הדרמה בעתלית: כך מנע לוחם האש מהפצוע לקפוץ למטה

באחת התמונות נראית דמותו של הגבר (מטושטש) כשהוא נאבק בלוחם האש, רס"ר משה שגב, שלא מוותר ומונע ממנו לממש את איומו ולקפוץ מטה
 

בהמשך לאירוע השריפה בעתלית, הכבאים השתלטו על הבעירה ושחררו את העשן הרב שהיה כלוא.

שישה פצועים פונו מהמקום בהם גבר במצב קשה, אשר איים לקפוץ מהחלון והכבאים מנעו זאת ממנו והצליחו לאחר מאבק למלט אותו מהדירה ולהעביר אותי לידי צוותי מד"א שהמתינו.

באחת התמונות נראית דמותו של הגבר (מטושטש) כשהוא נאבק בלוחם האש, רס"ר משה שגב, שלא מוותר ומונע ממנו לממש את איומו ולקפוץ מטה.

 

איים לקפוץ מקומה שלישית אך הכבאי נאבק בו. צילום דוברות כבאות מחוז חוף

 

פראמדיק מד"א, עידן לביא, אשר הגיע למקום סיפר:

"כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 50 כשהוא נאחז במתלה כביסה, מחוץ לחלון ביתו במשך דקות ארוכות, כשהכבאים פועלים לחלצו. כל הזמן הזה, היתמר מהדירה עשן סמיך. לאחר חילוצו של הגבר, הענקנו לו טיפול רפואי שכלל הרדמה והנשמה, ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ של מד״א לבית החולים כשהוא במצב קשה. חמישה נפגעים נוספים במצב קל טופלו ופונו על ידי צוותי מד״א לאחר ששאפו עשן".

 

צילום: דוברות כבאות מחוז חוף

 

הנסיבות אשר גרמו לאירוע השריפה מתבררות כעת.

דובר שירותי הכבאות במחוז חוף, להב אורי צ'ובוטרו: 

"דרמה של ממש התחוללה לפנות ערב בעתלית. סמוך לשעה 17:00 התקבל דיווח על דירת מגורים העולה באש ברחוב הזית בעתלית.

ארבעה צוותי לוחמי אש וביניהם צוות מתנדבי חוף כרמל הגיעו למקום וזיהו בעירה עזה ולהבות הבוקעות מחלונות הדירה הממוקמת בקומה השלישית מתוך ארבע במבנה.

לוחמי האש פרצו את דלת הכניסה, חדרו לדירה ומיד הבחינו בגבר כבן חמישים אשר עבר את המעקה ונתלה על מסתור הכביסה מחוץ לדירה בגובה של שלוש קומות. הצוותים עטו עליו בנסיון לחלצו אלא שהגבר, (המוכר לרשויות) תקף את הלוחמים ואף ניסה לתלוש מעל פניהם את מסכות המיגון.

לוחמי האש לא ויתרו ונאבקו בגבר עד שעלה בידם למנוע ממנו מלממש את איומו ולקפוץ. לוחמי האש משכו את הגבר פנימה אל הדירה ומילטו אותו אל גורמי הרפואה שהמתינו בסמוך. במקביל לנסיונות לחילוצו של הגבר, צוותים נוספים פעלו לכיבוי הבעירה בדירה ולפינויים של יתר דיירי המבנה.
מפקד תחנה אזורית חדרה טפסר משנה יששכר תוהמי וקצין המבצעים רב רשף קובי מזרחי הגיעו לזירה, עמדו מקרוב על התנהלות האירוע ומיד בסיומו קיימו תחקיר ראשוני עם הצוותים שפעלו במקום.

צוות חוקרי דליקות מטעם רשות הכבאות סגן טפסר רן לוי ורב רשף משה נחום החלו בבחינת הממצאים בזירה על מנת לבחון את הנסיבות אשר הובילו לפרוץ השריפה ומהן עולה כי נשלל החשד לפלילים (על ידי גורם חיצוני) בעת פרוץ האירוע שהה הגבר לבדו בדירה", דברי צ'ובוטרו.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות