עיריית קריית ביאליק הגישה כתב תביעה נגד "שווארמה טורקי"

העירייה ביקשה מבית המשפט להוציא ל"שווארמה טורקי" צו סגירה מיידי בשל ליקויי תברואה קשים
 

בעקבות ממצאי ביקורות חוזרות ונשנות של הוטרינר העירוני בקריית ביאליק, שהעלו כי ב"שווארמה טורקי" קיימים מפגעים בריאותיים כבדים ואי עמידה בדרישות תקנות בריאות הציבור, פנתה עיריית קריית ביאליק לבית המשפט לעניינים מקומיים קריות, בבקשה להוציא צו סגירה לבית העסק.

בכתב תביעה צויין כי לאור הליקויים המסכנים את בריאות הציבור, לרבות בשר המצוי על הרצפה, בשר קפוא שהושם להפשרה על הרצפה ללא כל משטח מגן ולא במקרר הפשרה ייעודי, בשר שאין עליו כל תאריך, אי הפרדה בין בשר למזון אחר, הימצאות חומרי ניקוי פזורים באזור משטחי העבודה, ניקיון ירוד של בית העסק ובפרט משטחי העבודה והמקררים, הוחלט על הגשת התביעה.

 

שווארמה טורקי. צילום מתוך פייסבוק

 

בבדיקות שערך הווטרינר העירוני התגלו שאריות מזון מיום קודם, במטרה לעשות בהם שימוש חוזר.

כמו כן, נמצאו הוכחות המעידות על הפשרה והקפאת בשר מחדש.

בעירייה אומרים כי בעבר הוזהר בעל העסק מספר פעמים בגין עבירות דומות, נערך לו שימוע ואף נסגר המקום בצו מנהלי למשך חודש ימים.

כאמור, לאור הליקויים התברואתיים הקשים אשר מהווים חשש לפגיעה ממשית בבריאות לקוחות בית העסק הגישה העירייה בקשה לצו סגירה מיידי.

דוקורסקי מסר: "ההחלטה לסגור עסק היא צעד קיצוני שאני ממעט לעשות בו שימוש, אך שמירה על בריאות הציבור גוברת על חופש העיסוק.  בגין ליקויים תברואתיים חמורים ואי עמידה בתנאי החוק, המחלקה המשפטית של העירייה הגישה בקשה לצו סגירה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות