"הוא גנב את כל הקופה שלנו, כמו שהיא"

רינה דהן ומרינה לויש העומדות בראש עמותה לחולי סרטן, מפעילות חנות צדקה ידועה ואהובה בהדר, "יריד וינטז'" שמה, וכל הכנסותיה מיועדות לחולי לוקמיה. אמש חוו השתיים אירוע מכעיס ומקומם המעורר שאט נפש
 

"יריד וינטז'", החנות הידועה והאהובה בשכונת הדר בחיפה, ידעה ימים שמחים מאלה.

אמש (שני) נגנבו מהחנות המשמשת צדקה עבור חולי לוקמיה, כל הכספים, והאלמוני אשר נטל עימו את כל הקופה נעלם על עקבותיו.

בעלות החנות, אשר גם מנהלות את העמותה, היו"ר רינה דהן וסגניתה מרונה לויט, סיפרו כי דיווחו מיד למשטרה על האירוע והגישו תלונה: "למרות שאנחנו יודעות שהסיכויים למצוא את החשוד קלושים, כי אין מצלמות לא בחנות ולא ברחוב….", אומרות השתיים.

 

כל הכספים נגנבו אמש, ביחד עם הקופה. החנות הידועה והאהובה בהדר. צילום: עצמי

 

את החנות "יריד וינטז'" ברחוב הרצל פינת חיים בהדר, פתחו דהן ולויש לפני כשלוש שנים בכדי לסייע לחולי לוקמיה במסגרת העמותה. צמוד לחנות הן מפעילות גם בית קפה חברתי, שהכנסותיו קודש לעמותה.

דהן מספרת כי כמעט כמו בכל סיפור של עמותה פרטית, מסתתר מאחור סיפור אישי, של חברה יקרה אשר חלתה בלוקמיה.

אמש (שני) בעת שלויש היתה בחנות היא הבחינה לפתע באדם אשר נראה לה חשוד ולכן התקרבה אליו וסבבה סביבו עד שחש לא בנוח ויצא מהחנות ולויש נרגעה ושבה לסייע ללקוחה אשר ביקשה את עזרתה.

 

דהן ולויש בחנות, בימים שמחים יותר. צילום: עצמי

 

בשלב זה, בו היא סובבה את ראשה והיתה טרודה בעיסוקיה, נכנס ככל הנראה שוב אותו אדם וכאשר לויש שבה אל הקופה, היא הבחינה להפתעתה כי הקופה כולה אינה נמצאת עוד במקומה ונעלמה כלא היתה.

"הוא לקח את כל הקופה כמו שהיא", מספרת דהן: "קופת מתכת של פעם. היו בקופה שלנו אתמול רק 650 שקלים אבל זה כסף שאנחנו עומלות עבורו כדי להשיג ולסייע באמצעותו לחולים קשים ולכן התחושה היא אכזבה מאוד גדולה", היא אומרת בעצב: "אכזבה גדולה גם מכך שאנשים בכלל גונבים מאנשים אחרים, ועל אחת כמה וכמה לגנוב כסף מחנות צדקה…. אין סיכוי שהוא לא ידע שמדובר בחנות צדקה, כי הדבר כתוב ומצויין בכל מקום בולט בחנות. יש הרבה גניבות בהדר וזה מאוד מאוד מצער אותי. אנחנו בסך הכל עושות כל מה שאפשר כדי לנסות לעזור ולסייע ואירוע כזה בין אנשים זה דבר מאוד מכעיס ומאכזב".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות