"בלעדיהם, אבא שלי לא היה מלווה אותי לחופה"

קרנית כחלון התעוררה מנשימותיו הכבדות של בעלה, רגע לפני שאיבד את הדופק והפסיק לנשום
 

קרנית כחלון התעוררה מנשימותיו הכבדות של בעלה, משה כחלון (61) רגע לפני שהוא איבד את הדופק והפסיק לנשום.

היא הזעיקה מיד את מד"א אבל כעבור שניות כחלון כבר לקה בדום לב.

קרנית החלה בפעולות החייאה ראשוניות, בהדרכה טלפונית של חובש במוקד מד"א, שמואל אלגאוי.

צוות טיפול נמרץ של מד"א הגיע לבית בחדרה לאחר דקות ספורות וביצע בו פעולות החייאה מתקדמות, שכללו מתן מכות חשמל.

זמן קצר לאחר מכן הדופק חזר והצוות פינה אותו לבית חולים, כשמצבו מוגדר יציב.

 

משה כחלון ואשתו קרנית בחתונת בנם בשבוע שעבר, עם צוות מד"א שביצע בכחלון את ההחייאה. צילום: דוברות מדא 29.5.19

 

בשבוע שעבר, חודשיים לאחר המקרה הקשה וכשהוא במצב מצוין, זכה כחלון ללוות את בנו סהר ביום חתונתו, אליה הוזמנו גם החובשים והפראמדיקים של מד"א שהצילו את חייו.

"האושר שלי לחגוג בחתונה של הבן שלי עצום" סיפר כחלון: "אני יודע כמה הייתי קרוב לכך שלא אזכה לזה. הצוות של מד"א שהציל את חיי כבר בא לבקר אותי בבית החולים, אבל לשמוח איתם בחתונה היה כל כך מרגש….. זו באמת הייתה שמחה כפולה".

 

"הצילו את חייו". משפחת כחלון עם צוות מדא שביצע החייאה במשה כחלון – צילום דוברות מדא 29.5.19

 

החתן, סהר כחלון, בנו של משה סיפר בהתרגשות: "החובשים והפראמדיקים של מד"א הם אנשים שאני מכיר אולי חודש וחצי, אבל הם שמחו בשבילי כאילו אנחנו מכירים כל החיים. גם האורחים בחתונה מאוד התרגשו כשהם הבינו את הסיפור ומי האורחים הלא מוכרים. היה לי ברור שאני לא לוקח כמובן מאליו את עבודת הקודש שלהם. הבנתי שבעצם בלעדיהם, אבא שלי לא היה מלווה אותי לחופה".

קרנית כחלון, אשתו של משה סיפרה: "לשמואל החובש במוקד היה קול מרגיע, הוא היה מאוד מקצועי, ונתן לי המון ביטחון. רק בזכותו הצלחתי לבצע את פעולות ההחייאה שהיו חלק בשרשרת הצלת החיים של בעלי.

אני מרגישה שהצוותים של מד"א שהצילו את החיים של משה הם חלק מהמשפחה שלי. לפגוש אותם בחתונה של הבן שלי ממש העצים את השמחה שלי. בני משפחה וחברים שלנו שהיו בחתונה ממש בכו מהתרגשות מלראות אותנו עם החובשים והפראמדיקים של מד"א שהצילו את החיים של משה".

פראמדיק מד"א, ניר גרוסברד: "כמה ימים אחרי המקרה, באתי לבקר את משה בבית החולים, וראיתי את השיפור המדהים במצבו. הוא לחץ לי את היד, והיה ברור שהוא הולך להתאושש לגמרי. ברקע השיפור במצב, בנו של משה סיפר לי ולשאר חברי הצוות שטיפלו באביו שהוא מתחתן, והזמין אותנו לחתונה. אני כל כך שמח שזה נגמר כמו שזה נגמר, ולראות אותו מלווה את בנו בחתונתו, היה כל כך מרגש. כל האחים והאחיות של משה באו והודו לנו מאוד. מדהים לראות אדם שהיה למעשה במצב של מוות, וכמה שבועות אחר כך עומד בחופה של הבן שלו".

חובש בכיר במוקד 101 של מד"א, שמואל אלגאוי: "כל כך מרגש שיש סוף טוב למקרה כזה. הפגישה עם אשתו של משה בחתונה הייתה מחממת לב במיוחד, ונתנה לי הרבה כוחות להמשיך. אמרתי לה שהפעולות שלה בזמן המקרה, וההחייאה הראשונית שהיא עשתה בהדרכתי, היוו חלק קריטי בהצלת החיים של בעלה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות