טקס פתיחה חגיגי לתערוכת Cultural Mosaic

ביום ראשון התקיים טקס פתיחה חגיגי של תערוכת הציורים של אמן האקוורלים, רהול צ'אקרבורטי, על גג מכללת תילתן

 

ביום ראשון (12.5) נערכה פתיחה חגיגית לתערוכת הציור  CULTURAL MOSAIC  בהשתתפות 150 איש. בטקס הפתיחה שהתקיים במכללת "תלתן" בעיר התחתית נשאו דברים: סגן ראש עיריית חיפה, הרב דב חיון, שגריר הודו בישראל פאבן קפור, הצייר ההודי רהול צ'קרבורטי ואוצרת התערוכה, דנה רומנו שביט

טקס פתיחה חגיגי של תערוכת הציורים של אמן האקוורלים (ציורי מים), רהול צ'אקרבורטי, על גג מכללת תילתן בעיר התחתית.

האירוע התקיים בנוכחות האמן ההודי, סגן ראש עיריית חיפה הרב דב חיון, שגריר הודו בישראל מר פאבן קפור ואח"מים נוספים. את הטקס ליוו הרקדנית דינור אלצטר במופע ריקוד הודי קלאסי, בליווי נגינה של עמוס אהרונסון ועינו ברעם.

פתיחה חגיגית לתערוכתCultural Mosaic צילום: דוברות עיריית חיפה

כמו כן כלל הטקס שיח עם האמן ההודי והדגמת טכניקת ציור בלייב.

רהול הינו בן חסות של צבעי דניאל סמית', מקים בית הספר לאמנות בהודו בשם JUMBISH ומפיץ את בשורת האמנות בתערוכות בכל העולם. רהול הגיע לישראל ישירות מביקור כאורח כבוד בכנס פבריאנו השנתי באיטליה.

תערוכת הציורים של רהול צ'קרבורטי תתקיים בשני מוקדים בחיפה בין התאריכים  13-17.5.2019:

ב"פירמידה" – מרכז לאומנות עכשווית בחיפה – קיבוץ גלויות 34 חיפה
וב"תילתן- המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית"  – העצמאות 65 חיפה

הכניסה חופשית לקהל הרחב וללא עלות

פתיחה חגיגית לתערוכתCultural Mosaic צילום: דוברות עיריית חיפה

האמן יעביר בהתנדבות סדנה לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים בחסות עיריית חיפה בתאריך 17.5.19 במתחם "הפירמידה".

בין התאריכים 13-16.5 יתקיימו סדנאות "מאסטר קלאס" עם האמן בתשלום במכללת "תילתן" וב"פירמידה".

סגן ראש עיריית חיפה, הרב דב חיון: "קיום התערוכה בשני מוקדים שונים בחיפה, שאחד מהם הינו הפירמידה שהיא משכן אומנותי, צפוי למשוך אליה קהל רב ולחשוף אותו לתערוכה הכה מיוחדת הזו. אין לי ספק כי תערוכה זו הינה רק יריית הפתיחה לשיתופי פעולה נוספים שנקיים בעתיד עם נספחות התרבות ההודית".

שגריר הודו בישראל, פאבן קפור: "הודו וחיפה חולקות קשרים הדוקים. קרוב למקום זה ישנו בית קברות הודי , שאותו אנו מבקרים מדי שנה ביום המציין את שחרור חיפה, ובו קבורים חיילים הודים שנלחמו בקרב לשחרור חיפה. להודו וחיפה יש קשרים מגוונים ובכלל זה אני שמח להוסיף את הקשר התרבותי שנרקם.  הקשר בין העמים חשוב מאוד להתפתחות היחסים בין הודו וישראל.  כעת ישנם טיסות ישירות בין ישראל לדלהי, מומביי, גואה וקוצ'ין.  נשמח לתיירות גוברת בין שתי המדינות, ובכלל זה לביקורים הדדים של אומנים משני המדינות. אנו צופים כי בקרוב ייפתח מרכז תרבות של הודו בישראל".

ארז ישכרוב, מנכ"ל מכללת תלתן: " תילתן ממשיכה את תהליך הבינלאומיות שהיא מובילה בעולם האקדמי בתחום העיצוב בשנים האחרונות. התערוכה המרשימה שנפתחה אמש בנוכחות השגריר ההודי בישראל ופרוייקט "פסתילתן"  ה – 3 בהשתתפות סטודנטים מאיטליה, מהווים כגשר בינ"ל לקידום תחום האומנות הבין תחומית והקשר בין ישראל לעולם שוחר האמנות"

אוצרת התערוכה, דנה רומנו שביט: "חיפה, תילתן והודו זה בית עבורי, הכי טבעי שאבחר לקיים אירוע שמשלב הכל בעיר כמו חיפה, שביסוד שלה הינה פסיפס תרבותי כשמה של התערוכה וסדנת האומן של רהול".

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה