קליש רותם: "כמות המחבלים סביבי עצומה"

בראיון ראשון לתקשורת המקומית מאז נבחרה, מדברת ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, על הכל. על שלטון יהב: "נעשו כאן דברים לא תקינים. בקרוב אחשוף הכל לציבור", על מצב הרווחה העגום בעיר: "חיפה הרבה יותר ענייה ממה שחשבתי", על הביקורת שחטפה מכל עבר: "דברים ישתנו במהלך הקדנציה" וגם: על פינוי המפעלים המזהמים, הקמת נמל המפרץ, ההתבטאויות המקוממות של רג'א זעתרא, נציגי הליכוד שנותרו מחוץ לקואליציה ועל קשריה הקרובים עם משרד ראש הממשלה 

 

היא עובדת לפחות 12 שעות ביממה ולדבריה ברוב ימות השבוע היא מסיימת את יום העבודה שלה לאחר חצות.

היא לומדת להכיר את העירייה מבפנים ובמקביל להוביל דפוסי ניהול שונים, לגייס תקציבים לטובת פיתוח וקידום חיפה, להיות אוזן קשבת לתושבים וגם לקדם את הדברים שאליהם התחייבה במערכת הבחירות.

לא קל להיכנס לנעליה של ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, שמהרגע שנכנסה ללשכה המרווחת ברחוב חסן שוקרי היא עסוקה באינסוף סערות ודרמות, פייק ניוז ולא מעט ביקורת על תפקודה.

השבוע היא פינתה שעה בלוח הזמנים העמוס שלה, לטובת ראיון ראשון שהיא מעניקה לתקשורת המקומית, מאז נבחרה לתפקיד בסוף חודש אוקטובר האחרון.

 

מהרגע שנכנסה ללשכה ברחוב חסן שוקרי היא עסוקה באינסוף סערות ודרמות. בתמונה: קליש מתראיינת השבוע ל"ניוז חיפה קריות". צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

בקור רוח היא מתארת את החודשים הראשונים בתפקיד ומתארת מי הם הגורמים שמנסים לטענתה לפגוע בהצלחתה:

"כמות המחבלים שיש סביבי עצומה ויש כל כך הרבה אנשים שעדיין חורשי רעה ומזימות נגדי, אבל אני לא מתרגשת מזה. גורמים בתוך העירייה שמאוד לא מרוצים שאני מנהלת אותה בצורה שונה לגמרי. למשל, אני לא יכולה לסבול בזבוזי כספים ושנעשו כאן דברים לא תקינים. לא יכול לקרות מצב שאין מכרזים, כפי שקרה בעבר. אני חותכת דברים כאלה. רבים מהעובדים לא מיישמים את הדרישות שלי למינהל תקין. אני מאמינה שלאט לאט זה יתחיל להשתנות".

קליש רותם עוקבת בכל יום אחר הפייסבוק, קוראת את התשבוחות לצד הביקורות ואף מגיבה לא אחת לתושבים שכותבים לה ברשת החברתית.

"חשוב לי לשמור על קשר ישיר ואישי עם התושבים ולכן כל ערב אני מפנה זמן לקרוא דברים שחיפאים מעלים בפייסבוק. אני גם עונה להרבה מיילים שמגיעים אליי ואני חייבת לציין שבכל מקום שאני נמצאת, אנשים באים אל ואומרים לי: 'אנחנו איתך, מאמינים בך. תהיי חזקה ואל תישברי מכל הקולות האלה, הם לא מייצגים את הרוב. אנחנו רואים מה עושים לך ואנחנו איתך באש ובמים'".

 

"אנשים אומרים לי, תהיי חזקה ואל תישברי מכל הקולות האלה, הם לא מייצגים את הרוב".  קליש בפגישה עם סוחרי שוק תלפיות, לפני מספר שבועות. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

– קורה שאת שואלת את עצמך: למה הייתי צריכה את התפקיד הזה?

"השאלה הזאת עולה בערך שמונה פעמים בשעה. מי שחשב שהגעתי לכאן בשביל הכבוד לא מכיר אותי. המטרות שאני הצבתי לעצמי לעשות בחיפה, עומדות הרבה יותר גבוה מזה. אני ממוקדת מטרה. כמו ספורטאי מצטיין, אני יודעת לאן אני צריכה להגיע ושום דבר לא מסית את עיניי מהמטר".

קליש מספרת שידעה שהקדנציה הראשונה שלה לא תהיה קלה. שיהיו רבים שינסו להציב בפניה חסמים ומכשולים.

"ידעתי לגמרי לאן אני נכנסת. כל מה שאני עושה עכשיו זה תיעדוף. הבנתי איפה החסמים, מי לא ישתף פעולה ועכשיו אני מחפשת את המעקפים. באומנויות לחימה צריך להיות אבן ולפעמים גמיש, כמו מים. צריך לדעת מתי לתת מכה בכל הכוח ומתי לחפש דרך אחרת לעבור את המכשולים. ככה גם ניהלנו את הקמפיין.

אני לא מתרגשת מכלום. אני רואה מי לא רוצה לעזור לי, מתי אין לי תקציבים ואני אזרום למקום שאני רוצה להגיע אליו ואגיע לשם".

הדבקות במטרה לא הועילה לקליש, כשתכננה להרחיב את מסלול ההמראה והנחיתה בשדה התעופה של חיפה ולהפוך אותו לעוגן כלכלי לעיר. ועדות התכנון דחו את העררים שהגישה העירייה וכרגע קליש נשמעת פסימית בנוגע לסיכויים להציל את התוכנית המפורטת בנוגע לשדה.

קליש: "לצערי הולך להיות שדה תעופה קטן, זה לא מה שרצינו. זה לא שדה שיביא לפה תיירות. רצינו להרחיב את השדה בעוד 300 מטרים כדי להביא לכאן תיירות, בעיקר צליינית, כי יש באזור הרבה אתרים קדושים. שדה קטן כמו במיקונוס מביא מעל מיליון תיירים בשנה. זה גורם כלכלי ראשון במעלה, במיוחד בעיר כמו חיפה שהכלכלה בה דועכת".

 

"רצינו להרחיב את השדה בעוד 300 מטרים כדי להביא לכאן תיירות, בעיקר צליינית, כי יש באזור הרבה אתרים קדושים. שדה קטן כמו במיקונוס, מביא מעל מיליון תיירים בשנה". בתמונה: שדה התעופה בחיפה. צילום מתוך פייסבוק עיריית חיפה

 

לקליש ביקורת קשה על הממשלה, בכל הקשור לטירפוד הרחבת שדה התעופה:

"מדינת ישראל בנתה את נמל המפרץ החדש במיליארדים כדי לתת אותו לסינים ל- 25 שנים ועל הדרך גם הרגזנו את האמריקנים. הסינים וחיל הים אחד ליד השני. החיבור הזה לא ברור לי. נתנו לסינים מתנה אבל התוכנית שלהם עדיין לא קיבלה היתר. ביקשנו שיזיזו את הכניסה לנמל כדי לאפשר את הרחבת המסלול של שדה התעופה וסורבנו. אנחנו עדיין בודקים את כל הערוצים בעניין הזה, מחפשים פתרון וזה לא פשוט בכלל, כי כל המערכת וכל הממשלה עומדים על הרגליים האחוריות, כי יש להם פחד בלתי מוסבר לדבר עם הסינים".

 

"כמות המחבלים שיש סביבי עצומה. יש כל כך הרבה אנשים שעדיין חורשי רעה ומזימות נגדי, אבל אני לא מתרגשת מזה". צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

אם על חזון שדה התעופה הבינלאומי נאלצה קליש לוותר, הרי שבכל הקשור להעתקת המפעלים הפטרוכימיים ממפרץ חיפה היא נחושה להוביל מאבק, שיהפוך את האזור הכי מזוהם בישראל לונציה. שמעתם נכון.

קליש: "הולכים להיות הרבה שינויים. שיתוף הפעולה שנרקם בימים אלה עם כל ראשי הרשויות הוא מדהים. היו הרבה מפגשים בינינו, התקשורת מדהימה. עם ראש העיר הקודם לא הייתה כימיה, עכשיו המצב שונה לגמרי. כולנו יודעים לעבוד למען המטרופולין, בלי שום קשר לשיוך המפלגתי. לא אהבתי את הגישה של ההנהגה הקודמת בעיר ביחס למפעלים במפרץ. זה היה תמיד אד הוק, שליפות מהמותן בלי תוכנית מסודרת. אני לא מאמינה בלהגיב אלא בלבנות תשתיות. הולך להיות שינוי בגישה. יושבים על כיוונים חדשים שאני לא רוצה לספר כרגע, עד שזה לא קורה בוודאות. תוך חודשים ספורים נתחיל לפעול".

הבטחנו ונציה, אז הנה קיבלתם: "ההעתקה של כל המפעלים תעלה למדינה 10-15 מיליארד שקל. רמ"י וכחלון גיבשו תוכנית שיכולה להכניס לאזור 100 מיליארד שקל. יחד עם דאגה לעובדי המפעלים, בגישה הכי סוציאליסטית בעולם ומעבר הדרגתי ואחראי של המפעלים, שטח המפרץ יהפוך את חיפה לעיר הכי מדהימה בארץ. כי יש את הקישון, וגם מי התהום ייצאו החוצה וזה ייראה כמו ונציה. יהיו שם לפחות 80 אלף יחידות דיור נוספות. כמו אמסטרדם. כל הרובע הזה שייבנה יתוכנן עם תעלות מים ומרינה בשכונה כולל מעגנה. עכשיו הממשלה צריכה להחליט: בז"ן או נדל"ן".

 

"יהיו שם לפחות 80 אלף יחידות דיור נוספות. כמו אמסטרדם. כל הרובע הזה יתוכנן עם תעלות מים ומרינה בשכונה. עכשיו הממשלה צריכה להחליט: בז"ן או נדל"ן". הדמיה שיקום מפרץ חיפה: עיריית חיפה

 

קליש אומנם מזוהה עם מפלגת העבודה. הפטרון הפוליטי שלה הוא אבי גבאי, אבל לדבריה היא מקיימת קשר מדהים עם אנשי ליכוד וגם עם משרד ראש הממשלה.

קליש: "בשבוע שעבר ישבו פה באולם הכנסים שלנו נציגי משרד ראש הממשלה, משרד השיכון, מוסדות התכנון, משרדי הפנים ואוצר. מצד שני ישבו מנהלי שלושת בתי החולים נשיאי שתי האוניברסיטאות שלנו, חברות היי טק, נמל חיפה. שולחן ענק. בתמיכת משרד ראש ממשלה שאתו אני בקשר תמידי ברמה שבועית, אנחנו הולכים להוביל את תוכנית רובע החדשנות בחיפה.

יש עם אנשי ראש הממשלה הבנות מלאות, תקשורת נפלאה, אני עושה הכל כדי לשכנע אותם שהדבר הבא שהם הולכים להשקיע בו זו חיפה והם מתחילים להשתכנע בכך. יש שם אנשים מדהימים. עובדים מצוין יחד. הכרזנו על הקמת רובע חדשנות בחיפה בשיתוף כל משרדי הממשלה וקיבלנו את ברכת הדרך: מלווים אותנו אנשי מקצוע שמגיעים מארצות הברית. משרד רוה"מ יתקצב וירתמו את כל הגורמים במטרה להפוך את המרכז העירוני של חיפה, לדאון טאון אמיתי. מרכז יזמות ומחקר, מרכז אורבני", היא אומרת.

 

אני לא מתרגשת מכלום. אני רואה מי לא רוצה לעזור לי, מתי אין לי תקציבים ואני אזרום למקום שאני רוצה להגיע אליו ואגיע לשם". עינת קליש רותם. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

שיתוף הפעולה הזה עם לשכת ראש הממשלה הוא לא דבר מובן מאליו, לא רק בגלל שקליש מזוהה עם השמאל אלא גם בגלל שסיעת הליכוד בעיר נותרה באופוזיציה, לאחר שלדברי קליש, העומד בראש המפלגה, שמשון עידו, הציג לה במהלך המשא ומתן הקואליציוני רשימת דרישות "בלתי תקינות". עכשיו קליש יוצאת במתקפה.

"עם רבים בליכוד יש לי קשרים מעולים. חלק גדול מאנשי הליכוד עוזרים לי. בנוגע לאותו נציג הליכוד בחיפה שישב כאן בקדנציה הקודמת. עשיתי מחקר מעמיק מה הוא עשה לעיר חיפה והדהים אותי לגלות שממש כלום, לא בתקציבים ולא בדברים אחרים. אני לא קונה חתול בשק. תכלס, אני רוצה לראות קבלות מה עשית ומה תרמת לעיר. הוא לא תרם".

כזכור, עם כניסתה של קליש לתפקיד היא עמדה במרכז סערה ציבורית שהגיעה עד לפיתחו של ראש הממשלה:

כוונתה למנות את רג'א זעאתרה, נציג חד"ש, לתפקיד סגן ראש העיר. זעאתרה ידוע בהתבטאויות קיצוניות ומעוררות מחלוקת, בין היתר בגנות צה"ל ובשבח חיזבאללה. לאחר הביקורת שהושמעה נגד המינוי החליט זעאתרה לשמש כחבר מועצה בלבד. אולם הוא בשלו. בערב יום השואה האחרון הוא פרסם פוסט בדף הפייסבוק שלו, שפגע ברגשותיהם של חיפאים רבים שגם קראו לקליש להדיח אותו מתפקידו. בין היתר טען שהתנועה הציונית לא נקפה אצבע כדי להציל את יהודי אירופה ואף לא היססה לבנות קשרים עם הנאצים. קליש, כבת לניצולי שואה, לא אהבה, בלשון המעטה, את הדברים שנכתבו, בוודאי בתזמון הרגיש – ערב יום השואה.

קליש: "יש הרבה אנשים במערכת הפוליטית שהייתי שמחה לרסן את ההתבטאויות שלהם. אני בדרכי שלי מעבירה אל זעאתרה את דעותיי האישיות הבלתי מתפשרות וגם הוא יודע, אני מאוד לא מעריכה את ההתבטאויות האלה. הוא גורם רק נזק לעצמו ולעיר".

 

"חצי מיליון שקל שילמה העירייה על דגלים שנתלו ביום בעצמאות האחרון וזה אחרי קיצוץ. כמה אתם רוצים שנוציא על זה? מיליון וחצי? בכסף הזה עדיף לשפץ שני רחובות". בניין העירייה: צילום דוברות עיריית חיפה

 

– יש לא מעט חיפאים שמביעים אכזבה מההתנהלות שלך כראש עיר. הביקורת באה גם מתושבים שבחרו בך.

"יש בחירות כל חמש שנים וזה בסדר להתחרט או להצביע למישהו אחר. אני לא זזתי במילימטר מהדברים שאמרתי והבטחתי לפני הבחירות. יש הרבה דברים שאני מקדמת ועושה היום ואני לא יכולה כרגע לחשוף ולהתרברב כי אני באמצע עבודה. יש פוליטיקאים שעל כל פיפס שהם עושים הם יוצאים ישר לתקשורת להשוויץ. זו לא דרכי. ככל שתעבור הקדנציה יתחילו לראות בפועל את כל הדברים שלשמם באתי".

– מה הדבר שהכי הפתיע אותך עם כניסתך לתפקיד?

"מלא דברים אבל הכי הפתיע אותי שהעיר שלנו הרבה יותר ענייה ממה שחשבתי. כמות האנשים שלא מצליחים להסתדר כאן מבחינה כלכלית היא מטורפת. אנשים שחשבתי שהם מסודרים וכיום אני מגלה שהם רחוקים מלהיות מסודרים וזה הורג אותי. העיר מבחינה כלכלכית קרסה".

בעיניה של קליש, מצוקת החנייה היא הדבר שמטריד יותר מכל את החיפאים. לכן היא שלחה צוות מטעמה להציע פתרונות למחסור במקומות חנייה, ובין היתר בוחנת אפשרות להעתיק מתל אביב את מודל חניוני "אחוזת חוף", המקנים הנחה משמעותית לתושבי העיר,  בתשלום עבור החנייה בהם. היא גם בוחנת אפשרות לבנות מעליות חנייה, כלומר מתקני קומות חשמליים, שיאפשרו חנייה לגובה.

קליש: "אנחנו עובדים קשה על חיבורים של דרגנועים, כלומר מדרגות חשמליות נעות כמו בקניונים, במקומות שונים בחיפה. מאתרים הרבה מאוד חיבורים כאלה, למשל בין שוק הפשפשים לשוק תלפיות ומשם לתיאטרון. מדרגות חשמליות. נאתר רחובות ומוקדים שאנחנו רוצים להכניס בהם יותר עסקים. מדיניות העסקים הקטנים תשתנה. למשל, כל הנושא של קירוי חורף. נוריד את הבירוקרטיה ונצמצם בהוצאות שנופלות על העסקים הקטנים. נכניס אותם למסגרת של כללים ואם הם בפנים – הם על דרך המלך. על הסוס. לא נרד להם לחיים. ולא נחייב אותם בכל מיני קנסות והוצאות שקורעים אותם. העסקים יראו שינוי".

 

קליש רותם בוחנת אפשרות להעתיק מתל אביב את מודל חניוני "אחוזת חוף", המקנים הנחה משמעותית לתושבי העיר.  צילום: אילוסטרציה

 

קליש, כפי שהתחייבה לפני הבחירות, פועלת לשקם את שכונות החוף ולהוביל שם התחדשות עירונית.

"יש מחשבות על דברים שהם לטובת הצעירים בדגש על דיור ותנאי מחייה בתוך השכונות. צריכים לדעת שיש איכות חיים בשכונה שבה זוג צעיר מתגורר. נציג את תוכנית האב לשבילי אופניים ונתחיל עם הפרויקט הזה שיהיה רב שלבי, יחד עם קורקינטים חשמליים ואופניים חשמליים. נסה לדמיין שכונה עם בית קפה מתחת לבית, שבילים לאופניים חשמליים, בית ספר איכותי סמוך – זה מה שצריך לממש".

במהלך הראיון קליש מציפה פעם אחר פעם את ההסתייגות שלה מההנהגה הקודמת של העיר, בראשות יונה יהב.

"בחודשים הקרובים אני אוציא לציבור מידע שיעשה כאן הלם לתושבים, על ניהול כספים לא נכון של ההנהגה הקודמת. אנחנו לא יכולים לבזבז מיליונים על לחם ושעשועים. הזדעזעתי ממצב העירייה כשנכנסתי לכאן. מבזבזים מיליונים על שטויות. רוצה דוגמא? חצי מיליון שקל שילמה העירייה על דגלים  שנתלו ביום בעצמאות האחרון וזה אחרי קיצוץ. כמה אתם רוצים שנוציא על זה? מיליון וחצי? בכסף הזה עדיף לשפץ שני רחובות".

 

"יש מחשבות על דברים שהם לטובת הצעירים בדגש על דיור ותנאי מחייה בתוך השכונות. צריכים לדעת שיש איכות חיים בשכונה שבה זוג צעיר מתגורר" צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

החזון של קליש לקדנציה הנוכחית, כולל גם הפיכת חיפה לעיר מובילה בתחום הספורט הימי והיא מספרת שבימים אלה הם מקדמים תכניות לארבעה פרויקטים שקשורים לים.

"לא נפתור בקדנציה אחת את כל הבעיות שיש כאן, אבל כולנו נרגיש שאנחנו חיים בעיר יותר אנושית ומסבירת פנים", היא מסכמת, רגע לפני שמנהלת הלשכה הנמרצת דופקת שוב בדלת ומאיצה בה לסיים את הראיון ולעבור לפגישה הבאה, על פיתוח החוף השקט.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד במגזין

 • קליש רותם: "כמות המחבלים סביבי עצומה"

  בראיון ראשון לתקשורת המקומית מאז נבחרה, מדברת ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, על הכל. על שלטון יהב: "נעשו כאן דברים לא תקינים. בקרוב אחשוף הכל לציבור", על מצב הרווחה העגום בעיר: "חיפה הרבה יותר ענייה ממה שחשבתי", על הביקורת שחטפה מכל עבר: "דברים ישתנו במהלך הקדנציה" וגם: על פינוי המפעלים המזהמים, הקמת נמל המפרץ, ההתבטאויות המקוממות של רג'א זעתרא, נציגי הליכוד שנותרו מחוץ לקואליציה ועל קשריה הקרובים עם משרד ראש הממשלה 
 • קיץ בלי הזעה.

  איך מטפלים בהזעה בעונת הקיץ?

  הקיץ הזה יהיה נעים יותר: הכירו את המכשיר החדשני שמקל על אורח החיים, מכשיר המירה-דריי לטיפול בהזעת יתר וריח רע בבית השחי
 • ד"ר צח שרוני. תמונה: יחסי ציבור

  רגע לפני עונת הרחצה: הכל על ניתוחי חזה

  בחזה מורם: הקטגוריה המבוקשת ביותר בתחום הפלסטי היא שינוי גודל וצורת החזה; הפלסטיקאי ד"ר צח שרוני מנהל מרפאת כללית אסתטיקה מסביר הכל על ההליך
 • "נכנסתי לסטטיסטיקה", אמרה דינה בקול רועד.

  "הותקפתי מינית והחלטתי שזה בחיים לא יקרה שוב"

  מיומנה של סטודנטית: אחרי שלירז הותקפה מינית, היא החליטה שאיש לא יוכל לפגוע בה יותר
 • האם אני הבעיה? ממש לא.

  "למי את מחכה? את כבר לא ילדה. תתפשרי"

  מיומנה של סטודנטית: יש גיל מסוים שכבר מוזר להיות לבד. האם זה אומר שחייבים להתפשר?
 • "אם את נכנסת מהר מדי למיטה את זורמת. אם לא, את שמרנית"

  מיומנה של סטודנטית: נכנסתם למיטה והוא לא התקשר?
 • תוכיחי לה שהוא עושה לך טוב.

  מה עושים כאשר מפחדים להתאהב?

  איך מתמודדים עם הפחד מהתאהבות ומפגיעה, ופותחים שוב את הלב בפני האדם המיוחד?
 • "היא החברה הכי טובה שלי, אין דבר שהיא לא יודעת עליי ושאני לא יודעת עלייה".

  "התחלתי לצאת עם מישהו, והחברה הכי טובה שלי כועסת עליי"

  היינו עושות הכל ביחד. יוצאות, מבלות, מדברות על הכל. עכשיו התחלתי לצאת עם מישהו, ואני מרגישה שהיא כועסת עליי בגלל זה
 • "כיף לנו יחד, אבל עד שזה מגיע לאינטימיות"

  "כיף לי איתו, אבל אני לא נמשכת אליו"

  הכי כיף לי איתו בעולם. הוא מקשיב לי, מפנק אותי, מצחיק אותי. הבעיה היא שכשאנחנו מגיעים למיטה, אני סולדת ממנו. מה לעשות?
 • צריך לקחת סיכונים כדי להיות מאושרים.

  מיומנה של סטודנטית: האם באמת אפשר להישאר ידידים?

  "אולי עדיף שפשוט נישאר ידידים": האם זהו משפט פרידה קלאסי או משהו שבאמת אפשר ליישם?
 • מיומנה של סטודנטית: מתי להיכנס למיטה עם גבר?

  שאלה שמטרידה נשים רבות היא מתי להיכנס עם הבחור החדש למיטה. אז יש תשובה חד משמעית, וגם: איך תדעי שהוא לא איתך רק בשביל מטרה אחת?
 • אל תחטטו אחד לשני בנייד. תנו אמון.

  "אתה לא אוהב אותי כמו פעם"

  למה בהתחלה הכל מושלם וורוד, ואחרי תקופה האהבה דועכת? כמה טיפים איך לשמור על האש במערכת יחסים
 • תכירו את האדם שמולכם באמת לפני שאתם ממהרים.

  TURN OFF: עשה ואל תעשה בדייט ראשון

  מיומנה של סטודנטית: מה לעשות ומה לא לעשות בדייט ראשון. אתם חייבים לאמץ את זה
 • מי משלם? אתה!

  גבר, תוציא את הארנק בדייט

  הגיע הזמן להכריע בשאלה הנצחית: מי משלם בדייט ראשון? התשובה: אתה. וכל הסיבות לפנייך
 • אלעד. בן 19 בנופלו.

  "הזיכרונות לא מרפים, אין שנייה ביום שאני לא חושבת עליו"

  מוצקין זוכרת: 15 שנה אחרי מותו של סמל אלעד פולק ז"ל מקריית מוצקין בגזרת רמאללה, מדברת אימו אורלי על הגעגועים, על ההנצחה של אלעד בקריית מוצקין ועל הספר שהיא כותבת. ראיון עם מנטורית
 • מיהן החיפאיות הידועות שמובילות קמפיין שמכניס אגרוף לבטן?

  חלי ממן ויערית שושן הן רק חלק מרשימת הנשים שמשתתפות בקמפיין ענק שיצא לדרך
 • "בשנה הקרובה יהיו סדרות בכיכובי" (וידאו)

  לי זוהר היא זמרת ודוגמנית למידות גדולות שבקרוב תראו גם על מסך הטלוויזיה שלכם. צפו בראיון עם זוהר, שבו גם הכנו לה הפתעה קטנה ומרגשת מאוד וגילינו שהיא שומרת פינה חמה בלב לראש העיר של טירת כרמל, אריה טל
 • צפו: ברודווי במוצקין!

  צפו במאחורי הקלעים של המחזמר 'אנני', שנחת היום בתיאטרון מוצקין הישר מברודווי!
 • תמונה: יחסי ציבור

  ג'ודי ניר מוזס שלום מרתקת את הקהל החיפאי

  לאחר ביטול הרצאתה של רונית זיגלשטיין, הגיעה ג'ודי ניר מוזס שלום למרכז פנורמה והותירה את הקהל מרותק למשמע סיפורה
 • "כל תחלופה כזאת היא ירייה בגלגלים". תמונה: אלבום פרטי

  "אם זה לא נראה כמו להקה ולא מריח כמו להקה, זו לא להקה"

  קובי מנדלבאום, 'קוקי לבנה' בשבילכם, מדבר על הכל: על הדרך החדשה לבד ואיך אפשר בלי 'כמה הייתי רוצה'
 • מיהי המתמודדת מהאיזור שהיממה את אייל גולן?

  הצעירה מטירת כרמל אשר מתמודדת בתכנית 'אביב או אייל' בראיון מיוחד ל"ניוז חיפה קריות": "אייל גולן הוציא ממני את הדברים הנכונים". וגם: קבלו הצצה לפרק שישודר הערב
 • איפה אמא תרזה?

  "אמא תרזה איננה": דרמת מתח פסיכולוגית חדשה, חושנית ומטלטלת בתיאטרון חיפה בהשתתפותם של ג'ורג' אסקנדר, יעל לבנטל, קרן צור ואוהד קנולר
 • מיהי הרקדנית הצפונית שתייצג את ישראל בגביע העולם בריקוד?

  DWC הוא גביע העולם לריקוד, ובכל שנה משתתפים בו יותר מ-12,000 רקדנים מכל רחבי העולם בכדי להכריע מיהי המדינה שתזכה באליפות העולם בריקוד. אז מיהי הצפונית היפהפיה שתייצג את ישראל, ואיך שורדים נאמבר שלם על עקבים?
 • "גם לנשים מותר לרצות. סקס זה צורך טבעי"

  איך 'סקסי מאמא' הפכה לקבוצת ענק בפייסבוק בה חברות למעלה מ- 130 אלף מאמות סקסיות? מייסדת הקבוצה: "זה התפתח למימדים שלא דמיינתי"
 • הגיעו לשמוע. צילום: עצמי

  חוג הבית של ישראל סביון

  אמש נערך חוג בית למועמד למועצת העיר ישראל סביון: קבלו ראיון מיוחד עם סביון על הנושאים הבוערים בחיפה
 • צילום: עצמי

  "הבנתי שכשלאישה יש מקצוע שהיא אוהבת, זו הגשמה עצמית"

  יום האישה הבין-לאומי כאן, וזהו יום באמת מיוחד עבורנו הנשים. לכבוד היום הזה, קבלו ראיון מיוחד עם נאוה קולאז', מייסדת ובעלים של המכללה למקצועות היופי של נאוה קולאז', אישה שבנתה הכל בעצמה ומעניקה כלים להצלחה והעצמה עצמית לנשים אחרות
 • בנות עם ביצים

  העולם הנשי הוא עולם מורכב וקשה, וכל יום הוא התמודדות חדשה. מורן אזערי, החליטה לעשות מזה צחוק במופע משעשע ואמיתי, "בנות עם ביצים", שצוחק על מה שמותר ועל מה שאסור. בראיון היא סיפרה לנו הכל, ובעיקר על הגברים שמזדהים אפילו יותר מנשים
 • "הכאב האישי שלי, שהוא הנוכחות של תושבי הקריות בתוך חיפה" תמונה: פייסבוק

  "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון"

  בשיחה אחד על אחד עם גדי וילצ'רסקי: סיפר לנו על האבהות הטרייה "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון", על הסלוגן 'חיפה- לחיפאים קרייתים החוצה' ועל המאבק ללגליזציה של קנאביס
 • לא רק פנים יפות

  קייט ואור הן צמד הבנות הלוהט שכדאי שתכירו: בראיון צפוף הן סיפרו על החיבור "נהיה לנו 'רומן' אינסטגרם וכך התחברנו", על השאיפות "להביא את הצמד הנשי שאנחנו לעולם", ועל המקרה עם סטטיק "הכי התעלם ממני בפרצוף, ורק רציתי שנעשה תמונה"
 • "הרגשתי שיש לי משהו בלב שבוער". תמונה: אינסטגרם

  ילד הפלא מכרמיאל

  גיל ויין, או דיג'יי אונלי לשעבר, הוא האחראי ללהיט 'אל תשאלי' שגרם לכולנו להתמכר. אז שוחחנו על קפה, ומסתבר שיש עוד פרוייקט שלם בדרך
 • לא חיפשה את זה. אופיר הרוש.

  "התחלתי בטוב"

  אופיר הרוש, רק בת 16, וכבר הספיקה לכבוש את לב כולנו בתכנית "הכוכב הבא", ולהמיס את לב השופטים. עכשיו היא מתכננת להוציא סינגל ראשון, ולוקחת הכל בפרופורציות, גם את ההדחה. ראיון מתוק עם מתוקה אמיתית
 • "בסופו של דבר רוצים שהקהל הזה יבוא אלינו". תמונה: רז סימון

  עם הרגל על הגז

  את רז סימון אתם בטח מכירים, כי היא אחד השמות הלוהטים בסצנת הדיג'יים בצפון. היא סיפרה לנו על ההתחלה הלא פשוטה "אני הכי אמיתית, אף אחד לא ספר אותי", על ההצלחה "אני שמחה שלמרות הכל כן הצלחתי להתברג פה בין השמות החזקים" ועל החלומות "מאוד הייתי רוצה לשלב בין אירועים לאומנות"
 • שובר את החומות

  עומר נצר, רק בן 23 וכבר עם שני אלבומים, ורקורד מכובד של הופעות מסביב לעולם. ישבנו לראיון עם יוצר צעיר ובועט שמבקש לשבור את הסטיגמות
 • קואוצ'ינג זה דרך חיים

  אסף מימון הוא מאמן אישי של אמנים ועסקים אצל אלון גל, ואח של הזמרת המדהימה שירי מימון. ישבנו איתו לשיחה על איך הכל התחיל, על החלום שלו להיות זמר, ואיך הגיע לתחום הקואוצ'ינג
 • ראיון עשר עם: יצחק שפי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את יצחק שפי, בעלי רשת "אופטיקה שפי"
 • ראיון עשר עם: מבי גאוי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את מבי גאוי, מנהל השיווק של המכללה האקדמית "כנרת"
 • ראיון עשר עם: הילה בן משה

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את הילה בן משה, מנהלת מתחם תל חנן מקבוצת "מבנה"
 • ראיון עשר עם: דלית אגמון

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את דלית אגמון, מנכ"לית מרכז חורב
 • ראיון עשר עם: סאמיה דיאב

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את סאמיה דיאב, המנהלת החדשה של מתנ"ס ליאו באק
 • ראיון עשר עם: ירון ספיר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ירון ספיר, מנכ"ל קניון עזריאלי קריית אתא
 • ראיון עשר עם: ד"ר סער הראל

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך
 • ראיון עשר עם: לימור רייך

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את לימור רייך, מנהלת שיווק ושירות של מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית
 • עשר של ראיון עם: פרופ' רפי ביאר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את פרופ' רפי ביאר, מנהל המרכז הרפואי רמב"ם
 • עשר של ראיון עם: ניצן מרסיאנו

  ניוז חיפה קריות מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ניצן מרסיאנו, מנכ"לית קסטרא חיפה
 • עשר של ראיון עם: אייל רביד

  "ניוז חיפה קריות.נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את אייל רביד, מבעלי רשת "ויקטורי"
 • עשר של ראיון עם: שלומי פורמן.

  בכל שבוע ניוז חיפה קריות מציג בפניכם דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה ואת פועלה. השבוע תכירו את שלומי פורמן, איש עסקים חיפאי.
 • שמעת מה שמעתי - הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית

  אמפי קיסריה יארח בשבוע הבא את הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית, ויוכיח שכשהמוזיקה טובה – לא חייבים לדעת את כל המילים כדי לרקוד אותה
 • שמעת מה שמעתי. מדור הזהב ועד "זהב"

  דקלון וסגיב כהן עושים כבוד למואיז'ו, סטטיק ובן אל תבורי חוזרים לתלם, לילי פרנקו מגייסים לאלבום השלישי ושלומי שבת מחכה שתשפטו את השיר החדש שלו. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הנה הילד

  איפה הילד בשיר חדש, כך גם כנסיית השכל. הרכב חיפאי מגיע הישר מקופנהגן לכרמל וה־tiny fingers באים לבלבל אתכם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פרידה ממאיר בנאי

  יובל מנדלסון באלבום ילדים חדש, אבי סינואני בעצות מניסיונו, תת־מדור חדש שייתן לכם המלצה אחת לאן לצאת ופרידה ממאיר בנאי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פסטיבל הבלוז הרביעי

  שילוב בין מוזיקה עיראקית לבלוז, הרכב על טהרת המין הנשי ולייזר לויד אחד שכולכם פשוט חייבים להכיר. פסטיבל הבלוז מגיע בפעם הרביעית לתל אביב עם 40 הופעות. אנחנו כבר התנענו בשבילכם
 • שמעת מה שמעתי - פותחים שנה

  אביאור מלסה הופך מתגלית לפוטנציאל ממומש, פטריק סבג באלבום שלישי, ספי ציזלינג באלבום בכורה ופלד מגיע להעיף את הוונדרבר בחיפה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - י"ט כסלו

  אלפי אנשים, תזמורת שבאה לעשות שמח, 3 אמנים ואברהם פריד אחד. אירוע י"ט בכסלו שהתקיים בבנייני האומה בירושלים הוכיח שמופע רוק יכול להיות גם חסידי
 • שמעת מה שמעתי - יומולדת 70 לחווה

  מוקי בשיר חדש ללחן של שלמה ארצי, חנן בן ארי בסינגל ראשון לקראת אלבום שני, ישי לוי חוזר לשרוט, מלכה באיה לקראת אלבום מספר 4 ומזל טוב לחווה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מנועה קירל ועד ספוטניק היי פיי

  נועה קירל ממשיכה לתת בראש, אגם בוחבוט נצמדת לטוב ולמוכר, מוסקט ושם טוב מכים שנית וספוטניק היי פיי בשיר מחאה בסגנון דאב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול השבועי

  שמעון בוסקילה ואליעד מראים איך עושים דואט, אביגייל רוז בשיר חדש, טיפקס מביאים נושא חדש לסדר היום הציבורי ושלמה ארצי חוגג יום הולדת פנסיה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - חשיפה בין־לאומית

  פסטיבל חשיפה בין־לאומית, שנועד לחשוף את אמני ארצנו למפיקים, עיתונאים ובעלי לייבלים מחו"ל, חזר לשנתו השביעית. בואו לשמוע את מה שישמעו בהמשך גם ברחבי העולם
 • שמעת מה שמעתי - מאינדינגב לאינדיסיטי

  המדור חוזר מחופשת חגים ארוכה ומפסטיבל האינדינגב במדבר – לטובת פסטיבל האינדיסיטי שיתקיים השבוע בירושלים. נסו לעמוד בקצב
 • שמעת מה שמעתי - מתנה לחג

  אושיק לוי בשיר חדש, אנסמבל שם טוב לוי בביצוע ליונה וולך, מומין ססלר באלבום פיוטים וממשיכים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מתכוננים לאינדינגב

  מתיסיהו בשיר חדש, הדס לחר מגשימה חלומות, תמיר מוסקט בפרויקט חדש ותת מדור חדש – מתחילים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - ממודי, "החצר האחורית" ועד צלילי שופר

  שופר בגרסת קאנטרי, שיר אהבה עצוב לים המלח, קאבר לשיר מהמאה ה-18 ואלבום מחאה מרחבי העולם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - שלומי ברכה עד עלמה זוהר

  שלומי ברכה באלבום סולו שני, יואב יצחק ממשיך בשלו, עלמה זהר בשיר ים תיכוני ולהקה מקווינס עושה רוקסטדי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מיובל דיין ועד דה לוקו

  יונתן רזאל מתחבר לקראת אלול, יובל דיין בחותם ווקאלי, אלון דה לוקו מראה לצעירי הז'אנר מי היה פה קודם ומזל טוב לגלעד כהנא. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  עמיר בניון מפרגן לאשתו, לוקץ' בשיר מחאה גברי, אלון עדר בחרדת נטישה ובוטן מתוק בקרקס שוב כאן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מהאחיות כרקוקלי ועד יהורם גאון

  יהורם גאון בשיר חדש, אורטגה באולדסקול היפ הופ, קינדרלעך בשיר מחאה, להקת מטאל במחווה לג'ורג' קוסטנזה ופרידה מנחצ'ה היימן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  ראפרים חנונים, רגאטון הודי, דיקלה בשיר שורט חדש וקאזו סוף סוף מוציאים אלבום בכורה. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  גרסה ברזילאית לשיר ילדים, להקת דאב מפורטו ריקו, ראפר יהודי לבן, פרויקט צברים וחיפאי אחד. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול של השבוע

  סופרגרופ מרגש ובועט, שחקן ודוגמן שמפליא גם בשירה, בל קנטו ישראלי ופיוט לקראת חודש אלול. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הכוכב בא

  ילדות צורחות, פלאפונים שלופים ונער בן 17 שמעיף את כולם באוויר. נדב גדג' השיק אלבום בכורה והוכיח שהוא כבר פופ-סטאר
 • שמעת מה שמעתי - קח את שנות ה-90

  פריצת האינטרנט והסלולרי, סוף המלחמה הקרה, מלחמת המפרץ והמון מוזיקה טובה. המדור מצדיע לאמני שנות התשעים שממשיכים להיות רלוונטים גם היום
 • שמעת מה שמעתי - טובים השניים

  המדור השבוע בסימן דואטים: גבר ואישה, ישראלי ואיראני, כוויתי וטורקי, תפוחים ותימניות וחיים רומנו אחד. ככה זה כשיש שניים
 • שמעת מה שמעתי - מזל טוב ארה"ב

  לכבוד הפעם ה-20 בה חוגג הדוד סם בת מצווש (240 לכל מי שטרם נכנס לתוכנית 5 היחידות של משרד החינוך) המדור הפעם בסימן יוצרים ישראלים שהחליטו כי עדיף להם לזמר דווקא באנגלית. look and listen
 • שמעת מה שמעתי? פסטיבל הבלוז

  עשרים ושלוש שנים אחרי שפרח ודעך בחיפה, חוזר פסטיבל הבלוז בפעם השלישית – לתל אביב. בין המופיעים: תמר אייזנמן, ירון בן עמי ודני דורצ'ין
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה