הכללית משיקה מרפאות פסיכיאטריות לילדים בחיפה

כחלק מרופרמת בריאות הנפש, שכרה שירותי בריאות בימים אלה שטחים להפעלת מרפאות לפסיכיאטרית ילדים. כבר בימים אלה החלו לשפץ ולהתאים את המרפאות לצרכי הילדים שיוטפלו בהן בעלות של כשני מיליון שקל
בשתי המרפאות יוכנו חדרי טיפול לצוות רב תחומי ומקצועי

בשתי המרפאות יוכנו חדרי טיפול לצוות רב תחומי ומקצועי

בכללית נערכים לקראת יישום הרפורמה לבריאות הנפש , במסגרתה יעבור ביולי 2015 הטיפול בבריאות הנפש ממשרד הבריאות לקופות החולים. כחלק מהיערכות זו, שכרה הנהלת כללית במחוז חיפה שני מתחמים שנועדו להקמת שתי מרפאות מרווחות לבריאות הנפש לילדים בחיפה. האחת, במגדל ארמון בהדר והשנייה בקרית שמואל.

כל מרפאה משתרעת על פני כ- 200 מ"ר . בימים אלה מתחילות עבודות להתאמת השטחים להפעלת המרפאות, בהשקעה של כמיליון שקל בכל מרפאה. בתכנון המרפאות ועיצובן מושם דגש רב להתאמתן לטיפול בילדים, מתוך כוונה ליצור עבורם סביבת טיפול ידידותית ובלתי מאיימת.

בשתי המרפאות יוכנו חדרי טיפול לצוות רב תחומי ומקצועי, הכולל:  רופאים פסיכיאטרים מומחים לילדים, פסיכולוגים, עובדים סוציאלים, שרותי סיעוד ושרותי מנהל. כל זאת כדי לאפשר מתן שירות מיטבי וכוללני לילדים שיטופלו במקום. בכל מרפאה מתוכנן גם אולם לטיפול קבוצתי.

"מדובר רק בחלק מהערכות מקיפה של כללית לקראת הרפורמה והרחבת התשתית בתחום הרפואה הפסיכיאטרית, שכללית הקפידה להפעיל גם כשהנושא לא היה באחריות קופות החולים, כגון המרפאות הפסיכיאטריות הגדולות של כללית בקרית אליעזר ובמרבך. הכללית מקפידה לשכור שטחים בצמוד למרפאות שלה, במגמה למנוע סטיגמה כחלק מתפיסה של הפסיכיאטריה כחלק אינטגרלי של הרפואה", מציין מנהל הכללית במחוז, אינג' שלמה פרי.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות