הצלחה בלתי רגילה לפסטיבל המלכים

מאות שחמטאים מהעיר והסביבה הגיעו בסוף השבוע לקריית ים כדי לקחת חלק בפסטיבל השחמט הראשון שהתקיים בעיר.

מאות שחמטאים מהעיר והסביבה הגיעו בסוף השבוע לקריית ים כדי לקחת חלק בפסטיבל השחמט הראשון שהתקיים בעיר.

במהלך הפסטיבל התקיימו טורנירים בית ספריים רבים שבהם התמודדו כמעט כל ילדי בתי הספר והמנצחים העפילו לשלבים הסופיים של חצי הגמר והגמה.

בשיאו של האירוע השתתפו עשרות שחקני שחמט ובהם גם ממלא מקום יו"ר איגוד השחמט של ישראל, צביקה ברקאי, במשחק סימולטני מול רב האומן אביגדור ביחובסקי.

ערוגות השלום צילום עיריית קריית ים

את האירוע כולו ליוו הופעות של המחזה המקורי "ערוגות השלום" פרי עטו של יצחק מאיר, ובבימויו של שחקן תיאטרון חיפה ארז ביטון.

המחזה   שהוצג בפני כל תלמידי העיר משקף לקהל דרך יצירתית לפתרון משברים, מחלוקות וסכסוכים על ידי משחק שחמט ולא על ידי אלימות; מתוך אמונה שלמה, שעל ידי חינוך לשחמט של כל תלמידי מערכת החינוך ניתן למגר את התופעה של האלימות ואף לטפח בילדים ערכים כמו אחדות ושוויון.

המחזה מציע פתרונות לא אלימים לסכסוכים ובמקביל מלמד את הצופה כיצד לשחק שחמט ומכיר לצופה את עולמו של "משחק המלכים". ההצגה כוללת מספר שירים מקוריים שנכתבו והולחנו במיוחד עבורו.

המחזה מביא את   סיפורן של שתי קבוצות חיילים, לבנים ושחורים, ואת מאבקם המתמשך זה בזה. משני עברי הבמה רובצים חיילים, בהם גם חיילות, מחנה שחור מול מחנה לבן, ומלכים המוכנים לקרב.

המחזה שהוצג במשך כל ימי הפסטיבל קצר הצלחה גדולה וזה לשבחים מצד בכירי מערכת החינוך בעיר ובסביבה.

צביקה ברקאי ממלא מקום יו"ר איגוד השחמט שצפה אף הוא בהצגה הביע את הפעלותו והבטיח לפעול על מנת שההצגה תועלה גם בפני ראשי האיגוד וכן במועדונים השונים של האיגוד ברחבי המדינה.

ראש העיר דוד אבן צור, אשר יזם את קיום הפסטיבל והעניק את הפרסים למנצחים בסיומו אמר "זהו חלום שמתגשם. בתור מי שגדל על ברכי משחק השחמט, אני יודע כמה תרם לי העיסוק והידע הזה ואני רואה את השפעתו החיובית גם על ילדי העיר"

כזכור הוחלט בעיריית קריית ים לשלב את לימודי השחמט בכל מערכת החינוך העירונית  ולהפוך  אותו לדגל מוביל החלטה אשר הוכיחה את עצמה מעל ומעבר למצופה  והפסטיבל שהתקיים בעיר הוא ההוכחה לכך.

עד כה לוקחים חלק כל תלמידי כיתות ב' בכל בתי הספר היסודיים בעיר   חלק במיזם הזה

והיום מקיף המיזם יותר מ 1000 תלמידים מעשרות כיתות בית ספר.

במועדון השחמט העירוני רשומים כבר יותר מ 100 חברים אשר השתתפו כבר בעשרות משחקים במסגרת הליגה וקצרו הצלחות וניצחונות מרשימים ביותר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com
עוד בקרית ים