דליפת גז במפרץ חיפה: צירי תנועה נסגרו, כוחות גדולים במקום (וידאו)

פצצה מתקתקת: חשד לדליפת גז בצומת חלוצי התעשייה-יגאל ידין במפרץ חיפה. חסימות כבישים וצוותים גדולים בשטח

 

צוותי כוחות כיבוי והצלה (כב"ה), משטרת ישראל, המשרד להגנת הסביבה, עיריית חיפה וגורמים נוספים, מטפלים באירוע דליפת גז תעשייתי בחיפה, בצומת חלוצי התעשייה-יגאל ידין.

אזור הצומת נסגר בהנחיית הכוחות.


 

פצצה מתקתקת במפרץ. צילום המשרד להגנת הסביבה

 

מהבדיקות שנעשו עד עתה עולה, כי הגז שדלף הוא גז תעשייתי הכבד מן האוויר, שדומה בתכונותיו לגפ"מ. חברת דור כימיקלים מזרימה גז זה לחברת בז"ן באמצעות צנרת תת-קרקעית.

עיקר הסכנה היא בשל היותו של הגז דליק, ועל כן כל הפעולות מבוצעות בפיקוח קפדני של צוותי כבאות והצלה.

בהנחיית המשרד להגנת הסביבה, הופסקה באופן מיידי הזרמת הגז בין המפעלים ובמקומה מוזרמים כעת מים בצינורות, במטרה לאתר את מקור הדליפה.

אין בשלב זה הנחיות או הוראות מיוחדות לציבור.

 

צפו

צילום וידאו המשרד להגנת הסביבה

 

דובר שירותי כבאות והצלה במחוז חוף, להב אורי צ'ובטרו מסר:

"צוותי הערכת סיכונים ומומחי חומרים מסוכנים מתחנה הכבאות האזורית חיפה פועלים בסמוך לצומת ההום סנטר במפרץ חיפה, באירוע דליפת גז בשטח פתוח.

מהעובדות הידועות עד כה עולה כי מדובר בגז מסוג  C-4, שהינו גז תעשייתי שאחד ממאפייניו הוא שהוא כבד מהאויר ומכאן שנטייתו היא להצטבר במקומות נמוכים.

מקור הדליפה ככל הנראה מצוי בצנרת תת קרקעית המוליכה בין בז"ן למפעל דור כימיקלים.

צוותי ניטור של רשות הכבאות ביצעו ניטור הערכים באזור ומהם עלה כי נמדדו ערכים גבוהים בשוחות החשמל והתקשורת שבאזור.

הגז הינו גז דליק, נפיץ ורעיל. נעשה נסיון לערפל את ריכוז הגז במים בשוחות, אך יש להבין כי מדובר באירוע מתמשך והגז מצוי בחלל הפתוח".

 

צילום המשרד להגנת הסביבה

 

עוד מסר צ'ובטרו כי "הגורמים המקצועיים בכבאות והצלה ממשיכים לקיים במקום הערכות מצב, יחד עם כלל הגורמים ובמקביל ממשיכים צוותי הניטור לבצע מדידות ערכים בכדי לקבל תמונת מצב עדכנית כל העת.

בהסתמך על הנתונים שהתקבלו ממכשירי הדגימה שבידי הצוותים הפועלים באירוע, ניתנה על ידי מפקד האירוע המלצה למשטרת ישראל לסגור לחלוטין את מפגש הרחובות יגאל ידין-חלוצי התעשייה לתנועת אזרחים. דיווח נוסף יינתן בהמשך על פי ההתפתחויות" .

צפו

צילום המשרד להגנת הסביבה

 

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר כעת כי "המשרד מתחקר את האירוע וינקוט בכל האמצעים הנדרשים ובכל כלי האכיפה העומדים לרשותו".

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם אמרה בעקבות האירוע:

"אין למפעלים האלה מקום לידינו, כל זמן שהזיהום נמשך, והתקלות חוזרות השכם והערב. אנחנו לא נסכים לחיות ליד שכנים מזיקים. אם וכאשר יהפכו לשכנים טובים, נוכל לקבל את נוכחותם בחיינו".

 

עדכון ערב (21:15) 

 

מהמשטרה נמסר:

בהמשך לחסימת צומת "הום סנטר" בקריית חיים, עקב אירוע דליפת גז, נערכה הערב הערכת מצב נוספת בראשות מפקד תחנת משטרת זבולון, בשת"פ כלל גורמי המקצוע, בהם כבאות והצלה, רשות מקומית ועוד.

בתום הערכת המצב, הוחלט כעת על המשך חסימת הצומת לכל הכיוונים במהלך הלילה, נוכח פעולות הנדרשות לביצוע בכדי להבטיח את שלום הציבור.

בשל ההשלכות התעבורתיות על הסדרי התנועה מחר בבוקֹר ועל מנת לצמצם ככל הניתן את הפגיעה בשגרת התנועה באזור, קבע מפקד התחנה על ביצוע הערכת מצב מיוחדת בראשותו מחר בשעה 05:00, במסגרתה ייבחן צמצום החסימה בסיוע והכוונה של שוטרי התנועה במקום, לשם שמירה על בטחון הציבור.

עדכונים נוספים  בהמשך ובהתאם".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות