חוקרים בכרמל

מה הקשר בין זאבת לבין דלקת מפרקים פסוריאטית ? ד"ר דבי זיסמן מנהלת יחידת הראומטולוגיה בביה"ח כרמל הציגה עבודת מחקר מתקדמת בשאלת הקשר בין המחלות השונות
 

מה הקשר בין זאבת לבין דלקת מפרקים פסוריאטית ? ד"ר דבי זיסמן מנהלת יחידת הראומטולוגיה בביה"ח כרמל הציגה עבודת מחקר מתקדמת בשאלת הקשר בין המחלות השונות.

המחקר אותו הציגה ד"ר זיסמן היה רק חלק מיום מחקרים גדוש ופורה במיוחד שערכה החודש יחידת הראומטולוגיה המשלבת בית חולים וקהילה בביה"ח כרמל ובמחוז חיפה וג"מ של הכללית .

יום המחקר הינו פרי עבודה משותפת עם ד"ר ווליד סליבא ועדית לביא מהמחלקה האפידמיולוגית בבי"ח כרמל וד"ר מיקי רהט מנהלת מעבדה אימונולוגית בכרמל.

בצילום: ד"ר זיסמן מכרמל עם החוקרים ורופאי היחידה. צילום:אלי דדון

העבודות שהוצגו היו בתחום מדע בסיסי מחקרים קליניים ומחקרים ביוזמת היחידה במגוון תחומים ראומטיים.

ד"ר מיקי רהט הציגה עבודה בנושא סמנים בדם במחלות ראומטיות. ד"ר מונא אליאס סיפרה על תוצאות פקטורים בדם המושפעים מטיפולים ראומטיים בדלקת מפרקים שגרונית. ד"ר ג'וי פלד דיווחה על תוצאות המחקר שלה לתואר שני מאוניברסיטת טורונטו שעסק בדלקת בעמוד השדרה בהשוואה בין דלקת מפרקים פסוריאטית לבין דלקת מפרקים מקשחת.  ד"ר אמיר חדאד סקר את המגמות הטיפוליות בדלקת מפרקים פסוריאטית בשירותי בריאות כללית. וד"ר זיסמן חקרה את הקשר בין זאבת לבין דלקת מפרקים פסוריאטית.

בצילום: ד"ר זיסמן מכרמל עם החוקרים ורופאי היחידה. צילום:אלי דדון

בחלקו השני של היום התקיים דיון לגבי מחקרים העתידים להתבצע ביחידה בשנה הקרובה

כולל מחקרים מעבדתיים. מחקרים של חיידקי הצואה בדלקת מפרקים שגרונית כולל השפעת השתלת צואה במטופלים עם דלקת מפרקים שגרונית התחלתית

השמנת יתר תיבחן בחולים עם דלקת מפרקים מקשחת ומחקר לגבי ממצאים באולטרסאונד בחולים עם דלקת גידים פעילה. בסוף היום תוכנן פרויקט איכות לשנת 2019 שכולל הגברת היענות לחיסונים בקרב מטופלים ראומטולוגים.

ד"ר ג'וי פלד ציינה כי יחידת הראומטולוגיה של  כרמל הינה יחידה ייחודית בארץ עקב השילוב המיוחד וההדוק בין מרפאות הקהילה לבית החולים, שילוב זה מאפשר טיפול רציף, אופטימלי למטופלים עם מחלות ריאומטיות.

ד"ר זיסמן מנהלת  היחידה סכמה את יום המחקר המוצלח ואמרה כי " זו כבר מסורת של ימי מחקר וזה היה יום מעורר השראה גאוות יחידה . יום המחקר היה שיאו של עבודת המחקר לאורך השנה הכולל מאמצים מרובים של כל הצוות והוא היה לשמחת כולנו  מאוד מוצלח".

 

 

 

 

 

 

 

 

התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות