אחיות בנשמה

כנס חגיגי לאחיות ואחי כללית במחוז חיפה וגליל מערבי לקראת שבוע האחות העולמי. בסקר שביעות רצון הוענק להן ציון 94 על היחס למטופלים
 

הן מבצעות 3,200,000 בדיקות בשנה, 13,000 ביום ונתנו לא פחות מ-276,00 חיסונים. זאת בנוסף על ביקורי בית, בדיקת כף רגל סוכרתית, מדידות לחץ דם, הדרכה כיצד להזריק הזרקה עצמית, עבודה לצד הרופאים, מעקב אחר חולים כרוניים והדרכתם, קידום אורח חיים בריא, הדרכה פרטנית, בקבוצות ובמסגרות בקהילה ועוד שפע מטלות שאחיות ואחי כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, תחת ניהולה של רות ברוך – מנהלת הסיעוד במחוז, מבצעים מידי יום.

כהוקרה על פעילות עניפה זו, הזוכה גם להערכה רבה של המטופלים, שהעניקו לצוות הסיעוד של כללית במחוז ציון 94 על יחס, ערכה להם הנהלת כללית מפגש הוקרה מיוחד באולמי קאלה.

 

יום האחות 2019 באולמי הקאלה. צילום דוברות כללית

640 אחיות ואחים הוזמנו לאירוע החגיגי שנפתח בסבב בין דוכנים בהם הוצגו ע"י כל מינהלת יוזמות ופעילויות בצורה יצירתית ביותר כמו "לין על הבר", "מיניות על רצף הבריאות" בזבולון, "ממצוינות ועד לאומנות" במינהלת כרמל, "כוחו של חיבוק" במינהלת כרמים, "מאמצים את הקהילה האתיופית" בקריות, "התשוקה להצלחה" במינהלת אשר ועוד ועוד.

לאחר ארוחה קלה התכנסו האחיות באולם למפגש שכלל סבב ברכות:

החל ממנהלות בכירות שהגיעו מההנהלה הראשית של כללית: לילי פרלמן- האחות ראשית וכלנית קיי – ראש אגף הסיעוד בקהילה: שהדגישו כי האחיות במחוז חיפה יזמו לאורך השנים מהלכים רבים שאומצו לאחר מכן על ידי כלל מחוזות הכללית.

בהמשך, ברכו נציגות הוועדים ואחיות במקצוען: טליה רביד מגליל מערבי וחנה אילוז מחיפה, רות ברוך – מנהלת הסיעוד במחוז בירכה את כלל האחיות והאחים.

אחרון המברכים היה רונן נודלמן – מנהל המחוז, שריגש את כולן כשסיפר שאמו היתה אחות בכללית ולכן הוא מעריך את המקצוע עוד מהבית. רונן ציין כי רק לפני שבועיים הוענק למחוז פרס ארצי מטעם מנכ"ל כללית כמחוז מצטיין והדגיש כי לאחיות יש חלק חשוב בהישג זה והודה להן על כך.

 

יום האחות 2019 – לילי פרלמן, רות ברוך ומנהל המחוז רונן נודלמן. צילום דוברות כללית

המברכים ציינו בגאווה שמיכל אידלמן אוחנה – מנהלת הסיעוד במערך בריאות הנפש של כללית במחוז תקבל פרס הצטיינות בבית הנשיא על יוזמות והתמסרות למען נפגעי הנפש והאולם הריע לה בשמחה.

 

מנחות האירוע – אחיות שהן גם אחיות בדם וגם תאומות זהות (בתמונה). צילום: דוברות כללית

בתום הברכות הציגה רות ברוך במצגת מרהיבה, את הישגי הסיעוד בשנת 2018 במגוון כמו חיסוני שפעת, מניעת נפילות בקשישים ועוד.

המצגת הסתיימה בקליפ קצבי ומשעשע, בו כיכב צוות המנהלות של הסיעוד במחוז בשיר שהותאם ל"מהפכה של שמחה" שירו של דורון מדלי, המוכר בגרסה של הזמרים ליאור נרקיס ועומר אדם.

מנחות הארוע היו גימיק מפתיע בפני עצמו כאשר על הבמה ניצבו זוג אחיות שהן גם אחיות בדם ותאומות זהות: קטי קגנובה – אחות במחלקת עיניים בלין ודריה שיבקו אחות במחלקת עור במרפאת ארמון, שגילו כישרון בימתי מרשים, בנוסף על כישוריהן המקצועיים.

בין הפרטים המעניינים שמסרו תוך ההנחיה הסתבר כי הגיל הממוצע של צוות הסיעוד במחוז הוא 46 וכי אחיות ואחי כללית במחוז משכילים במיוחד, כאשר בנוסף על תעודה המקצועית כאחות מוסמכת, מחציתם גם בוגרי קורס על בסיסי ומחציתם סיימו תואר ראשון. ל- 123 יש גם תואר שני.

לאחר החלק הפורמלי, הופתעו באי האירוע ממופע של מרום מור אמן חושים בינלאומי שהדהים ביכולת לגלות פרטים על אנשים לא מוכרים, לקרוא מחשבות וכמובן לכופף כפיות.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות