גם השקיעה יפה

הצגה נוספות לתיאטרון 18 של מכללת אורנים: "גם השקיעה יפה", זוכת פרס התיאטרון צוותא 2018
"גם השקיעה יפה", זוכת פרס התיאטרון צוותא 2018 עלתה בתיאטרון 18 של מכללת אורנים:

כתיבה ובימוי: ורדה קנול יהלום

חמישה מונולוגים שהם סיפור אחד:

כבר שנים ארוכות מקבצת סביבה הבמאית ורדה קנול יהלום, חבורה של שחקנים המעלים מידי שנה מחזה מקורי.

התיאטרון, שהחל לפעול במכללת אורנים, ממשיך לשאת את השם גם אחרי שמרבית השחקנים כבר אינם סטודנטים במכללה.

שחקני גם השקיעה יפה. צילום יח"צ

 

המחזה השנה עוסק בחמש דמויות במשפחה של עוזבי קיבוץ בסוף שנות התשעים, בעיצומם של תהליכי השינוי בקיבוץ. ההצגה זכתה בפרס ראשון בפסטיבל התיאטרון בצוותא 2018: "זהו מחזה שכתבתי לפני למעלה מעשרים שנה, כשעזבתי את הקיבוץ" אומרת קנול, "והסיפור מסופר על ידי הדמויות השונות, כל אחת מנקודת מבטה".

 

רדה קנול- מקום ראשון

 

האב יוֹסקֶה שייך לדור הבנים של הקיבוץ, שעזב את הקיבוץ עם אשתו ועשה קריירה כלכלית מרשימה, אך חי בגעגועים אינסופיים לקיבוץ.

האם רוחמ'קה שהגיעה לקיבוץ עם הגרעין, הייתה שחקנית בעברה והאמביציות שלה הובילו אותה לקריירה פוליטית מחוץ לקיבוץ. במהלך המונולוג שלה כמעט ונחשף הסוד אותו היא מסתירה אפילו מעצמה.

הבת הבכורה רוני בהריון מתקדם, וכמו אמה, גם היא הייתה פעילה פוליטית בעברה והשתתפה כשחקנית בקבוצת תיאטרון יהודית- ערבית, עתה היא חוזרת לבית הוריה אחרי שהות ממושכת בהודו כדי ללדת בארץ.

האחות הצעירה שחר, נולדה כשעזבו את הקיבוץ. בילדותה היה בינה לבין אחותה קשר הדוק מאוד. בין שתיהן היה אח שנהרג בתאונה מסתורית אבל על זה לא מדברים.

הסבתא פניה מתקרבת לגיל מאה והיא מחלוצות הקיבוץ. מטושטשת למדי אבל בעלת מזג טוב. במונולוג המבולבל שלה היא תופרת מחדש ופורמת את כל פרטי הסיפור, בלי כל קשר למציאות. ואולי כן?…

וכך נותרת האמת נתונה למבטו הקלידוסקופי של הצופה ולשיפוטו. חשיפת הסודות בעברן של הדמויות מאיץ את התפוררותה של המשפחה אבל גם יוצר פתח לתיקון.

השחקנים כולם, מוכשרים ומנוסים, מוותיקי קבוצת התיאטרון של אורנים לדורותיה.

ביניהם: דר' אלון רשף (בתפקיד האב יוסקה) הידוע יותר, אולי בתפקידו כפסיכיאטר ומנהל המחלקה הפסיכיאטרית בבית חולים העמק בעפולה. עינב אברהמי-שטרמר (הבת רוני) היא עורכת דין מצליחה, קרול שמש (האם רוחמ'קה), היא סוכנת נסיעות ידועה ממגדל העמק, נורית אינדיק (סבתא פנינה) מקריית טבעון היא מורה לפילאטיס ומתמחה בשיקום וליהי פרידמן (האחות הצעירה שחר) שהגיעה לקבוצת התיאטרון בהיותה סטודנטית באורנים והרשימה את כל צופיה ביכולותיה המגוונות.

תיאטרון חיפה – יום א', 19.5. טלפון- 04-8600555

צוותא תל אביב – יום ג', 21.5. טלפון- 03-6950156


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה