"מהר מאוד הבנתי שזה יותר מסתם בדיחה ושאפשר באמת להעביר מסר לאנשים, והמדריך שבי לא נתן לי לוותר על ההזדמנות הזאת."

דור יתח הוא חנניה טל, הוא האלטר אגו המוסרי והערכי של אושיית הרשת חן טל. בקרוב נוכל לקבל את יתח בדמויות חדשות אבל אל דאגה, חנניה יישאר איתנו. ראיון עם תופעה מוכשרת.
זה לא חן זה חנניה. יתח. אלבום פרטי

זה לא חן זה חנניה. יתח. אלבום פרטי

אלטר אגו מוסרי וערכי. יתח. אלבום פרטי

אלטר אגו מוסרי וערכי. יתח. אלבום פרטי

מצחיק עד דמעות.  יתח. אלבום פרטי

מצחיק עד דמעות. יתח. אלבום פרטי

חנניה ימשיך. יתח. אלבום פרטי

חנניה ימשיך. יתח. אלבום פרטי

בוטה אבל בחן.  יתח. אלבום פרטי

בוטה אבל בחן. יתח. אלבום פרטי

חנניה כבר מנותק מחן.  יתח. אלבום פרטי

חנניה כבר מנותק מחן. יתח. אלבום פרטי

דור יתח בן ה- 29 מקרית אתא, מגדיר עצמו כמדריך/קומיקאי, שעושה בעיקר דברים בשביל הכיף כרגע, פארודיות שמצחיקות אותו ושהוא משתדל שיצחיקו גם אנשים אחרים. אבל מי שמכיר אותו מגדיר את הבחור כתופעת טבע נדירה בעלת אנרגיות בלתי נלאות וכבחור מלא באומץ וחסר עכבות. ואיפה כל זה בא לידי ביטוי? הבחור הנחמד, שעובד כמדריך אוכלוסיות טיפוליות, שמצחיק בטירוף ומלא קסם יצר את הדמות חנניה טל שבאה כתגובת הנגד הגברית הפארודית לתופעת הרשת שנקראת חן טל. יתח צילם קליפים ותמונות חיקוי מצחיקות בשפע והפך בתוך שנה לדמות מובילה ברשת. ראיון עם תופעה מובילה.

יתח, יש כאלה שעדיין לא מכירים אותך, הייתכן?

בגדול מגיל 17 אני על במות. אם זה הצגות, סטאנדאפ, סתם מערכונים וסרטי סטודנטים, כל מה שנתנו לי לקחתי.. אחרי הרבה שנים של אודישנים, החלטתי לעשות מעשה ופשוט להתחיל לצאת דרך האינטרנט עם דברים שמצחיקים אותי ולתת לראש שלי לרוץ, לא משנה על מה, בעיקר ספורט ודברים קיצוניים יותר. אני ממש מתחבר להומור קיצוני, בגלל שמדינת ישראל היא מדינת דת, אני מרגיש שבקומדיה שלנו תקוע מטאטא עמוק בתחת, כי אם לא נשחט פרות קדושות, אז אנחנו לא באמת לוקחים את עצמנו לקצה מבחינה קומית וזה מה שאני בעצם מנסה לעשות- להגיע עד קצה גבול היכולת, בלי לפחד ממגבלות כמו דת או דעת קהל ולנסות להעביר את האמת שלי למי שבא לו להקשיב.

ואז הגיע חנניה טל?

אל חנניה טל הגעתי ממש במקרה. למדתי תקשורת במכללת עמק יזרעאל והייתה לי תכנית רדיו סטודנטיאלית, החלטתי לעשות תכנית על תופעות ויראליות וחיפשתי מלא אושיות רשת אטרקטיביות. כולם המשיכו להציע לי בחורה בשם חן טל ואמרו לי שהיא הדבר הכי חם ברשת. ראיתי כמה תמונות, לא ממש הבנתי מה הבלאגן, בחורה בבגד ים, אבל עם זאת אתה לא יכול להתעלם מהעובדה שיש לה אלפי עוקבים, ישר קפץ לי לראש שמישהו חייב לחקות אותה והייתי בהלם שאף אחד עוד לא עשה את זה. אפילו בדקתי כמה ימים טובים, כדי לוודא שאני אהיה הראשון, ואז בעצם התחלתי לצלם את כל התמונות הכי "מפורסמות" של חן טל, וזה הפך להיות סנסציית רשת, בגלל שאני שמנמן ובוטה, או לפחות הדמות שלי, הרבה מאוד אנשים שמנים שמתביישים בזה או בעצמם או מלא אנשים מהקהילה הלהטבי"'ת התחילו להגיד לי תודה בהודעות על זה שאני אמיץ, ושהם היו מתים להיות כמוני ולא לפחד לרוץ ככה בחצאיות ופשוט להתפרע. מהר מאוד הבנתי שזה יותר מסתם בדיחה ואפשר באמת להעביר מסר לאנשים והמדריך שבי לא נתן לי לוותר על ההזדמנות הזאת…  אז חנניה היום כבר פחות קשור לחן טל, והיום אני בעיקר משתדל להעביר מסרים שלהיות שמנמן זה בסדר כל עוד אתה מרגיש טוב בגוף שלך. לכל המתחכמים, חשוב לי לציין ששמנמן והשמנת יתר הם שני דברים שונים. אנשים לא צריכים להזניח את עצמם למוות, אבל גם לא להיות כלואים באידיאל היופי שהעולם מכתיב לנו. תהיו מי שאתם, אל תפחדו מזה, כל מי שמבקר אתכם, מפחד מכם, או חסר ביטחון במי שהוא, כך או כך, זה לא צריך לעניין אותי מה חושבים עליי, אלא בעיקר מה אני חושב על עצמי ומה חושבים עליי אלה הסובבים אותי שאני מקווה שאוהבים אותי.

ויש דמויות נוספות מלבד חנניה?

אחרי חנניה טל, עשיתי פארודיה על דן בילזריאן בשם סטן אמברוקיאן שבעיניי הייתה בעלת פוטנציאל הצלחה גבוה יותר, אך כלכלית הייתה בעיה להמשיך להוציא תמונות וסרטונים. יש לי המון סרטונים ביו טיוב שאני מוציא כשאני יכול כמובן בעלות אפסית. בחודשים האחרונים קיבלתי המון עזרה משרוטונים ונהנינו מאוד לעבוד ביחד, עכשיו אני בעיקר נהנה לעשות דברים שמצחיקים אנשים ועושים להם טוב לכמה רגעים, האזרחים במדינה הקשה הזאת שנקראת מדינת ישראל צריכים את ההפוגה הזאת, אני יודע שאני בטוח צריך.

 

ומה אתה מתכנן לנו בהמשך?

בקרוב אני אצא לפחות עם עוד שתי דמויות חדשות. אני כרגע עובד עם חברה חדשה לתוכן אינטרנטי שהתחלתי לשתף איתה פעולה בעיקר כי יש שם אווירה ביתית שמאפשרת לי ליצור בחופשיות ובלי לחץ את מה שלי בא לעשות. בחודשיים הקרובים תצא דמות שונה לגמרי מחנניה טל ועוד תכנית אינטרנטית שלדעתי תהיה להיט בארץ כי היא בדיוק מדברת על כל מה שבוער במדינה עם טוויסט של הראש המעוות שלי ושל השותף שלי לכתיבה, ארז פולק. לאלה שעוקבים אחרי חנניה טל, אל חשש, חנניה יישאר חי ונושם ויתקיים במקביל עם האחים החדשים שלו… ולאלה שלא סובלים את חנניה, אני מצטער מראש, אני לא מתכנן להיעלם בקרוב ממסכי האינטרנט ובטח ובטח לא מהטלוויזיה.

בהצלחה, אנחנו נמשיך לצחוק עם חנניה.

 

 

צפו בחנניה טל מצחיק:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות