פראמדיק ובתו הצילו אדם שהתמוטט בטקס יום הזיכרון בחיפה

פראמדיק מד״א, צביקה מלכיס ובתו מאיה, היו בזמן ובמקום הנכון בכדי להציל חיים
 

פראמדיק מד״א צביקה מלכיס שב הבוקר (רביעי) ממשמרת לילה במד״א והגיע כמדי שנה להשתתף בטקס יום הזיכרון באחד התיכונים בחיפה.

זמן קצר לאחר מכן עלו זעקות לעזרה בקרב הקהל, בעקבות אדם שהתמוטט. מלכיס מצא את האיש כשהוא מחוסר הכרה ואינו נושם, והחל מיד לבצע בו פעולות החייאה. במקביל הגיע למקום צוות טיפול נמרץ של מד"א שאיבטח רפואית את האירוע ובו גם בתו של מלכיס, מאיה בת ה-17, מתנדבת נוער במד״א. יחד הם העניקו לאיש טיפול רפואי מתקדם, שכלל עיסויי לב ומכות חשמל ממכשיר הדפיברילטור ולאחריו חזר ליבו לפעום והוא שב להכרה.

בתוך דקות הוא פונה לבית החולים כרמל בחיפה, כשמצבו יציב והוא בהכרה מלאה.

 

בתמונה: פאראמדיק מד"א צביקה מלכיס ובתו מאיה. צילום: דוברות מד"א

 

פאראמדיק מד"א צביקה מלכיס: "גם אני וגם בתי מאיה מורגלים במראות כאלה ובמקרה כזה אתה פועל אוטומטית. התחלתי בעיסויי לב, תוך שביקשתי להזעיק את צוות מד״א שאיבטח את המקום, ואז יחד המשכנו בפעולות החייאה. אם לא היינו שם ולא היה מכשיר דפיברילטור, ייתכן שהמקרה הזה היה מסתיים באסון. כל אדם יכול להציל חיים, ויש לנו הוכחות לכך יום יום וזה מה שמשפיע על התוצאה. ביום העצוב הזה בשנה ורגע לפני חגיגות יום העצמאות, מרגש אותי שהצלחתי להציל חיים לצד בתי שממשיכה את השושלת ובסיוע צוותי מד"א הנוספים שהגיעו למקום".

הפראמדיקים של מד״א, טום גרישין ורחל כהן, שהמשיכו בטיפול הרפואי ובפינוי לבית החולים, סיפרו: "במהלך הפינוי לבית החולים הוא החל לחזור לעצמו בהדרגה, עד ששב להכרה מלאה. הסברנו לו מה קרה והעברנו אותו לצוות בית החולים כשמצבו יציב והוא מחויך. להגיע למקרה כזה ולתת מענה כל כך מהיר ומיידי ולהציל חיים- אין הרגשה טובה מזו. אנחנו כאן כדי להציל חיים, ומקרים עם תוצאות כאלו הם שנותנים לנו את המוטיבציה להמשיך הלאה. אנו מאחלים לו בריאות שלמה ושיחזור במהרה לביתו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות