתבטאת לא רק בטיפול החדרת גופים זרים ושתלים לפני התובעת ללא נקיטת אמצעי זהירות ומניעה בסיסיים, כמו מתן טיפול אנטיביוטי מניעתי, אלא גם בטיפול פולשני חודרני ללא הסבר והסכמה מדעת", קבע המומחה.

לדבריו, לו היו הטיפולים מבוצעים על ידי איש מקצוע, תוך שמירה על סטריליות נדרשת וכיסוי אנטיביוטי, לא היה נגרם לתובעת נזק כה משמעותי, שהותיר אותה עם שקע וצלקת מכערת בפניה.

בתביעה נטען כי האשה סובלת גם מנזקים נפשיים, חרדה, עצבות ותחושת חוסר אונים, ופסיכיאטרית קבעה לה נכות נפשית זמנית ונכות נפשית לצמיתות, והמליצה על טיפול פסיכיאטרי תרופתי וטיפול פסיכולוגי שבועי.

 

עו"ד רן שפירא. מייצג את התובעת, תושבת קריית חיים. צילום: אופיר הייב

 

הרופאה מצידה הכחישה בכתב ההגנה את כל טענות התובעת וטענה כי מדובר בתביעה חסרת יסוד, מהימנות או תום לב. לטענתה בביקורת של התובעת כעבור שלושה שבועות מהטיפול התוצאות נמצאו טובות מאד, ולא היו כל תלונות בפי התובעת.

בתביעה נטען כי "טרם האירועים היתה התובעת אישה מלאת שמחת חיים, שכל רצונה היה הצערת עור פניה. אך עקב האירועים היא הפכה לשבר כלי, עם נזקים תפקודיים ואסתטיים קשים ביותר".

השקע בפניה, שאותו היא מתקשה להסתיר באמצעות איפור או בדרכים אחרות – גורם לה לבושה גדולה, והיא מתכנסת בתוך עצמה וממעטת לצאת מהבית, כך נטען.

בתביעה מתבקש בית המשפט להטיל על הרופאה לשלם למטופלת פיצויים בסך 2.5 מיליון שקלים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות