קליש ביטלה את ההיתר הזמני של דור כימיקלים

אמש נערך למנהלי החברה שימוע בעקבות אירוע דליפת הגז במפרץ חיפה. קליש ביטלה היום את ההיתר הזמני של החברה לשימוע חומ"ס בצינורות התת קרקעיים
 

ראש העיר חיפה, עינת קליש רותם, הודיעה הערב (שלישי) בהתאם לסמכותה כראש רשות הרישוי, על ביטול ההיתר הזמני שניתן לחברת דור כימיקלים לשינוע חומרים מסוכנים בצנרות התת קרקעיות.

זכור בסוף השבוע אירע אירוע חמור של דליפת גז מסוכן בצנרות התת קרקעיות. מאחר ומדובר בגז נפיץ, מסוכן ורעיל נסגרה צומת הום סנטר בקריית חיים, באיזור בו אירעה הדליפה, וזאת למשך מעל יממה.

מהעירייה נמסר הערב: "עיריית חיפה ממשיכה ובוחנת את העובדות ועמדות גורמי הרישוי שהוצגו במהלך השימוע".

 

בוטל ההיתר הזמני לשינוע חומרים מסוכנים בצנרות התת קרקעיות. מפעל דור, ביום ראשון. צילום המשרד להגנת הסביבה

 

תגובת יו"ר איגוד ערים לאיכות הסביבה מפרץ חיפה, עו"ד שרית גולן שטיינברג:

"האיגוד מברך על שלילת רישיון העסק לכלל הצנרות של מפעל דור כימיקלים לאור דליפת הגז החמורה שזיהינו ביום שבת האחרון באזור המפרץ. אנחנו שמחים שננקטים כל האמצעים לשמירה על בטחון התושבים ואנו מאמינים כי המפעלים יבינו שרשלנות שעלולה להוביל לפגיעה באזרחים תענה בחומרה הנדרשת. אנו באיגוד מאמינים בשיתוף פעולה של כלל הגופים הרגולטוריים ובאיגום סמכויות על מנת להילחם מלחמה חסרת פשרות בסיכונים הנשקפים מהמפעלים הפטרוכימיים שבמפרץ חיפה. האיגוד ימשיך לעקוב אחר הנתונים הסביבתיים במפרץ חיפה ולוודא שהתעשייה עומדת בתקנים הקבועים בחוק ועובדת בהתאם לנהלים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות