רוטרי חיפה והטכניון: באוהאוס בחיפה

יוזמה עצמאית של מועדון רוטרי חיפה מביאה לקידום קשר חשוב בין הפקולטה לארכיטקטורה בטכניון לאוניברסיטה בדסאו עיר הבאוהאוס בגרמניה.

יוזמה עצמאית של מועדון רוטרי חיפה מביאה לקידום קשר חשוב בין הפקולטה לארכיטקטורה בטכניון לאוניברסיטה בדסאו עיר הבאוהאוס בגרמניה.

מועדון רוטרי חיפה ממשיך לקדם מחקר ארכיטקטוני של מבני הבאוהאוס והסגנון הבינלאומי בחיפה. מעניין לציין כי בחיפה בעיקר בהדר הכרמל ובכרמל מצוי עושר מפתיע של בנינים בסגנון זה, לא פחות מאשר בעיר תל אביב. מועדון רוטרי חיפה לקח על עצמו קידום הכרה בעיר חיפה כעיר ייחודית בעושר של מבנים בסגנון זה.

החודש הגיעו לביקור בישראל חברי משלחת מועדון רוטרי דסאו בעקבות שרשרת ביקורי גומלין בין מועדון רוטרי חיפה למועדון רוטרי דסאו  לרגל ציון 100 שנה לתנועת הבאוהאוס שהחלה בגרמניה והשפיע רבות על התפתחות הארכיטכטורה המודרנית.

באו האוס בחיפה. צילום: רוטרי חיפה

הביקור שנערך החודש חיזק מאוד את יחסי המועדונים והביטחון ההדדי בהגשמת המטרות שהוצבו. נוצק בסיס איתן להמשך פעילות ושת"פ הן אקדמיים תוך שיתוף הפקולטה לארכיטקטורה בחיפה והן הידידותיים תיירותיים. הביקור הנוכחי שהיה כאמור מוצלח ביותר, כלל ביקור בטכניון-הפקולטה לארכיטקטורה.

דגש הביקור היה בקידום שת"פ בין האוניברסיטאות בגרמניה העוסקות במורשת הבאוהאוס פקולטה לארכיטקטורה בטכניון. מטרת שיתוף הפעולה: הגברת תודעת החשיבות של המורשת ההיסטורית של תרבות הבהאוס  בישראל ובחיפה בפרט.

בתוך כך הם הוצגו בפני הדיקן פרופ יאשה גרובמן מן הפקולטה לארכיטקטורה, אשר נכנס לתפקידו בינואר שנה זו. ואת פרופ  אלונה ניצן שיפטן ראש המחלקה היחידה לחקר מורשת הארכיטקטורה.

הוחלט על השתתפות הדדית של אנשי אקדמיה בכנסים בתחום הבהאוס המתוכננים השנה לרגל יובלות 100 שנה. תחילה בספטמבר בדסאו ואחר-כך בנובמבר בטכניון בחיפה.

בנוסף, סיכמו נציגי האוניברסיטאות לחתור להסכם שת"פ רשמי אשר בעקבותיו ניתן יהיה להפעיל תכנית החלפת סטודנטים

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור השקת הרכבלית בחיפה - האם תשתמשו בה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי