"אם לא תשלם נפגע בך ובמשפחה ונסגור לך את המרפאה"

כעת ניתן לפרסם כי המשטרה עצרה תושב הקריות בחשד שסחט לאורך עשור רופא שיניים מחיפה במאות אלפי שקלים
 

בהתאם לצמצום צו איסור פרסום, ניתן לפרסם כעת כי היחידה המרכזית של המשטרה ניהלה בשבועות האחרונים חקירה סמויה, במסגרתה הצליחה לאסוף ראיות ולעצור תושב הקריות, בן 59, בחשד שסחט רופא שיניים מחיפה, במשך עשור, בתמורה ל"שמירה על הקליניקה". רופא השיניים נסחט במהלך עשר השנים האחרונות – במאות אלפי שקלים.

ראשית הפרשה לפני מספר שבועות, עם קבלת תלונה במשטרה מהקורבן (שפרטיו אסורים לפרסום עפ"י החלטת שופט), אשר סיפר לשוטרים כי מזה שנים שהוא נדרש לשלם, מדי חודש בחודשו, אלפי שקלים לתושב קריית ביאליק, בתמורה לכך שלא יפגע בו ובבני משפחתו.

 

רופא שיניים מחיפה נסחט באיומים. צילום אילוסטרציה

 

עוד סיפר המתלונן כי מדובר בסכומי תשלום המסתכמים יחדיו בלמעלה מ-700 אלף שקלים וכי לאורך כל השנים חשש מאוד מהנאשם ורק כעת אזר אומץ להתלונן.

 

סחיטה לאורך עשור בסכום של מעל 700 אלף שקלים. צילום אילוסטרציה דוברות המשטרה

 

מכתב האישום שהגישה היום פרקליטות מחוז חיפה נגד הנאשם, תושב קריית ביאליק, עולה כי בשנת 2004 הציע הרופא לנאשם שיפנה אליו מטופלים ובתמורה יקבל חצי מרווחי המרפאה.

הנאשם הסכים להסדר ובמשך מספר שנים הרופא שילם לנאשם חצי מרווחי המרפאה. בנוסף, הרופא שילם גם את מנוי קו הטלפון הנייד של הנאשם.

בתחילת 2009 הודיע המתלונן לנאשם כי הוא מפסיק את ההסדר ואת תשלום מנוי קו הטלפון ומאותה עת הנאשם לא הפנה עוד לקוחות אל הרופא.

בתגובה להפסקת ההסדר, כך נטען, איים הנאשם על רופא השיניים כי יפגע בו, בבנו, בהוריו וכי יסגור לו את המרפאה.

עוד עולה מכתב האישום כי הנאשם הודיע לרופא השיניים כי הוא חייב בכל מקרה לשלם לו בכל ה-15 לחודש סך של 6,000 שקלים וכמו כן להמשיך לשלם את מנוי קו הטלפון.

 

6,000 שקלים כל 15 לחודש. צילום אילוסטרציה: דוברות המשטרה

 

המתלונן אשר חשש מאוד כאמור, שילם לנאשם במשך שנים סכום של מאות אלפי שקלים.

במקביל לכתב האישום הגישה היום הפרקליטות גם בקשה להארכת מעצרו של הנאשם, עד תום ההליכים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות