זוגיות ומיניות בגיל ההתבגרות

צוות כללית במרכז לבריאות הילד והנוער בקריות ערך סדנא מיוחדת לנוער בסיכון שבה דיברו ודנו בפתיחות בנושא הזוגיות והמיניות בין בני הנוער
צוות כללית בבריאות הילד בקריות מסביר לנערות על מיניות וזוגיות. צילום: דוברות כללית

צוות כללית בבריאות הילד בקריות מסביר לנערות על מיניות וזוגיות. צילום: דוברות כללית

נערות בגיל ההתבגרות עסוקות מאוד בנושא השינויים בגופן, זוגיות ומיניות ומתקשות למצוא כתובת בה הן תשבנה לשוחח על כך. קושי נוסף, חוות נערות בסיכון ולא אחת בהעדר תשובות והדרכה מתאימה, הן נקלעות למצבים קשים. על כן, החליט צוות כללית במרכז לבריאות הילד בקריות לצאת, במסגרת פעילותו ההתנדבותית למועדון לנערות בסיכון, לקיים עימן מפגשים בגובה העיניים ולשוחח עימם בפתיחות על הנושאים האינטימיים שמטרידים אותן.
הפעילות נערכה ביוזמת צוות השירות הפסיכוסוציאלי במרכז הילד, בניהולה של עו"ס ריקי גיל, בעקבות צרכים שעלו במפגשים של הצוות עם המחלקה לשירותים חברתיים בקריית ים.
הסדנא נערכה במועדון לנערות "בית חם" בקריית ים והתבססה על 5 מפגשים. במהלך הסדנא שוחחו עם הנערות, ד"ר שלומית שכטר, מומחית ברפואת מתבגרים ומנהלת שיר"ן (שרות יעוץ רפואי לנוער) של כללית במרכז הילד והנוער ואהובה בן ישי- מנהלת שירותי הסיעוד במרכז, בהנחיית הסטודנטית לעבודה סוציאלית בת חן לוי.
הן שוחחו עם הבנות על מגוון נושאים שמטרידים אותם כגון: התפתחות גוף האישה והכרתו, מין בטוח, הגיינה נשית ועוד.
במפגש הסיכום הודו הבנות לצוות הכללית על כך שפתחו עמן נושא שלא קיבל קודם לכן חשיפה במועדון, על אף היותו כה חשוב להן ומרכזי בעולם התוכן של כל נערה צעירה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות