מחר הבגרות במתמטיקה: "גאה בתלמידים שמגיעים כעת לקו הסיום"

מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך מברך את התלמידים בברכת הצלחה מחר. כ-200 אלף תלמידים בכל הארץ צפויים לגשת לבחינת הבגרות. מדובר בשיא כל הזמנים במספר הניגשים ל-5 יחידות לימוד
 

תלמידי כיתות י"א ו-י"ב נגשים מחר (שני) לבחינת הבגרות במתמטיקה ב-3, 4 ו-5 יחידות לימוד. הבחינה תפתח בשעה 12:00 ותנעל בשעה 19:00, כשלאורך היום היא תלווה על ידי  משגיחים ומטה הבחינות. במטה ובמחוז יישבו צוותים מקצועיים שיעמוד לרשות בתי הספר וישיב להם על שאלות ויינתן מענה לבעיות שונות אשר תתעוררנה.

בבחינה צפויים להשתתף כ-200 תלמידים מכל הארץ צפויים לגשת לבחינת הבגרות. מדובר בשיא כל הזמנים במספר הניגשים ל-5 יחידות לימוד.

 

מברך את התלמידים. מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר סער הראל. צילום דוברות משרד החינוך מחוז חיפה

משרד החינוך נערך כדי לסייע לתלמידים בין היתר באמצעות:

▪"לילה לבן" –  תלמידים קיבלו שיעורים פרטיים ברשת ממורים מובילים למתמטיקה.

▪נפתחו עשרות קבוצות ווטסאפ ל-5 יחידות מתמטיקה: 1,500 תלמידי י"א ו-י"ב.

▪חונכות וירטואלית: 125 חונכים ל-2,000 תלמידים ב-4 ו-5 יחידות לימוד.

▪מרתונים של למידה מרוכזת ל-5 יחידות לימוד, לכ-1,500 תלמידי י"א ו- י"ב.

 

לילה לבן לתלמידים וקבוצות עזרה בווטס אפ צילום: אילוסטרציה

מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר סער הראל, אמר היום: "שנת הלימודים הנוכחית לוותה בתכנית הלאומית לחיזוק לימודי המתמטיקה, והיא כללה שורה גדולה של השקעות תקציביות ופעולות להגדלת מספר התלמידים הניגשים ל-4-5 יחידות. אני גאה בתלמידים שהתאמצו לאורך כל השנה ומגיעים כעת לקו הסיום. בזכות עשייה רחבת היקף של הפיקוח במשרד, בזכות המנהלים והמורים והמורות שמובילים את המערכת ובעיקר בזכות התלמידים שמתאמצים ולא מוותרים – אנו רואים עלייה מתמדת ומשמעותית של מספר התלמידים הלומדים מקצועות מוגברים במחוז חיפה – גאה בכם ובהצלחה"

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "מהפכת המתמטיקה היא כבר עובדה קיימת. ביישובי הדרום, בצפון, בירושלים ובמרכז. בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית. בכל שכבות האוכלוסייה, ובמקומות שבהם מעולם לא נבחנו בעבר ברמת 5 יחידות לימוד. כדי לסייע לתלמידים, אנו מבצעים פעולות תומכות, כמו שיעורים פרטיים חינמיים, מרתונים לימודיים, ותמיכה מקצועית מסביב לשעון. אני רוצה לאחל הצלחה לתלמידי ישראל, ולברך את מערכת החינוך על היערכות מקיפה ומוקפדת. בהצלחה!".

*תכנית המתמטיקה כללה השנה:*

▪פתיחה מגמות חדשות ל-5 יח"ל מתמטיקה, בבתי ספר שבהם לא לימדו קודם מתמטיקה ברמה של 5 יח"ל.
▪הקצאת שעות לימוד לטובת תגבור ולמידה בקבוצות קטנות.
▪חונכות וירטואלית:  תלמידים נעזרו בחונכות ווירטואלית.
▪שיעורים פרטיים, חינם ברשת: הרישום מעיד על 943 תלמידים ב-3 יחידות, 1298 תלמידים ב-4 יחידות, ו-2,304 תלמידים ב-5 יחידות.
▪הרצאות של מהנדסים: מאות סדנאות והרצאות של מהנדסים מהתעשייה והיי-טק הגיעו לבתי הספר במטרה ועודדו את התלמידים ללימודים מוגברים במתמטיקה.
▪תיכון וירטואלי: תלמידים, משתתפי התיכון הווירטואלי, ייבחנו ברמת 5 יח"ל.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך