נדחתה תביעתם של 780 עובדי רפאל שדרשו פדיון ימי מחלה 

בית הדין לעבודה דחה את תביעת העובדים וחייב אותם ב- 400,000 ש"ח הוצאות לטובת המדינה
 

בית הדין האזורי לעבודה בחיפה דחה הבוקר (שלישי) תביעה של 780 עובדי רפאל נגד המדינה לקבלת פדיון ימי מחלה, וחייב אותם ב- 400,000 שקלים הוצאות משפט לטובת המדינה.

עד לשנת 2000 היתה רפאל יחידת סמך של משרד הביטחון ועברה בשנה זו להיות חברה ממשלתית.

בעת המעבר, נחתם הסכם עם ארגון העובדים אשר זיכה את התובעים בהטבות תמורת הסכמתם לשינוי (כך למשל, הם המשיכו מיד לעבוד בחברה, וזכו בהטבה של קבלת פנסיה מידית בשל פרישתם משירות המדינה ובו זמנית המשך קבלת משכורת על עבודתם השוטפת בחברה).

במועד המעבר חתמו התובעים על כתבי ויתור, לפיהם תמורת ההטבות, לא יהיו להם כל טענות נוספות נגד המדינה בגין תקופת עבודתם ביחידת הסמך.

 

רפאל חושפת לראשונה טיל חדשני. פברואר 2019. צילום: דוברות רפאל

 

למרות התחייבותם המפורשת בכתבי הוויתור, הוגשו בשנת 2016, 780 תביעות של עובדי מחקר, לקבלת פדיון ימי מחלה עבור התקופות בהם שהו בשבתון בעת עבודתם ביחידת הסמך. שוויין המוערך של תביעות אלו – מיליונים רבים.

העובדים טענו שלא ידעו במועד המעבר על זכותם הנתבעת וכי הדבר נודע להם רק מפסק דין שניתן מספר שנים מאוחר יותר בעניינם של עובדי מדינה אחרים.

בית הדין דחה את התביעות וניתן תוקף לכתבי הוויתור, תוך קביעות חשובות ביחס לכתבי ויתור הנחתמים מכוח הסכם קיבוצי. בנוסף, חויב כל אחד מהתובעים בתשלום הוצאות בסך 500 ש"ח, כאשר לנוכח מספר התובעים, הגיע סך ההוצאות שנפסקו לטובת המדינה לסכום יוצא דופן וחריג של כ- 400,000 שקלים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות