קונצרט הקיץ של הפילהרמונית הצעירה

קונצרט הקיץ של הפילהרמונית הצעירה במרכז קריגר בחיפה מתקרב >>>
התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה של המרכז למוסיקה ירושלים חוזרת בקונצרט קיץ חגיגי, ותקיים שלושה קונצרטים סוחפים בניצוחו של המנצח והפסנתרן הישראלי והבינלאומי.

להב שני -שינצח לראשונה על התזמורת הפילהרמונית הצעירה. להב שני הינו בוגר של הפילהרמונית הישראלית הצעירה בה ניגן בקונטרבאס וכפסנתרן מצטיין בתכניות המרכז למוסיקה ירושלים, משכנות שאננים.

הקונצרטים יתקיימו בשלושה מועדים: יום רביעי,17ביולי במרכז קריגר חיפה, למחרת ב-18 ביולי בתאטרון ירושלים, וביום שישי 19 ביולי – בהיכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן בת"א.

הפילהרמונית הישראלית הצעירה. צילום יעל אילן

הפילהרמונית הישראלית הצעירה. צילום יעל אילן

 

הפילהרמונית הצעירה המורכבת מ-100 הנגנים הצעירים והבולטים ביותר בישראל, מקיימת מידי שנה קונצרטים חגיגיים בחופשת החנוכה ובחופשת הקיץ, בתום קורסים אינטנסיביים של חברי התזמורת.

השנה בקונצרט הקיץ, יבצעו נגני הפילהרמונית הצעירה המוכשרים רפרטואר סוחף ומרגש כמיטב המסורת, הפעם בניצוחו של הפסנתרן והמנצח להב שני, המנהל המוסיקלי המיועד של הפילהרמונית הישראלית. עבור שני והתזמורת,תהיה זו סגירת מעגל מרגשת ופתיחתו של קשר חדש, שכן בצעירותו, ניגן להב שני בפילהרמונית הצעירה כנגן קונטרבאס וכעת לראשונה – ינצח עליה!

 

בתכנית הקונצרט רפרטואר גדוש אמוציות ורגש. נגני הפילהרמונית הישראלית הצעירה יבצעו את הסימפוניה הראשונה של ברהמס, אותה כינה המנצח הידוע פון בילוב "העשירית של בטהובן". הקשר לבטהובן ניכר בסימפוניה במיוחד – בפרק האחרון, ההמנוני, ברוח האודה השמחה המפורסמת שחיבר בטהובן בסימפוניה התשיעית שלו. הציפייה של ברהמס מעצמו לכתיבת סימפוניה שלא תיפול באיכותה מזו של בטהובן, הביאה אותו

 

לעבודה סיזיפית שנמשכה כ-20 שנה. והיא מדמה מאבק בין שני כוחות נפש מנוגדים ושונים,והעצמתם עד לכדי פתרון ואנחת רווחה שבפרק הסיום.

"תן עינך ביופי ושמע את אשר ערב לאוזניים" כתב שייקספיר. סיפור האהבה הגדול בכל הזמנים רומיאו ויוליה מאת שייקספיר, שהצית את דמיונם של אמנים רבים לאורך השנים,יזכה בקונצרט לביצוע סוחף של התזמורת,  לסצנות הבלתי נשכחות, מתוך הבלט רומיאו ויוליה שהלחין סרגי פרוקופייף,בניצוחו של מאסטרו שני.
עוד בתכנית, הקונצ'רטו מס' 1 ברה מינור לפסנתר ולתזמורת של באך.להב שני ינגן את הקונצ'רטו עם "האפרוחים של הפילהרמונית הצעירה";50 נגני כלי הקשת המצטיינים ביותר בישראל בגילים 11-14 בביצוע שובה לב.

להב שני. קרדיט: מרקו בורגרב

להב שני. קרדיט: מרקו בורגרב

 

גדי עבאדי מנהל המרכז למוסיקה ירושלים מתייחס לשיתוף פעולה המרגש עם להב שני כמנצח, "הישגיו ​הבינלאומיים​כפסנתרן ומנצח ​​מעוררים השראה והערצה בקרב חברי התזמורת הצעירים אשר מחכים בציפייה והתרגשות למפגש עמו ."


התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה
היא תזמורת הנוער הסימפונית הלאומית של ישראל שפועלת בניהולו של המרכז למוסיקה ירושלים,משכנות שאננים ומורכבת מ-100 הנגנים הצעירים הבולטים ביותר בישראל, בגילים 14-18 אשר נבחרים לשורות התזמורת מכל הארץ. בעשור האחרון העמידה התזמורת למעלה מ-1,000 בוגרים, מוסיקאים מצטיינים,שממלאים תפקידי מפתח בקהילת המוסיקה הקלאסית בישראל ובעולם.

קונצרט הפילהרמונית הצעירה–קיץ 2019:

פסנתרן ומנצח:

להב שני

בתכנית:

באך- מתוך הקונצ'רטו מס' 1 ברה מינור לפסנתר ולתזמורת (בירושלים ובתלאביב).פסנתרן ומנצח להב שני.

פרוקופייב- רומיאו ויוליה.

ברהמס – סימפוניה מס' 1.

מועדי הקונצרטים והזמנת כרטיסים:


הזמנות: באתר המרכז למוסיקה:www.jmc.org.il| או בטל. 02-5090300| עלות כרטיס: 145/110₪ 

 

חיפה: יום רביעי,17.7.19 מרכזקריגר, בשעה 20:00

ירושלים: יום חמישי,18.7.19 אולם שרובר תיאטרון ירושלים, בשעה 20:00

תל אביב: יום שישי, 19.7.19 היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן תל אביב, בשעה 12:00

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות