פעוט מהצפון טבע בבריכה בצימר

צוות רופאים ואחיות נלחמים על חיי פעוט בן שנתיים מאז הובא אמש לבית החולים, תוך כדי החייאה
 

פעוט בן שנתיים מהגליל המערבי, אשר הגיע עם הוריו לנופש בצפת, טבע אמש (שבת) בבריכה פרטית בצימר המשפחתי. הפעוט עבר החייאה ופונה במצב קריטי לבית החולים זיו ומאז נלחמים צוותים מורחבים של רופאים ואחיות על חייו. הוריו נמצאים כל העת לצידו.

מבית החולים נמסר הבוקר (ראשון): "ממשיך להיות קשה מאוד, מצבו של הפעוט בן השנתיים, שטבע בבריכה בצימר. הוא מונשם ומורדם, במחלקה לטיפול נמרץ ילדים, בניהולו של ד"ר יורי וינר, שטיפל בפעוט עם צוות רופאים מורחב, מרגע שהובא ע"י מד"א וגם בשעות אלו ממשיך להיאבק על חייו של הפעוט".

 

נלחמים על חיי הפעוט. צילום: אילוסטרציה

 

ד"ר וינר סיפר כי "מצבו של הפעוט עדיין קשה מאוד ולא יציב, ועדיין לא ניתן לדעת האם נגרם נזק מוחי כתוצאה ממחסור באוויר עקב השהייה מתחת למים. בדיקות אלו יתבצעו בימים הקרובים, בתקווה שמצבו של הפעוט יתייצב.

פאראמדיק מד"א שמעון ביסמוט סיפר: "כשהגענו למקום ראינו פעוט כבן שנתיים וחצי מחוסר הכרה ללא נשימה וללא דופק, אנשים במקום משו אותו מהמים לאחר ששהה מספר דקות מתחת למים ובתידרוך טלפוני ממוקד מד"א החלו לבצע בו פעולות החייאה בסיסיות, הענקנו לו טיפול רפואי מתקדם שכלל פעולות החייאה וטיפול תרופתי, לאחר מאמצי החייאה במקום כשהצלחנו להחזיר דופק ולחץ דם, העברנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית חולים תוך המשך טיפול כשמצבו קריטי".

 

הורים, גלו עירנות ושימו לב. כל הקיץ עוד לפנינו. צילום אילוסטרציה מתוך יוטיוב

 

על פי נתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים מתחילת השנה אירעו 5 מקרי טביעה למוות של ילדים. משנת 2008 אירעו 200 מקרי טביעה למוות של ילדים.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "בשנה שעברה טבעו למוות 37 ילדים, זהו מספר חריג וכואב במיוחד. אנו חוזרים ומדגישים בפני ההורים כי השגחה רציפה, צמודה במרחק נגיעה וללא הסחת דעת – הכרחית למניעת אסון הטביעה הבא. חשוב להבין שתינוקות ופעוטות יכולים לטבוע גם במים בעומק 10 סנטימטר בלבד. מספיק שהמים יכסו את השטח הקטן של האף והפה, כדי שיטבעו. הטביעה מתרחשת במהירות ובדממה. ילד טובע אינו מאותת שהוא במצוקה, אלא פשוט שוקע לקרקעית. בתוך 2 דקות מרגע הטביעה מתרחש איבוד הכרה ובתוך 4-6 דקות מתרחש נזק מחי בלתי הפיך ועד מוות"


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות