אוניברסיטת חיפה מציגה: מולטי תואר במדעי הנתונים/data science

תוכנית חדשה וייחודית באוניברסיטת חיפה: תואר ראשון B.Sc במדעי הנתונים בשלוש שנים בלבד יכין אתכם לעולם התעסוקה של ה-BIG DATA.
 

התוכנית היוקרתית, שמשלבת את עולמות התוכן של החוגים למדעי המחשב, מערכות מידע וסטטיסטיקה, מיועדת למצטיינים ומצטיינות ומעניקה מגוון מלגות הצטיינות. "העלייה הדרמטית בזמינות נתונים פותחת אפשרויות להסקת ידע חדש ולפיתוח מודלים לחיזוי  לכל תחומי החברה והתעשיה: ערים חכמות עם רכבים אוטונומיים, זיהוי פלילי ע"י השארת חותם ברשת , תמיכה בהחלטות רפואיות, ועוד. היכולת לנהל ולארגן, לנתח ולהבין נתונים שונים ומגוונים חשובה היום מאי פעם", אמרה פרופ' מור פלג, ראש התוכנית.

בתמונה – פרופ' מור פלג , ראש התכנית למדעי הנתונים באוניברסיטת חיפה
צילום – אלכס פלג

אל מול הררי המידע שאופפים אותנו בכל תחומי החיים והתעסוקה, זה כבר לא מספיק לדעת לסדר את המידע, דווקא היכולת לדעת איזה שאלות יש לשאול ואיזה מסקנות ניתן להפיק מהמידע הופכת להיות חשובה יותר ויותר. על פי אחת הסטטיסטיקות הפופולריות, בכל יום, אוכלוסיית העולם מייצרת שני אקסה בייטים ביום. כמה זה? עניין פשוט. בערך 1 עם 18 אפסים אחריו (זה המספר המדויק למי שמתעקש 1,152,921,504,606,846,976). מדעי הנתונים וה-BIG DATA שמתפתחים בכל האוניברסיטאות המובילות בעולם מנסות לפתח כלים – טכנולוגיים ותפיסתיים – כדי שלא רק נוכל להתמודד עם המידע העצום הזה, אלא גם נרתום אותו לטובתנו. כיום מדברים על –BIG DATA בעולמות הדיגיטל ועל BIG DATA בשיווק ויש BIG DATA בנדל"ן והטרנד החדש: BIG DATA בניהול משאבי אנוש. או במילים פשוטות – איך חברה יכולה לעשות שימוש בנתוני הענק שיש לה על העובדים שלה כדי להגדיל את התפוקה. בקיצור, מי שישלוט בתחום מדעי הנתונים ימצא עבודה בכל תחום.

התוכנית החדשה היא חלק ממהפכת המולטיברסיטה של אוניברסיטת חיפה שמציעה תוכניות ייחודיות המשלבות תחומי ידע שונים יחד עם התנסויות מעשיות המכינות את הבוגרים לעולם התעסוקה של המאה ה-21.

 

מולטי תואר. צילום: עצמי

מולטי תואר. צילום: עצמי

 

התוכנית הייחודית של אוניברסיטת חיפה לתואר ראשון במדעי הנתונים ייחודית מכמה מובנים: היא נמשכת שלוש שנים בלבד, אבל היא גם משלבת שלושה חוגים שמעניקים את הידע המלא כדי להתמודד עם עולם ה-BIG DATA: מדעי המחשב, מערכות מידע וסטטיסטיקה. לצד לימודים תיאורטיים, התוכנית מוכוונת לפתרון בעיות פרקטיות, והיא כוללת משימות נתונים מעשיות החל מהשנה הראשונה ומעבדה להתנסות עם כלים עכשוויים ובעיות אמיתיות מהתעשייה. היא מציעה קורסי בחירה שמכילים פרויקטים המערבים התנסות מעשית, חלקם משולבים עם חברות הזנק ומאפשרת מפגשים והשתתפות בהרצאות שמדגישות את האינטרדיסציפלינריות של התחום מבחינת השימושים שיש למשימות חקר נתונים בתחומי החברה והתעשיה.

כחלק מהמכוונות לעולם התעסוקה מתנסים הסטודנטים בחלק מהקורסים מול לקוחות אמיתיים, ויחד איתם מגדירים דרישות עבור האפליקציות והתוכנות שהם מפתחים. כמו כן, חלק מרכזי בתוכנית הוא פרוייקט יישומי בו מפתחים הסטודנטים מערכת לעיבוד נתונים על פי צרכים של חברות אמיתיות מתעשיית ההיי-טק, מהמגזר העסקי או מהמגזר השלישי, בליווי הלקוח ובליווי איש סגל בכיר של התוכנית. את התוצר הסופי – שהוא תוצר עובד ומתפקד יוכלו הבוגרים להציג בבואם לראיונות עבודה.

בוגרי התוכנית יוכלו להשתלב בתפקידי מפתח ב"תעשיית המידע" הן כמדעני נתונים Data Scientists והן כמפתחי תוכנה בתעשיית ההייטק והן כאנליסטים במגוון רחב של חברות וגופי ממשל. כיאה לתוכנית המעוגנת בפקולטה למדעי החברה מדגישה התכנית היבטים בין תחומיים, כולל היבטים אתיים בניתוח נתונים ותכנים כלליים במדעי החברה, שיעניקו לבוגריה ארגז כלים איכותי ויתרון יחסי על פני בוגרי תוכניות אחרות.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך