החלה הרשמה למחזור נוסף של 'מורי יער' במכללת אורנים

שנה שנייה למסלול הייחודי המכשיר סטודנטים לחינוך והוראה להיות מורי יער.
 

גם בשנת הלימודים הבאה יתקיים במכללת אורנים מסלול ייחודי המכשיר 'מורי יער'.  חינוך יער הוא גישה הצוברת הערכה ותאוצה בארץ, הדוגלת בקיום לימודים בטבע, מתוך תפיסה כי חשיפת ילדים לשפע הגירויים והאתגרים בשטח, תורמת רבות להתפתחותם הקוגנטיבית והרגשית.

על פי גישה זו, הרבה מן הלימוד נעשה מחוץ לכיתה, רחוק מהלוח, המחשב והטלפון החכם, תוך התבוננות בתופעות הטבע השונות, כגון עונות השנה, מחזור החיים, משק המים, והכרות עם ריחות הפריחה, האדמה הרטובה, הצימחיה, סוגי בעלי החיים ועוד ועוד.

סטודנטים בחוג לחינוך. צילום גיל סתתי

ארגון 'שומרי הגן', שהוקם לפני כשני עשורים, במטרה לעודד את החיבור בין האדם לסביבתו האקולוגית, מוביל את חינוך היער בישראל ומכשיר 'מחנכי יער' במסגרת קורס הדרכה מעמיק.

בתחילת שנת הלימודים הנוכחית בחרה מכללת אורנים להרים את הכפפה ולפתוח מסלול לימודים אקדמי חדשני וייחודי מסוגו. המסלול 'מורי יער' משלב בין הכשרה בחינוך יער בשיתוף ארגון שומרי הגן, הכשרה ברוח חינוך

וולדורף, השיטה האנתרופוסופית,  ולימודים בחוג לחינוך ובחוג למדעי הטבע והסביבה.
בשנה א למדו הסטודנטים את תוכנית הכשרת המדריכים של תנועת שומרי הגן, בשנים ב' וג' יתחלקו הלימודים בין החוג לחינוך, בין החוג למדעי הטבע והסביבה ובין לימודי וולדורף, וזאת תוך התנסות בבתי הספר של התנועה הירוקה ובתי ספר אנתרופוסופיים.

סטודנטים בחוג לחינוך. צילום גיל סתתי

שנה ד' תוקדש להשלמת חובות מחקר וכתיבה אקדמית

עתה החלה ההרשמה למחזור נוסף של מורי יער. מתקבל כל מי שיש לו תעודת הדרכה של 'שומר הגן' וסטודנטים באורנים הלומדים בחוג לחינוך ובחוג למדעי הטבע והסביבה.

הלימוד, כאמור, אורך 4 שנים, ובסיום יקבלו הבוגרים תואר ראשון ותעודת הוראה איתה יוכלו ללמד בכל בית ספר יסודי, ועם  ההשלמות הנדרשות יוכלו להיות מורים גם בבתי הספר האנתרופוסופים.

אומר אורי, מדריך בשומרי הגן הלומד השנה בתכנית: "לפני שנה נרשמתי למסלול לימודים למורי יער. האמת שלא היו לי יותר מדי ציפיות, תכננתי ללמוד שם רק בשביל התואר. אלא שהופתעתי לטובה, מהמנחים מהקבוצה ומהתכנים. זו ממש חוויית אקדמיה חיובית כל כך! "

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך