בשורה: הוועדה לתשתיות לאומיות תקדם את תוכנית הכפלת מסילת החוף

הוועדה קבעה בהחלטתה כי יש להוסיף שתי מסילות עבור רכבות מהירות עד לתחנת חוף כרמל וכי עד שנת 2040 יונחו המסילות עד מפרץ חיפה
 

הוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל) הודיעה היום (שני) כי החליטה לקדם את התכנית להכפלת מסילת החוף, המחברת בין שפיים למפרץ חיפה.

מטרת התכנית האסטרטגית לתחבורה היא לחבר בין המטרופולינים בישראל ולסייע לשינוי אורחות החיים בהתייחס לצמצום השימוש ברכב הפרטי ומעבר למערכות הסעת המונים.

הוועדה החליטה כי יש לאפשר את קידום התכנית בשלבים, זאת בשל מורכבותה והיקפה של התכנית.

בכדי לממש את התכנית האסטרטגית של רכבת ישראל לפיתוח רשת המסילות לשנת 2030, נקבע כי יש להוסיף שתי מסילות לרכבות מהירות, לצד המסילות הקיימות עד לתחנת חוף כרמל, ועד 2040 להמשיך את הקמת המסילות לרכבות מהירות – עד מפרץ חיפה.

 

בשורה. הכפלת מסילות החוף. צילום דוברות עיריית חיפה

 

הוועדה החליטה כי יש לקדם תחילה את התוואי במישור החוף, המהווה נתיב קריטי בתכנית האסטרטגית לשנת 2030 ומאחר והליכי התכנון בה קרובים לסיום. כמו כן, הוועדה מינתה פורום בין-משרדי בראשות משרד התחבורה ובהשתתפות מינהל התכנון, משרד האוצר ועיריית חיפה, שילווה את עבודת רכבת ישראל ויגבש המלצה לחלופה מוסכמת בתחום חיפה.

הפורום ידווח לוועדה בתוך שנה על החלופה המומלצת על ידו.

הוועדה הדגישה כי בתחום העיר חיפה, החלופות שיוצעו ישרתו את מרכז העיר ולא יכללו הכפלת המסילה בתוואי עילי על חוף הים, זאת בהתאם להחלטת הוועדה מיום 5.3.18.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות