בן 79 איבד את הכרתו כשאכל סטייק ביערות הכרמל

מקרה קשה ביערות הכרמל: גבר שהגיע לחגוג ולהנות בחיק משפחתו, נחנק מחתיכת סטייק והתמוטט במהלך הארוחה
 

גבר כבן 80 איבד את ההכרה היום בצהריים (חמישי), בסמוך למנגל המשפחתי לרגל יום העצמאות ביערות הכרמל.

למקום האירוע הוזעקו צוותי רפואה. הם טיפלו בקשיש בשטח טרם פינויו לבית החולים וסיפרו כי האיש התמוטט במהלך אכילת סטייק ואיבד את הכרתו.

 

המקום בו אירע המקרה, ביערות הכרמל. צילום :דוברות איחוד הצלה מרחב כרמל

 

אלי גד'ז חובש באיחוד הצלה שהיה בסמיכות למקום, סיפר: "ביצעתי החייאה מוצלחת בקשיש, בסיוע צוות ניידת טיפול נמרץ. כשחזר הדופק הוא פונה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים כשהוא במצב קשה וללא הכרה. עוברי אורח סיפרו לנו כי הוא איבד את ההכרה תוך כדי אכילת סטייק מהמנגל".

ממד"א נמסר: "בשעה 12:54 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על גבר שנחנק כשאכל בשר בזמן פיקניק ביערות הכרמל בחיפה. חובשת במוקד מד"א מאיה שמש תידרכה את האנשים במקום להתחיל לבצע היימליך ופעולת החייאה וחובשים ופראמדיקים של מד"א שהוזנקו למקום העניקו  טיפול רפואי ולאחר שחזק דופק פינו לבי"ח כרמל גבר כבן 79 במצב קשה ויציב תוך שהוא מתאושש. בהמשך נשלפה מקנה הנשימה חתיכת בשר".

 

נחנק והתמוטט בעת שאכל סטייק. צילום אילוסטרציה: ענבר אור

פאראמדיק מד"א, מארק פוזמנקוב:
"כשהגענו למקום ראינו בשטח גבר כבן 80 שוכב מחוסר הכרה כשאנשים במקום מבצעים בו פעולות החייאה בסיסיות. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל הנשמות, עיסויים ושימוש בתרופות ופינינו אותו בדחיפות תוך המשך טיפול מתקדם כשמצבו קשה ויציב והוא החל התאושש. בהמשך הרופאים שלפו את חתיכת הבשר".

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות